8 yıla 1 kademe hakkında bir soru lütfen yardım? kademe

Kodla Büyü
Meb Bİlgi Edinme Sisteminden durumunuzu anlatan kısa bir yazı ile başvuru yaparak hem sicil notunuzu hem de kademe alıp alamayacağınızı öğrenebilirsiniz. Benim başvuru sonucum 3 gün sonra eposta olarak bana ulaştı. Sicil notlarımı öğrendim ve bir kademe ilerleme aldım. (2007 atama tarihi, 2008 kısa dönem askerlik yaptım, yukarıdaki sorular için belirttim) MEB Bilgi Edinme bağlantı http://www.meb.gov.tr/BilgiEdinme/bilgiedinme.asp

abayandur' Alıntı:
Meb Bİlgi Edinme Sisteminden durumunuzu anlatan kısa bir yazı ile başvuru yaparak hem sicil notunuzu hem de kademe alıp alamayacağınızı öğrenebilirsiniz. Benim başvuru sonucum 3 gün sonra eposta olarak bana ulaştı. Sicil notlarımı öğrendim ve bir kademe ilerleme aldım. (2007 atama tarihi, 2008 kısa dönem askerlik yaptım, yukarıdaki sorular için belirttim) MEB Bilgi Edinme bağlantı http://www.meb.gov.tr/BilgiEdinme/bilgiedinme.asp
28 Ağustos 2008 de göreve başladım kısadönem askerlik yaptım ben alırmıyım

04.09.2006 yılında göreve başladım. askerlik kısa dönem. normalde almam gerekiyordu. ama bekledim bir gelişme olmayınca bende geçen hafta dilekçe yazdım gönderdim. ve kademeyi aldım.

Peki arkadaşlar, 2011 yılında 632 sayılı K.H.K ile kadroya alınanların durumu nasıl olacak? Memuriyete başlama tarihi mi baz alınıyor yoksa sözleşmeli başlama tarihine bakılmaksızın herkesi 2011 yılında mı başladı olarak görüyorlar? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar ne yaptınız?

dengem' Alıntı:
Peki arkadaşlar, 2011 yılında 632 sayılı K.H.K ile kadroya alınanların durumu nasıl olacak? Memuriyete başlama tarihi mi baz alınıyor yoksa sözleşmeli başlama tarihine bakılmaksızın herkesi 2011 yılında mı başladı olarak görüyorlar? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar ne yaptınız?

2011 baz alınacak diye bir görüş vardı ama sanırım sendikaların bu konuda bir itirazları oldu.sonuç ne oldu bilmiyorum.

Diğer okulda beraber başladığımız bir öğretmen arkadaşımıza kademesini vermişler. Sözleşmeli olarak 2007 yılında başlamıştık, bizim askerlik göreve başlatıktan sonraydı, onun ise göreve başlamadan önceymiş. Bizde bişey yok ama onda var :)

Sözde vermeyeceklerdi 2011 başlama yılı baz alınacaktı ama vermişler, hata mı vardır yoksa gerçekten verecekler mi bize de bilmiyoruz.

2007 de başladım 30/9/2007 askerliğimi olarak öğretmen olarak(2009/2010) yaptım ne zaman alırım bu kademeyi sayın arkadaşlar ? :?: :?:

Derecem 1/4
Su ana kadar hic 8 yila 1 almadim.
Bundan sonra gerek olur mu

Crespo467' Alıntı:
Diğer okulda beraber başladığımız bir öğretmen arkadaşımıza kademesini vermişler. Sözleşmeli olarak 2007 yılında başlamıştık, bizim askerlik göreve başlatıktan sonraydı, onun ise göreve başlamadan önceymiş. Bizde bişey yok ama onda var :)

Sözde vermeyeceklerdi 2011 başlama yılı baz alınacaktı ama vermişler, hata mı vardır yoksa gerçekten verecekler mi bize de bilmiyoruz.

Hocam arkadaşınız Milli Eğitime dilekçeyle başvurup mu aldı o kademeyi? yoksa kendiliğinden mi verdiler? Bende aynı durumdayım ama 2011 baz alınıyor dediler.

Hocam herhangi bir başvurusu yok, kendiliğinden geldi. Bizde beklemedeyiz, 8 yıl bu ay sonunda dolacak, bizde ilçeye başvurumuzu yapacağız.

28/08/2007 de kadrolu olarak göreve başladım . 8 yıla bir kademem az önce gelmiş imzaladım. ve bunu almak için herhangi bir yere başvurmadım kendi geldi. bilginiz olsun arkadaşlar

bilgisayarmax' Alıntı:
28/08/2007 de kadrolu olarak göreve başladım . 8 yıla bir kademem az önce gelmiş imzaladım. ve bunu almak için herhangi bir yere başvurmadım kendi geldi. bilginiz olsun arkadaşlar

Askerlik durumu nasıldı hocam sizin

2006 eylülde göreve başlamıştım.
2007-2008 asker öğretmenlik.
Mart başında ceza olmadığı için kademe ilerlemesi yapılmış

DotCom' Alıntı:
2006 eylülde göreve başlamıştım.
2007-2008 asker öğretmenlik.
Mart başında ceza olmadığı için kademe ilerlemesi yapılmış
Aynı durum. 25 şubat tarihli yapmışlar.

dengem' Alıntı:

2011 baz alınmaması lazım. 632 'nin gereği olarak zaten sözleşmeli çalıştığımız süre memuriyetten sayılması gerekiyor. (yalnız burda hep karıştırılıyor. puanı ile geçenler ile 632 ile geçenler arasında farklar var. adil olmasa da 632 ile geçenler daha geniş haklara sahip)

Bordrodaki kıdem yılı konusunda da bu mesele ortaya çıktı ama olması gerektiği gibi ilk sözleşmeli göreve başladığım süreyi haklı olarak baz aldırmayı başardık.
maas-f250/632-khk-ile-kadroya-gecenler-bakabilir-mi-t149646.html

abayandur' Alıntı:

Meb bilgi edinme'ye soru sorulması durumunda silsile atlama sayılarak memura ceza verilebilir mi? Daha önce böyle bir duyum almıştım.

Verilmez. Daha once sicil notum icin basvurup bilgi edinme araciligi ile ogrenmistim. O zaman biye koymuslar onu oraya.

Ben Mart 2004'te başladım. 2008-2009'da asker öğretmenlik yaptım. 2014'te bir kademe verdiler. Ben bir şey yapmadım. Açıklama da şöyle yazıyor:
657 SK Geç.36/b md.(sic.not ort., ceza olmadığından ve öğr.dur. göre derece ilerleme)

ben konuyu hortlatacam ama merak ettim ondan. 2011 yılından sonra göreve başlayanlar 8 yıla bir diyor peki 2010 da başlayan bir adam 6 yıla bir kıdem mi alacak yoksa 8 yıla bir kıdem mi

kesin olarak bilmemekle beraber kazanılmış hak haktır ona göre işlem yapılmalı yalnız sicil notu uygulmasına göre olması gerektiğinden ve bu da değiştiğinden 8 yıla 1 kademe olarak işlem yapacaklarını tahmin ediyorum. Ben bir kez dilekçe verdim sözleşmeli çalıştığım süre sayılmamış ve 8 yıl dolmasına 2 ay olduğu için ( kadrolu öğretmenlik süresi olarak ) red yanıtı gelmişti geçtiğimiz hafta tekrar dilekçe yazdım sonuç bekliyorum

Re: Ynt: 8 yıla 1 kademe hakkında bir soru lütfen yardım? kademe

Bote Hakan' Alıntı:
ben konuyu hortlatacam ama merak ettim ondan. 2011 yılından sonra göreve başlayanlar 8 yıla bir diyor peki 2010 da başlayan bir adam 6 yıla bir kıdem mi alacak yoksa 8 yıla bir kıdem mi

Cevap gayet net.

http://www.memurlar.net/haber/650074/
Hemde bu mart maaş ile birlikte.

.

Nedense iyi güzel olan olabilecek (aslında gecikmiş hak )herşey referandum öncesi oluyor.

COBOL' Alıntı:
Bote Hakan' Alıntı:

Cevap gayet net.

.

Nedense iyi güzel olan olabilecek (aslında gecikmiş hak )herşey referandum öncesi oluyor.

güzel diyorsunda şimdi sisteme baktım kıdem yükselmesi gelmemiş maaş değişiklikleri yapıldı biliyorum. Demekki vermediler

COBOL' Alıntı:
Bote Hakan' Alıntı:

Cevap gayet net.

.

...
olayın referandum ile alakası yok. kanun çıktığı tarih itibari ile zaten uygulanıyor. bence memurlar net zaten yürürlükteki bir kanunu yeni gibi hortlatmış.
ben daha önce 6 yılda sicil notuma göre
2014 te ise 8 yıllık hizmete istinaden 1 kademe zaten aldım. yani bu sene ilk defa verilen bir şey değil.
..
haberde vurgu yapılan şey; kanun tarihinden önce düşük sicil notu olanlar veya göreve o tarihte başlayanlar için geçerli...

26/08/2008 de göreve basladim. 2010 agustos ayında kısa dönem olarak askere gittim. Sicil notlarimi öğrenmek istedigimde 2009 sicilim gözüküyor ama 2010 yılına ait sicilim yokmuş. Askerde olduğum için sicil notu verilmemiş olabilir mi arkadaşlar? Eger böyle bir durum varsa neyapmam lazım ve bu 8 yila 1 kademeyi ne zaman alabilirim ?

ceyhun51' Alıntı:
26/08/2008 de göreve basladim. 2010 agustos ayında kısa dönem olarak askere gittim. Sicil notlarimi öğrenmek istedigimde 2009 sicilim gözüküyor ama 2010 yılına ait sicilim yokmuş. Askerde olduğum için sicil notu verilmemiş olabilir mi arkadaşlar? Eger böyle bir durum varsa neyapmam lazım ve bu 8 yila 1 kademeyi ne zaman alabilirim ?
aynı durumdayım .. takipteyim

KHK ile kadroya geçenlere 8 yıla 1 vermiyorlar.bizzatt bakanlığa yazdım. vermyoz dediler dümdüz.5 sene doğuda sözleşmeli yap ama o görevden sayılmasın! böylebi mantık yok.kahrolası zhniyet. devletine hizmet edip eziyet gören başka meslek varmıdır bilmiyorum.her hakkımız çatır çatır yeniyor.kimsenin gıkı çıkmıyor

ceyhun51' Alıntı:
Ceyhun aynı gün göreve başlamışiz kim önce sicili alırsa nasıl aldığını birbirimize anlatalim

Mobilden Tapatalk kullanılmıştır.

Geri