8. sınıflara ne yaptırabiliriz?

Kodla Büyü

arwen

Aktif Üye
8. sınıf öğrencileri notu olan dersleri bile işlemke istemezken onlar abir şey yaptırmak o kadar zor ki. biraz html anlattım en son. vb ye geçmek istemiyorum, ne yaptırabilim sizce?

Hocam 14 Mayısa Gelmişiz. Bu zamana kadar VB'ye giriş yapmamışsınız. bu saatten sonrada anlatmanızın bir anlamı olmayacak bence

Programlama da ısrarcı iseniz; scratch olabilir.

İlk kez bu yıl vb gösteremedim öğrencilere, en ilgisiz 8. sınıf.

Şu an onlara XARA 3D programını gösteriyorum. Planda amaç farklı olsa da öğrencilerim, Görsel ağırlıklı uygulamalara biraz daha yatkınlar, ondan önce de Sothing LOGO Maker'ı göstermiştim.

Xara 3D Maker 7
http://www.xara.com/us/products/xara3d/
3dmaker_text.png

ex10_anim.gif

.
.
Sothink Logo Maker and Sothink Logo Maker Pro
http://www.sothink.com/product/logo-maker/
logo_maker_pro-vs_three.png

logo%20maker-vs_two.png

scratch benimde dikkati çekiyor bu sıralar. Birde Xara 3D lise yıllarımda kullandığım ve çok hoşuma giden bir program onuda anlatabiliriz sanki

netame' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/egitsel-programlar-f113/turkce-scratch-ile-kolay-ve-zevkli-programlama-t7731.html buradaki programla bütün bir sene bile geçebilir hocam..

Güzel bir program mış.

arwen' Alıntı:
8. sınıf öğrencileri notu olan dersleri bile işlemke istemezken onlar abir şey yaptırmak o kadar zor ki. biraz html anlattım en son. vb ye geçmek istemiyorum, ne yaptırabilim sizce?
hocam ben burdaki çocuklara p.pointte animasyon eklemeyi haftalarca anlattım 5.6 ve 7 lere ben ders kitabı fln işlemiyorum kafama göre müfredat belirledim onu işliyorum wor excel ve powerpoint o kadar ki bugün toplama işlemini yaptırana kadar mahvoldum

8.sınıflara 2.Dönem boyunca Photoshop gösteriyorum.
3 senedir bu tarzda işliyorum dersleri. Gayet de iyi sonuç alıyorum.

Sonuç olarak da her sene her sınıftan 2-3 kişi tasarım, grafik ve bilgisayar bölümlerine yönleniyor.

Tabi bu sene son, okul ilkokul oluyor ve lab. da derslik ...

visual basic"de uygulamalar yaptırarak işliyorum. uygulamayı yapan öğrenci oyun oynamakta serbest böylece herkes dinliyor.

8.sınıflara programlama dili,photoshop anlatan arkadaşlar tebrik ederim :) demkki benim bulunduğum bölgenin seviyesi çok düşük:) bırak programlamayı html li adamlar word ü anlamamakta ısrar ediyor..

by_katliam' Alıntı:
8.sınıflara programlama dili,photoshop anlatan arkadaşlar tebrik ederim :) demkki benim bulunduğum bölgenin seviyesi çok düşük:) bırak programlamayı html li adamlar word ü anlamamakta ısrar ediyor..
yanlız değilsin hocam :+1:

5 lerde ders süper
6 larda zevkli
7 lerde tadı kaçmaya başlıyor
8 ler mi ... zorla güzellik olmuyor be hocam. katil olacaktım bıraktım.

tazika' Alıntı:
5 lerde ders süper
6 larda zevkli
TEK DEĞİLMİŞİM SEVİNDİM

tazika' Alıntı:
5 lerde ders süper
6 larda zevkli

Bilişim teknolojileri dersini anlatan en kısa ve öz yazı...Tebrikler..

Geri