7.sınıf seçmeli ...

Kodla Büyü

aydinx

Aktif Üye
Merhaba hocalarım,bu yıl ilk defa seçmeli olarak 7.sınıflarda ders açtık ve yardımcı kitabımızda bulunmamasından dolayı tereddüte düştüm.Sizler ne anlatıyorsunuz 7.sınıfta varsa kullandıgınız kaynaklar nelerdir tecrübelerinizden yararlanmak isterim.Şimdiden teşekkürler :)

bu yıl ilk defa 5.sınıfları hazırlık yapmalarından dolayı 7lerde seçmeli bilişim yaptık. uzaktan olunca insan illaki bir sunuma ihtiyaç duyuyor. 7lerde sürekli ders işlemiş hocalarım neler tavsiye edersiniz.

Merhabalar hocam. Bizim sınıfımızda 6 tane bilgisayar bulunuyor. Bu sebepten her bilgisayar başına 2-3 bazen 4 öğrenci düşebiliyor. 6. sınıftaki scratch' e ayırılan zamanı ben az buluyorum ve bilgisayar sayım az olduğu için her öğrenci için yeterli uygulama yaptıramıyorum. Bu sebeplerden ötürü 7. sınıfın büyük bir kısmını scratch' ayırıyorum. Küçük örneklerle scratch deki blokların görevlerini anlatıyorum. Sonrada basit oyunlar yaptırıyorum. Birinci dönem ve ikinci dönemin yarısına kadar scratch ile geçiyor. Sonra bir animasyon programı öğretmem lazım ama bilgisayarların bazıları animasyon programları için yetersiz olduğu için o kısımda da powerpoint anlatıyorum.

Hocam inceleme şansınız varsa yeni çıkan kitaplar kaynaklık edecektir diye düşünüyorum.

Geri