8 yıla 1 kademe konusu

Kodla Büyü
aynı durumdayız hocam :) mebbiste 8yıl daha tam dolmamış görünüyor benimde. galiba haziranda tam 8 olacak. memurlar.net'de kısa dönemin sayılmadığını okumuştum.
hocam 25.02.2011 in üzerine 8 yıl 6 ay sayacağız sanırım.çünkü görüş yazısında bu tarihten önce göreve başlayanlardan sicil notu olmayanlar için uygulama tarihi 25.02.2011 dir diyor. benim anladığım 25 ağustos 2019 da hak kazanmış oluyoruz.

6111 sayılı Kanunun yürürlük tarihinden önce görevde olan Devlet memurları için,

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 37 inci ve 64 üncü maddelerinde değişiklik yapan 6111 sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği 25/02/2011 tarihinden önce son altı yıllık sicil notu ortalaması 90 ve üzeri olan personele, 64 üncü maddenin ikinci fıkrasının eski halinin uygulanması gerektiği,

- 6111 sayılı Kanunun yürürlük tarihi olan 25/02/2011 tarihinden önce son bir, iki, üç, dört, beş yıllık sicil notu ortalaması doksan ve yukarı olan personelin yedi, altı, beş, dört, üç yıllık sürelerinin bu Kanunun yürürlük tarihinden itibaren başlatılması gerektiği,

- 6111 sayılı Kanunun yürürlük tarihi olan 25/02/2011 tarihinden önce sicil notu ortalaması doksan ve yukarı olmayanlar ile sicili bulunmayanların sekiz yıllık sürelerinin başlangıcı, bu Kanunun yürürlük tarihi olduğu mütalaa edilmektedir.

http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/gorus/8-yila-bir-kademe-ilerlemesi
4 nolu görüş 2.sayfa sonunda bu şekilde açıklama var.

Sayfada bazı arkadaşlar yazmış ben aldım,almadım 8 yıldan fazla oldu - olmadı, sicil notu ile ilgili bir durumda var burda, forumda daha önce bu konu yıllar önce tartışıldı bu şekilde, benim görev baslama tarihi 2005 başı, burada aldım diye yazan arkadaşlara göre; bende bilmeden ilçe meb e yazdım , almam gerekiyor diye, ama burada sicil notu verilen yıllarda 90 not ve üstü olan yıllara göre durum değişiyor, bazıları bu durumu bilmeden ben aldım şeklinde yazanlar oldu-bizide yanlış yönlerdiler maalesef.

Hocam işin ilginç yanı gözümle gördüm 2008 de başlamış arkadaşın kadro kaydını; mebbiste 2017 yılında şubat ayında 8 yıldan 1 kademe almış. Yanında da açıklamasında 8 yıl sicil kaydı olmadığından yazıyor. Özlükteki memura söylüyorum malesef açıklaması yok?

Hocam işin ilginç yanı gözümle gördüm 2008 de başlamış arkadaşın kadro kaydını; mebbiste 2017 yılında şubat ayında 8 yıldan 1 kademe almış. Yanında da açıklamasında 8 yıl sicil kaydı olmadığından yazıyor. Özlükteki memura söylüyorum malesef açıklaması yok?
2009-2010 yili sicil notu ort 90 veya ustudur. O zaman iki yil erken alir kademeyi

Açığa alınıp göreve iade olduktan sonra normal kademe-derece ilerlemesini veriyorlar. Peki 8 yıla 1 kademe verirken açıkta geçen süre dahil ediliyor mu? Çalıştığım ilde bakanlığın bununla ilgili çalışması olduğu ve çalışma sonucuna göre işlem yapılacağı söylendi.

25/02/2011 tarihinden sonra atananlarda gerekli şartlarda olanlara 8 yıla bir kademe ,
25/02/2011 önce atananlarda ise ;
a) Son beş yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için üç yıl,
b) Son dört yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için dört yıl,
c) Son üç yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için beş yıl,
d) Son iki yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için altı yıl,
e) Son sicil notu doksan ve daha yukarı olanlar için yedi yıl,
olarak uygulanır."denilmektedir.

Eğer sicil notunuz kritere uygun değilse 25/02/2011 tarihinden itibaren 8 yıla 1 kademe alınır. Yani 25/02/2019 tarihinde kademe alınacaktır.

Bugün ilçe memden cevap geldi, kademe alamazmışım.

bu yukarıda yazılı olanları söyledi, 2010 yılında aldığım son not düşük bir not olduğu için a,b,c,d,e bendlerinden hiçbirine uymuyormuş benim durumum. Eğer son yıl 90 ve üstü olsaymış alırmışım ama son yıl puan düşük olunca hiçbir maddeye uymuyormuş. Ben de ilçedeki memura en alttaki satırı söyledim, "eğer notum düşükse not verilmediği zamanlardaki 8 yıllık sürede disiplin cezası almadığımdan verilmeli" dedim. Memur maddenin devamında bunun yazmadığını ve yoruma açık olduğunu ilçedeki daha başka kişileri de aynı şekilde kademe vermediğini söylüyor. :(((

Bu maddenin tam-bütün halini bulabilir miyiz? Nereden görebiliriz tüm maddeleri? Bir yardım ediverseniz.

@AKADEMİA mevzuat hakimi değilim ama sicil notu zaten kalktığı için mantıken 2010 'da düşük not alsanız bile 2011 sonrasındaki 8 yılda hesaba katılmanız gerekmez mi? Zaten bildiğim kadarıyla yukarıdaki maddeler 2011 öncesinde belirtilen sürelerde o sicil notunu alan ve bu nedenle kademe alabilecekler için geçerli olması lazımdı. Sizin ilçedeki memura kalırsa seni her sene yukarıdaki maddelere göre oyalar ve ömür boyu alamazsın çünkü algoritma mantığıyla düşünün. Bence bu konuyu Özlük birimindeki bir şube müdürü ile de görüşün.

Bugün ilçe memden cevap geldi, kademe alamazmışım.

bu yukarıda yazılı olanları söyledi, 2010 yılında aldığım son not düşük bir not olduğu için a,b,c,d,e bendlerinden hiçbirine uymuyormuş benim durumum. Eğer son yıl 90 ve üstü olsaymış alırmışım ama son yıl puan düşük olunca hiçbir maddeye uymuyormuş. Ben de ilçedeki memura en alttaki satırı söyledim, "eğer notum düşükse not verilmediği zamanlardaki 8 yıllık sürede disiplin cezası almadığımdan verilmeli" dedim. Memur maddenin devamında bunun yazmadığını ve yoruma açık olduğunu ilçedeki daha başka kişileri de aynı şekilde kademe vermediğini söylüyor. :(((

Bu maddenin tam-bütün halini bulabilir miyiz? Nereden görebiliriz tüm maddeleri? Bir yardım ediverseniz.
Memurunuz mevzuata göre iş yapmıyor ve hak gaspettiği için suç işliyor. Sicil notu kalktığı seneden sonraki 8 yıllık süreye kademe verilir. Verilmez diyen memur hemen istifasını versin!

2010 ocak sözleşmeli atandım, 2010 haziranda kadrolu atandım, geçen hafta 8 yıla 1 kademe geldi. Mersindeyim

Teşekkürler sayın hocalarım. Ben bunun tam maddesini bulup ilçeye öyle gidiyim. Sağolun. :)

8 yıla bir kademeyi bu ay aldım. Sözleşmeyi, askerliği ve adaylığı saymıyorlar süreye. 2011 yılını referans alıyorlar

İlçe mem ler ya keyfi uygulama yapıyor ya da bilgisizliklerinden yanlış yorumluyorlar.
2009 yılında sözleşmeli başladım 2010 yılında kadroya geçtim kpss puanım ile.
2011 yılında asker öğretmenliğe başladım 2012 yılında bitirdim.
Dilekçe ile başvurdum alamayacağımı söylediler.
Sebebi; (Toplam öğretmenlikte geçen hizmet sürem olan)9 yıl 3 ay süreden - (sözleşmelide geçen) 1 yıl - (asker öğretmenlikte geçen )1 yıl = 7 yıl 3 ay çalışma süresi hesaplamışlar.
Haliyle seneye alabileceğimi söylediler. Bilginize.

Hocam devlet personel başkanlığının görüş yazısını göstermediniz mi. Nasıl saymazlar adaylığı
Hocam devlet personel başkanlığının yazısını da ekledim dilekçe yazdım yine de kabul etmediler. Keyfi davranıyorlar özlükteki şefe anlattım saymanız gerekiyor diye adamlar anlamıyorlar.

hocam hangi il ilcedesiniz. ben Ankara dayım bizimki halen yapılmadı,yazi bekliyormuş ilce

Hocam devlet personel başkanlığının yazısını da ekledim dilekçe yazdım yine de kabul etmediler. Keyfi davranıyorlar özlükteki şefe anlattım saymanız gerekiyor diye adamlar anlamıyorlar.
Sendikayı ara sokacağım dava edeceğim diye tehdit et hocam. Alışmışlar yatmaya. İş çıkmasın da onlara ne olursa olsun

Arkadaşlar buradaki yorumların hepsini okudum. Anlamadığım mesele okul mebbis şifresiyle giriş yaptığınızda mebbis otomatik olarak hangi personelin ne zaman terfi alacağını hesaplıyor. Ben burayı okuduktan sonra mebbise girdiğimde 2019 nisan gözüküyor. Yani okul müdürünüzle görüşüp önce 64. Madde terfileri bölümünden ne zaman 8 yıla bir kademe terfi alacağınızı kontrol edip eğer orada günü geçmişse bir dilekçeyle gönderin yapsınlar. Bu kadar niye sorun etmişler memurlar onuda anlamış değilim.

Arkadaşlar buradaki yorumların hepsini okudum. Anlamadığım mesele okul mebbis şifresiyle giriş yaptığınızda mebbis otomatik olarak hangi personelin ne zaman terfi alacağını hesaplıyor. Ben burayı okuduktan sonra mebbise girdiğimde 2019 nisan gözüküyor. Yani okul müdürünüzle görüşüp önce 64. Madde terfileri bölümünden ne zaman 8 yıla bir kademe terfi alacağınızı kontrol edip eğer orada günü geçmişse bir dilekçeyle gönderin yapsınlar. Bu kadar niye sorun etmişler memurlar onuda anlamış değilim.
mebbiste nerde hesaplıyor hocam bu terfi zamanını?

mebbiste nerde hesaplıyor hocam bu terfi zamanını?

Hocam OKUL şifresiyle giriş yaptıktan sonra personel işlemlerinde personel ara deyip ilgili kişiyi buluyorsunuz, daha sonra sol menüde zaten linklerde var kademe terfi işlemleri diye. Bi kere kurcalasan çıkıyor. Bulamazsan resim çeker atarım.

Geri