7 lere ne anlatmalı

Kodla Büyü

impetus23

Seçkin Üye
Seçkin Üye
5-6. sınıflarda word-powerpoint-basit formüllerle excel(temel düzey)-scratch-öğretim programındaki sözel ve bt ile ilgili konuları aldılar..

7. sınıflardan dersi seçenlere sizce ne anlatmalı?

ileri düzey excel
html+web tasarımı
visual basic
ve sınavda sormamak üzere bazı kısa ve ek konular (küçük arduino uygulamaları gibi)

diye düşünüyorum, siz ne önerirsiniz? 5-6. sınıflar için konu dağılımı böyle olup plan yapanınız var mı?

impetus23' Alıntı:
zodiac' Alıntı:
Tinkercad+Sketchup tarzı uygulamalar ile 3D Tasarım

evet mantıklı, bu tür konuların sınavlarını nasıl yapıyorsunuz, uygulama sınavı en güzeli de mevcut şartlarda çok zor oluyor

hocam bu uygulamalardan proje verip, yazılıda sözel anlatılan konular işlenebilir.

zodiac' Alıntı:
impetus23' Alıntı:
zodiac' Alıntı:
Tinkercad+Sketchup tarzı uygulamalar ile 3D Tasarım

evet mantıklı, bu tür konuların sınavlarını nasıl yapıyorsunuz, uygulama sınavı en güzeli de mevcut şartlarda çok zor oluyor

hocam bu uygulamalardan proje verip, yazılıda sözel anlatılan konular işlenebilir.

cevaplarınız için sağolun hocam, ben de genelde dediğiniz gibi yapıyorum.. aslında güncel konular eskisi gibi basamaklar halinde sunulsa.. bu planlama işi beni çok yoruyor

kodu game lab, google drive formlar, app inventor ya da code.org un app, scratch arduino, wix, webnode wordpress gibi bir site, blog oluşturma vb proje bazlı bir şeyler olabilir

scratch. ozellikle oyun yapimi gibi konular olunca ogrenciler inanilmaz ilgili oluyorlar.
sonrasinda html. web tasarimin mantigi. klasik kendini tanitan sayfalar.
kursta da tinkercad akabinde sketchup.
aslinda arduino istiyorumdum lakin hem bizim cocuklarin seviyesi ve ilgisi hem de diger hocalarimizin deneyimleri gorunce vazgectim.

ogrenciler biraz zorluk gorunce hemen sıkılmayave vazgecmeye basliyorlar. cok ilginc bir sekilde gecen sene exceli cok sevdiler.hele konu takdir tesekkur hesaplama olunca. :)

radicalbrain' Alıntı:
scratch. ozellikle oyun yapimi gibi konular olunca ogrenciler inanilmaz ilgili oluyorlar.
sonrasinda html. web tasarimin mantigi. klasik kendini tanitan sayfalar.
kursta da tinkercad akabinde sketchup.
aslinda arduino istiyorumdum lakin hem bizim cocuklarin seviyesi ve ilgisi hem de diger hocalarimizin deneyimleri gorunce vazgectim.

ogrenciler biraz zorluk gorunce hemen sıkılmayave vazgecmeye basliyorlar. cok ilginc bir sekilde gecen sene exceli cok sevdiler.hele konu takdir tesekkur hesaplama olunca. :)

tşk hocam yorumlarınız için, scratch 6 larda işledik gayet de güzel geçti, arduino bir iki basit uygulama gösterilebilir ama hem uygulama imkanları olmayacak hem de biraz bütçe de lazım..

impetus23' Alıntı:
cevaplarınız için sağolun hocam, ben de genelde dediğiniz gibi yapıyorum.. aslında güncel konular eskisi gibi basamaklar halinde sunulsa.. bu planlama işi beni çok yoruyor

aynen hocam bir kitabımız olsa sınıf seviyesine göre basitten karmaşığa konular ilerlese öğrencilerinde elinde bir kitabı olsa diğer dersler gibi çok mu ütopik oldu :) üvey evlat mıyız biz yahu

ctrl+z' Alıntı:
impetus23' Alıntı:

aynen hocam bir kitabımız olsa sınıf seviyesine göre basitten karmaşığa konular ilerlese öğrencilerinde elinde bir kitabı olsa diğer dersler gibi çok mu ütopik oldu :) üvey evlat mıyız biz yahu

hocam ebaya bir giriver, müzikten tut görsel sanatlar ve beden eğitimine kadar içerik var.. ee üvey evlat değiliz de neyiz :)

Geri