8 yıla 1 kademe uygulaması

Kodla Büyü

ay51

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 632 sayılı KHK ile kadroya geçenler 8 yıla 1 kademe uygulamasından yararlanır mı?
2008'de göreve başladım Meb'e üst yazı ile kademe verilmesini talep ettik. Dedikleri sözleşmeliden kadroya geçenler 8 yılı doldurmadan kademe alamaz. Anlayacağınız sözleşmeli süreleri dikkatte almıyor. İşin ilginç yanı derece/kademe teriflerinde sözleşmeli sürelerde sayılı iken, 8 yıla 1 kademeyi kabul etmiyorlar

Kadrolu iken aralıksız 8 yıl hocam, araya askerlik ya da aylıksız izin girip bölünmemeli.
Süre Şubat ayında hesaplanıp kademe terfiler yapılıyor.

hocam aynı soruyu bende ılceye sormustum sozlesmelı donemı saymıyorlar anlamadım ama o sekılde hasapladılar

ay51' Alıntı:
Arkadaşlar 632 sayılı KHK ile kadroya geçenler 8 yıla 1 kademe uygulamasından yararlanır mı?
2008'de göreve başladım Meb'e üst yazı ile kademe verilmesini talep ettik. Dedikleri sözleşmeliden kadroya geçenler 8 yılı doldurmadan kademe alamaz. Anlayacağınız sözleşmeli süreleri dikkatte almıyor. İşin ilginç yanı derece/kademe teriflerinde sözleşmeli sürelerde sayılı iken, 8 yıla 1 kademeyi kabul etmiyorlar
Asker öğretmenlikte geçirilen 1 yıllık süre hesaba katılıyor mu hocam?

* Askerlik 8 yılın dışında tutuluyor
* Stajerlik 8 yıla dahil ediliyor.
* Üstüste 8 yıl olma zorunluluğu yok. Araya askerlik, ücretsiz izin vs. girdiyse, o kısmı çıkardıktan sonra toplamda 8 yılı geçmesi durumunda kademe veriliyor.

2011 Haziran'da 632 KHK ile kadroya alındık.. O zamandan sonra 8 yıl sayarsak 2019 Haziran'da olacak gibi.. O zamana kadar işimi görmez ki, keşke bir iki yıl önce verselerdi..

Geri