8. sınıflara 2.dönem ne anlatsam?

Kodla Büyü
Ben de vb için yine hazırlık yapıyorum, geçen yıl çok verimli olmuştu, bu yıl da elimizden geleni yapacağız inşallah. VB anlatması da uygulaması da zevkli. Tabi öğrenci ilgisi ve seviyesi de önemli birer gösterge.

Arkadaşlar Ben html sitesini 3 4 hafta komutlardan anlattım ama çocuklar artık iyice bıkmıştı. Şimdi Word programını kullanarak web sitesi yaptırıyorum.
Aşağıdaki şablonlarıda bilgisayarlarına nss send collect den göndererek herkes istediği şablonu kullanmasını sağlıyorum. ŞAblonlar çok basit ve kullanışlı tavsiye ederim. Bu şablonlar mart sonuna kadar yeter.

Ekli dosyalar

• sablon.rar
    33 KB · Görüntüleme: 129
manhem' Alıntı:
site tasarımında kitapta olmayan ama çocuklara eğlenceli gelecek etiketler
şimdi de photoshop anlatıyorum :idea:

hangi etiketler hocam.. paylaşabilirseniz ben de göstermek isterem

bende aynı şeyi düşünüyordum şimdi 8lere ne anlatsam diye.
html denedim olmadı. powerpointi bile zor anlatırken, vb ye hiç girmedim. Okulun formatörü işlemeyi düşündüğüm programı (strach) pclere kurmadı. benim haftada 1 gün gittiğim okulda program kurmaya zamanım olmuyor.

ne anlatacağımı düşünüyorum hala.

mutlucan' Alıntı:
manhem' Alıntı:
site tasarımında kitapta olmayan ama çocuklara eğlenceli gelecek etiketler
şimdi de photoshop anlatıyorum :idea:

hangi etiketler hocam.. paylaşabilirseniz ben de göstermek isterem

geçen sene aklıma gelen html etiketlerinden bahsetmiştim baktım ne hoşlarına gidicek gibiyse hani belirlememiştim aklımda kalanlardan kayan yazı (yukardan aşağı ve sağa sola isteyen istediği gibii kullanıldı), kitapta sayfaya link verme vardı biz albüm gibi yapıp resme tıklanınca büyük hallerine gitmiştik resimlere link verme gibi şimdi hatırlayamadım hocam daha ne vardı diye ama bunlar baya bi zamanlarını alıyor. aklıma iyi getirdiniz ben de bakayım.

ben de yanyana aynı boyutlardaki fotograflara "marquee" ile resim galerisi gosterdim, hoşlarına gitti. Tıklayınca resmin buyuk hali geliyor

tarolikpak' Alıntı:
Bana müfettiş öneride bulunmuştu bu konuda. İşlerine daha çok yarıyacak ve önemli/eksik olduğunu düşündüğün konuları aktar diye. Ben şu konulara değinmeyi düşünüyorum;
1-Parduş İşletim Sistemi
2-Temel Photoshop kullanımı
3-Denetim Masası Gelişmiş Özellikleri
4-Olmazsa olmaz (Sık kullanılan) programlar, amaçları ve kullanımları
Şu an için aklıma gelenler bunlar. Ama bunu programa döküp hazırlayacam. Bunu yapınca da bu başlık altında paylaşırım.

Biraz gecikti belki ama buyrun 2011-2012 yıllık planım. Çok daha yararlı ve güzel oluyor.

tarolikpak' Alıntı:
tarolikpak' Alıntı:
Bana müfettiş öneride bulunmuştu bu konuda. İşlerine daha çok yarıyacak ve önemli/eksik olduğunu düşündüğün konuları aktar diye. Ben şu konulara değinmeyi düşünüyorum;
1-Parduş İşletim Sistemi
2-Temel Photoshop kullanımı
3-Denetim Masası Gelişmiş Özellikleri
4-Olmazsa olmaz (Sık kullanılan) programlar, amaçları ve kullanımları
Şu an için aklıma gelenler bunlar. Ama bunu programa döküp hazırlayacam. Bunu yapınca da bu başlık altında paylaşırım.

Biraz gecikti belki ama buyrun 2011-2012 yıllık planım. Çok daha yararlı ve güzel oluyor.
SAYIN HOCAM MÜMKÜNSE 6. VE 7. BASAMAK PLANLARINIZI DA GÖNDERİRMİSİNİZ?

yıl sonuna gelirken 8. sınıflar iyice zıvanadan çıktı, sırf ilgilensiler diye oy çokluğuyla istediğiniz konuyu anlatayım dedim format seçtiler uğraştım slayt hazırladım bilgisayar ayarladım yok dinlemediler, istemiyorum diyo karşıma geçmiş niye yapmak zorundayım diyor, kendini geliştir diyorum yok kendimi geliştirmek istemiyorum diyor, ne yapacağımı şaşırdım siz ne yapıyorsunuz yılın bu dönemlerinde???????

ben de html yi tamamladım zoraki, vb anlatmayı gözüm kesmedi. umurlarında değil çocukların onun yerine movie maker anlattım önceki ders, herkes bir video hazırlayıp getirecek dedim en geç mayısın 3. haftasına. öyle tamamladık gözüyle bakıyorum bu dönemi de....

benim de bugün 8lere dersim vardı. kara kara düşünüyordum ne işlesem diye ki rehber öğretmen bir çalışma yapacakmış o aldı dersleri. haftaya ne anlatsam acaba? photoshop iyi fikir gibi.

ilk3r' Alıntı:
Arkadaşlar Ben html sitesini 3 4 hafta komutlardan anlattım ama çocuklar artık iyice bıkmıştı. Şimdi Word programını kullanarak web sitesi yaptırıyorum.
Aşağıdaki şablonlarıda bilgisayarlarına nss send collect den göndererek herkes istediği şablonu kullanmasını sağlıyorum. ŞAblonlar çok basit ve kullanışlı tavsiye ederim. Bu şablonlar mart sonuna kadar yeter.

bunu kullanayım bende, kolay güzelmiş

VB'ye devam ediyorum hala, bu hafta ödül de koydum, ilk 15 dakika ekran tasarımını birlikte yaptık, sonraki 25 dakika ödüllü soru için projelerine yumuldular:) Onları öyle izlemek, internetten arama yapıp vb kodları aramalarına şahit olmak inanılmaz keyifliydi. Dersine girdiğim 6 şubeden (iki okul) 2 sınıfta birer öğrenci doğru sonuca ulaşabildi ve projesini tamamlayabildi.
İyi ki bilgisayar öğretmeniyim:)

Geri