7 Nisan'a Dikkat [Linkler Eklendi]

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
İl milli eğitimden 7 nisan Kişisel verilerin korunması konusunda seminer ve pano hazırlanması istenmiş. Konu ile ilgili elinde döküman olan var mı? Teşekkürler.

Son zamanlarda sürekli hafta kutlama işi verip duruyorlar bize de. 3 günde seminer hazırla planla uygula diyorlar. Bana da biraz önce yazı göndermişler. Bakalım ne yapcaz

size bir tavsiye vereyim. afişleri renkli yazıcıdan çıkartıp asın bu tamam. semineri de kulüp arkadaşınızla birlikte girdiğiniz sınıflara birer derste tahtaya yükleyip gösterin ve sonra derse başlayın. hem yorulmazsiniz, hem daha etkili olur. çünkü tüm öğrencileri konferans salonuna indirip anlatmak hem yorucu hem verimsiz oluyor, öğrenciler dinlemiyor.

size bir tavsiye vereyim. afişleri renkli yazıcıdan çıkartıp asın bu tamam. semineri de kulüp arkadaşınızla birlikte girdiğiniz sınıflara birer derste tahtaya yükleyip gösterin ve sonra derse başlayın. hem yorulmazsiniz, hem daha etkili olur. çünkü tüm öğrencileri konferans salonuna indirip anlatmak hem yorucu hem verimsiz oluyor, öğrenciler dinlemiyor.
Hocam tüm öğrencilere vermek zaten imkansız, dersler var, konferans salonu yetersiz, 7-8 kere yapmak gerek aynı işi.
Söylediğiniz çok mantıklı, teşekkür ederim hocam, girdiğim sınıflara 5-10 dk anlatırım dediğiniz gibi çok daha etkili olur.
Çok teşekkürler öneriniz için.

Arkadaşlar Kişisel Verilerin Korunması ile ilgili elinde pano için görsel dokuman ve sunu olan var mı?

Lise ve ortaokul kademesi için uygun bulduğum 5-6 tane kısa süreli videoları birleştirdim. Google drive'a yükledim, öğretmenlerin tahtalardan rahat ve hızlı bir şekilde açmaları için de link kısaltma yaptım. Kısaltılmış linki gruptan öğretmenlere gönderdik, tahtalarda açıldı ve izlendi. Bir kaç sınıfa giderek bizzat anlatım da yapıldı.

LİSE
Seminer Videosu Linki: bit.ly/kveri
Pano Görselleri

ORTAOKUL
Seminer Videosu Linki: bit.ly/kveri2
Pano Görselleri

Umarım faydalı olur.

teknoloji çağında elektronik ortamda veri hırsızlığının çok kolay olduğu zirveye vurduğu bu zamanda kişisel verilerle ilgili endişe yaşamak
ve bu konuda insanların zamanını gereksiz doldurmaları ahlak insanlık sağlam ve sağlıklı yurttaş olmak olsa daha faydalı olur.

orta öğretim kurumları yönetmeeliği incelendiğinde rutin yapılacak olan herhangi bir toplantı için bile(kurul toplantısı mesela) "en az 5 gün önceden ilgililere duyurulur" der. burdan zaten şu anlam çıkar. bize verilecek herhangi bir görev en az 5 gün önceden duyurulur. (hele bir de elektronik ortamda duyurulduysa e-tebligat yönetmeliği der ki 5. günün sonunda tebiği edilmiş sayılır) bu durumda bana göre elektronik ortamda bize duyuruluyorsa 5+5 ten en az 10 gün önce duyurulması lazım. ki ben 5 gün önce duyurulmasına razıyım...

atlamayın her verilen işe hemen arkadaşlar. hakkınızı savunun biraz. başlatmasınlar haftasına gününe. görevleri zamanında tebliği etsinler. etmiyorlarsa ben yapmıyorum. kendileri bilirler.

patron şirketine döndürdüler iyice devlet okullarını da....

ilgili yönetmeliğin farklı farklı maddelerinde geçen "gün önceden" kısmını koyuyorum
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

6.jpg

Son düzenleme:
Geri