8 yıla 1 kademe hakkında bir soru lütfen yardım? kademe

Kodla Büyü
BARAN38' Alıntı:
Sevgili arkadaşlar, benim durumumda olup ta 8 yıla 1 kademe alan var mı veya ne zaman ben bu kademeyi alırım?
01.09.2006 tarihinde göreve başladım
31.07.2007 tarihinde asteğmen olarak göreve başladım (askerlik)
01.08.2008 tarihinde meb de tekrar göreve başladım

Gun gune herseyimiz ayni hoca memura sormustum mart gibi gelir dedi ama basindan mi gonderdi gercekmi dedi anlayamadim

tomreader2010' Alıntı:
BARAN38' Alıntı:
Sevgili arkadaşlar, benim durumumda olup ta 8 yıla 1 kademe alan var mı veya ne zaman ben bu kademeyi alırım?

Gun gune herseyimiz ayni hoca memura sormustum mart gibi gelir dedi ama basindan mi gonderdi gercekmi dedi anlayamadim

25 şubata kadar mebbis yansırsa yansır yoksa 2016 şubata kalıyor

fahrican' Alıntı:
Takip

2007 Ağustosta göreve başladım. Seneye lazım olacak.
Bu kanundan yararlanıp yararlanamayacağımı da bilmiyorum .

Ne kadar talihsiz bir dönemde göreve başlamışız.
Uzman öğretmenliği kaçırdık, 2 yıla bir kademeyi kaçırdık, 2005 ten önce başlamadığımız için +1 dereceyi kaçırdık, yüksek lisansa %25 zamlı ek dersi kaçırdık ...

seçim yaklaşıyor ama hala 2005'ten sonra başlayanlara 1 dereceden ses çıkmıyor

Arkadaslar ben 2006 şubat atamasiyim.2014 15 şubat ta normal terfimi aldım. 2014 25 şubatta da 8 e 1 den kademe aldım. Ve notla bir alakası yok. Zira not yok. Disiplin cezası almamak yeterli. Ayrica 8 e 1 lerin her sene sadece 25 şubatta verileceğini okumuştum bir yerde. Kararnamenin bir nüshası elimde mevcut.

tomreader2010' Alıntı:
BARAN38' Alıntı:

hocam sen 8 yıla 1 kademe aldın mı? Bizde hala ses yok

BARAN38' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
BARAN38' Alıntı:

Yok hocam ses seda yok bizdede

2006 şubat ataması olarak bugün otomatikman kademeyi vermişler. Herhangi bir başvuru yapmadan.

Bende yarın bir sorayım benimde askerlik ve adaylık çıktığında 8 yılım doldu diye biliyorum.

tomreader2010' Alıntı:
BARAN38' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
BARAN38' Alıntı:

Yok hocam ses seda yok bizdede
Bugün gittim sordum yılı doldurmşum, adaylık ve askerlik süreleri sayılıor ancak, kanun çıktığı tarihten önce 3 yıl sicil notum olduğu için verilemeyeceğini söylediler. Askerlikte sicil notu verilmezmiş. Anlamadığım şu ben süreyi dolduruyorum, herhangi bir ceza da anlamadım, neden 4 sicil?

bu kademeleri dilekçe ile biz mi talep ediyoruz idareden ? yoksa zamanı gelince otomatik mi oluyor?

BARAN38' Alıntı:
Bugün gittim sordum yılı doldurmşum, adaylık ve askerlik süreleri sayılıor ancak, kanun çıktığı tarihten önce 3 yıl sicil notum olduğu için verilemeyeceğini söylediler. Askerlikte sicil notu verilmezmiş. Anlamadığım şu ben süreyi dolduruyorum, herhangi bir ceza da anlamadım, neden 4 sicil?
hocam neredeyse herkes aynı durumda kimsenin alamaması lazım ozaman

ben subat 2006 atamasıyım. Askerliğimi de uzun dönem yaptım. başvuru yapmadığım halde kademem gelmiş.

Sonunda geldi,

Ekli dosyalar

• ekjrfgh.jpg
    ekjrfgh.jpg
    36.3 KB · Görüntüleme: 899
Arkadaşlar ben Eylül 2005 de göreve başladım.2006 sicil notum 90 puanın altında.2006 hariç 2007-2008-2009-2010 sicil notu ortalamam 90 üstü.Yasadaki maddeye göre Şubat 2015 te kademe almam gerekiyor diye hesapladım.Ama mebbis te bir değişiklik yok.Bunun için dilekçe vermem gerekir mi?

donmezas' Alıntı:
Arkadaşlar ben Eylül 2005 de göreve başladım.2006 sicil notum 90 puanın altında.2006 hariç 2007-2008-2009-2010 sicil notu ortalamam 90 üstü.Yasadaki maddeye göre Şubat 2015 te kademe almam gerekiyor diye hesapladım.Ama mebbis te bir değişiklik yok.Bunun için dilekçe vermem gerekir mi?

Aynen 4 yıl 90 üstü olan 2007-2010 arası 2011 yasasından sonra da 4 yıl hesap edin 8 yıl doluyorsa alırsınız. ben alamadım. benim 90 - 76- 90 - 90 müdürle problemli olduğumuz sene 76 yı vermiş haberim yok normalde 76 olmasa şubatta alıyordum. kısmet 2 yıl sonraya kaldı.

Bildiğim kadarıyla son sekiz yıl içerisinde herhangi bir disiplin cezası almamış iseniz sizin başvuru yapmanıza gerek kalmadan kademeniz bir üst seviyeye çıkarılıyor.
Ben herhangi bir başvuru yapmadım ve okula gelen yazı ile kademem bir üst seviyeye çıkartıldı.

657 sayılı kanunda ilgili madde:

Madde 37 – (Yeniden düzenleme 29/11/1984 - KHK - 243/2 md.)
Bu kanun hükümlerine göre öğrenim durumları, hizmet sınıfları ve görev unvanları itibariyle azami yükselebilecekleri derecelerin dördüncü kademesinden aylık almaya hak kazanan ve son sekiz yıllık süre içinde herhangi bir disiplin cezası almayanların kazanılmış hak aylıkları kadro şartı aranmaksızın bir üst dereceye yükseltilir.

serefogluh' Alıntı:
Bildiğim kadarıyla son sekiz yıl içerisinde herhangi bir disiplin cezası almamış iseniz sizin başvuru yapmanıza gerek kalmadan kademeniz bir üst seviyeye çıkarılıyor.
Ben herhangi bir başvuru yapmadım ve okula gelen yazı ile kademem bir üst seviyeye çıkartıldı.

657 sayılı kanunda ilgili madde:

Madde 37 – (Yeniden düzenleme 29/11/1984 - KHK - 243/2 md.)
Bu kanun hükümlerine göre öğrenim durumları, hizmet sınıfları ve görev unvanları itibariyle azami yükselebilecekleri derecelerin dördüncü kademesinden aylık almaya hak kazanan ve son sekiz yıllık süre içinde herhangi bir disiplin cezası almayanların kazanılmış hak aylıkları kadro şartı aranmaksızın bir üst dereceye yükseltilir.

bilginiz eksik, şöyle bir durum var:

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.657.pdf

Geçici Madde 36 – (Ek: 13/2/2011-6111/116 md.)
A) Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce tutulmakta olan sicil dosyaları, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihi
izleyen beşinci yılın sonuna kadar muhafaza edilir. Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce olumsuz sicil almış olan
memurların itirazları ve bu itirazların sonuçlandırılması hakkında, 657 sayılı Kanunun bu maddenin yürürlük tarihi itibarıyla
değiştirilen veya yürürlükten kaldırılan sicile ilişkin hükümleri uygulanır.

B) Bu maddenin yayımı tarihinden önceki son altı yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlardan 37 nci
maddede yer alan bir üst dereceye yükseltme uygulamasından yararlanmamış olanlar hakkında, bu maddenin yürürlük tarihi
itibarıyla değiştirilen 37 nci maddenin değişiklikten önceki hükmü uygulanır. Bu maddenin yürürlük tarihi itibarıyla
değiştirilen 37 nci maddede yer alan sekiz yıllık süre, ilk sekiz yıllık dönem için, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten
önceki;
a) Son beş yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için üç yıl,
b) Son dört yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için dört yıl,
c) Son üç yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için beş yıl,
d) Son iki yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için altı yıl,
e) Son sicil notu doksan ve daha yukarı olanlar için yedi yıl,
olarak uygulanır.
C) Bu maddenin yayımı tarihinden önceki son altı yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlardan bir
kademe ilerlemesi uygulamasından yararlanmamış olanlar hakkında, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla
değiştirilen 64 üncü maddenin ikinci fıkrasının değişiklikten önceki hükmü uygulanır. Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih
itibarıyla değiştirilen 64 üncü maddenin dördüncü fıkrasında yer alan sekiz yıllık süre, ilk sekiz yıllık dönem için, bu
maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önceki;
a) Son beş yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için üç yıl,
b) Son dört yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için dört yıl,
c) Son üç yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için beş yıl,
d) Son iki yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için altı yıl,
e) Son sicil notu doksan ve daha yukarı olanlar için yedi yıl,
olarak uygulanır.
D) 657 sayılı Kanunun bu maddenin yürürlük tarihi itibarıyla değiştirilen hükümleri gereğince, ilgililere geriye dönük
olarak herhangi bir şekilde malî ve sosyal hak sağlanamaz ve hiçbir şekilde ödeme yapılmaz.

BARAN38' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
BARAN38' Alıntı:

Hocam bende aynı durumdayım kademeyi ne zaman alacağız. yoksa dilekçe mi yazayım. Siz alabildiniz mi kademeyi acaba.

İl MEM ler otomatik olarak yapıyorlar yapmadılarsa Özlük ü arayarak bir sorun.

Askerlik veya Doğum için Aylıksız izin alındıysa bu süreler eklenecek diye biliyorum.

almamorena' Alıntı:
BARAN38' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
BARAN38' Alıntı:

Hocam bende aynı durumdayım kademeyi ne zaman alacağız. yoksa dilekçe mi yazayım. Siz alabildiniz mi kademeyi acaba.

Benzer bir durumdayım. Bana da henüz gelmedi kademe

İlk atama 2007 yılında kadrolu. 2008, 2009 ve 2010 yılları Sicil not ortalamam 90 altında olduğu için kademe ilerlemesi alamayacağımı söyledi okuldaki memurumuz. Yani 2011 yılında değişen yasa ile 25.02.2011'den sonra atanan, sicil notuna bakılmaksızın 8 yılını dolduran ve disiplin cezası almayanlara 1 kademe verileceğini anladım ben. Bu durumda ben hangi yıl alacağım? (2008, 2009 ve 2010 sicil notları ayrı ayrı 90'ın altında maalesef-sanki cebinden vermiş müdürler. Ben yine de beddua etmeyeyim.)

2007 eylülde kadrolu atandım ama bende kademe alamadım. Normalde 2008-2009-2010 sicil ortalaması 90, 2011-2012-2013-2014-2015 hiçbir ceza almamış olmak istenen bu. Son 5 yılda cezam yok. 2008 ve 2009 sicil notlarım 90 ama 2010'da asker öğretmen olduğum için herhangi bir sicil notu verilmemiş. İlçeyle ve ille görüştüm. 2019'u bekleyeceksiniz diyorlar. Asker öğretmenliğin sayılması gerektiğini anlattım ama yok dediler. Hadi sayılmasın diyelim aradaki 1 yıl yüzünden neden 3 yıl kaybediyorum diyorum ama anlatamadım derdimi.

Geri