8. sınıflarda sınav var mı?

Kodla Büyü
geçen müfettişe sordum yeni sistem eski sistem fark etmez seçmelide var denmişse vardır dedi sınav geldi ama kimse kesin bir şey söyleyemiyor e-okul da düzenlenmedi :(

hocam var. ancak yazılı şart değil. Derste gösterdiklerinizle ilgili bir değerlendirme ölçeği hazırlayın, daha sonra ders içi değerlendirme yapın. E-okul'a işleme işi nasıl olacak bilmiyorum. ancak 8. sınıflar için 2 tane yapacağım. hiç bilemedin elimde durur.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI OKUL ÖNCESİ EĞİTİM VE İLKÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/ilkveoku ... yon_1.html
Ölçme ve değerlendirmenin niteliği ve sayısı madde 22
"(3) Öğrencilere, her dönemde seçmeli dersler dâhil bütün derslerden en fazla beş defa olmak üzere ders etkinliklerine katılım puanı verilir."

Düzeltme;
iomega' Alıntı:

Bu yazı doğru ise ki yeni görüyorum.
Burada kastedilen 5-6-7. sınıflarla gelen yeni düzen seçmeli dersler değil de tüm seçmeli dersler ise; (ki zannetmem)
O zaman yazılı yapılacak.

Merak ettiğim, müzik, beden ve görsel sanatlarla ilgili seçmeli dersler için de yazılı yapılacak mı?

hocam ben de başta sizin dediğiniz gibi yapmayı düşünüyordum ama bizim okula gelen yazıda parantez içinde yazılı sınav diye özellikle belirtmiş

arkadaşlar haklı olabilir ama hadi yaptık nasıl gircez e okula. yazılı tarihi giremiyorsun yazılı sonuçlarını da. görünmüyor ki zaten. ben yapmıcam.

yazılı tarihi ve notu girebilmek için seçmeli derslerin öğrencilere tanımlanmış olması gerekiyor.

seçmeli dersler öğretmenlere atandıktan sonra sınav tarihi ve notu girilebilecek

yazının son paragrafında rehberlik ve sosyal etkinlikler dışındaki tüm derslerden ( seçmeli dersler dahil) öğrenciler sınava tabi tutulması diyor yazıya göre sınav yapacak mıyız 8. sınıflara

sene başında biz atama yapmıştık. ancak şu anda okul şifresi ile girildiğinde 2014-2015 yılında okutulacak seçmeli dersler kısmında seçmeli bilişim teknolojileri dersi yer almıyor. Kaldırılmış. Bu nedenle tekrar atama da yapılamıyor.

eski yapılan atama verilerine göre ise okul şifresi ile sınav tarihi girebildik. notları listeleme yapıldığında sınav notu yerine proje notu girme karşımıza geliyor. karışıklık var sanırım. ya da düzenleme yapılıyor. birkaç haftadır bu şekilde.

inşallah en kısa zamanda düzenlenir.

Bu konuda kesin bir karar nedir? Sınav var mı yok mu? Veya sınav içeriği nasıl olacak? Tarih girişi yapılamıyor.

Ben tarih girişi yapabildim hocalarım bir ara ben de giriş yapamamıştım lakin sonradan yapabildim.ben yazılı yapacağım.ders içi katılımlarını da değerlendireceğim.

teacherslucky' Alıntı:
Ben tarih girişi yapabildim hocalarım bir ara ben de giriş yapamamıştım lakin sonradan yapabildim.ben yazılı yapacağım.ders içi katılımlarını da değerlendireceğim.

nasıl yapabildiniz?

8. Sınıflara sınav tarihi girilmiyor. Not verme bölümünde yazılı sınav bölümleri aktif olmuyor ama Ders Etkinliklerine Katılım bölümüne not girilebiliyor.

Geri