8lerle ders......

Kodla Büyü

aycag

Üye
daha öncede buna benzer konular açılmış hepsini okudum ama yine de bu yıl için tekrrar sormaktan kendimi alamıyorum.
8. sınıflarda neler yapıyorsunuz.vb ile ilgileniyorlar mı?ne yaptıysam dikkatlerini çekemiyorum.hiç oralı değiller.sadece sekreterlik yapıyorlar.onu da rica minnet.
her geçen yıl daha kötüye gidiyor bu 8ler.ergen sıfatının arkasına saklanıp yapmadıkları densizlik saygısızlık yok.malum dersin notu yok,puanlarını etkilemiyor.o yüzden ilgi alaka sıfır.bırakmak içime sinmiyor,konu işliyorum ders sonunda sinir küpüne dönüyorum.....gelen gideni aratıyor sonraki yılları düşünemiyorum bile.....

Öğrenci pc lerine portable Photoshop yükleyip temel bazı uygulamaları gösterebilirsiniz.
publisherda site hazırlama içine ses video gif resim ekleme
movie makerda film oluşturma gibi konulara değinebilirsiniz. Havalar da iyiden iyiye ısınıyor öğrencilerde davranış bozukluğu, saygısızlık, ahlaksızlık had safhada. 2 yıldır sekizlere dersim yok ama şu anki 7 lerin de 2 sene öncesinin 8 lerinden aşağı değil.

aynen istemeye istemeye vb zaten mümkün değil meslek lisesinde bu konuları 4 saatlik derste tüm yıl da anca kavrıyorlardı. Şimdi 40 dk ders aç kapa 30 dk. Ne zaman anlatıp uygulayacaksın. Sneye 8lere 7. basamak seçeceğim. Şimdi de web sayfasında uygulamayı bitiren serbest diyorum. O serbest 10 dk için çabaları :verymad:

bu ders bu hali ile derslikten çıkmış işkence aracı olmuş, hem çocuklara hem bize.
notu olmayan dersi kim ne etsin, çocuğa sorsan profösör kesilmiş hiçbir konuya zaten gerekyok, uygulama yapmaya gelince ben anlamadım birdaha anlatırmısın diyorlar, kızmak dövmek yasak, çıldırmamak içtendeğil, iş hesap sormaya gelince bilişimciler ders yapmıyor demeyi çok iyi bilirler ama.

hastasıyız dede' Alıntı:
bu ders bu hali ile derslikten çıkmış işkence aracı olmuş, hem çocuklara hem bize.
notu olmayan dersi kim ne etsin, çocuğa sorsan profösör kesilmiş hiçbir konuya zaten gerekyok, uygulama yapmaya gelince ben anlamadım birdaha anlatırmısın diyorlar, kızmak dövmek yasak, çıldırmamak içtendeğil, iş hesap sormaya gelince bilişimciler ders yapmıyor demeyi çok iyi bilirler ama.

+1

hocam aynı sorunlar heryerde var, ben şuan excelde tablo yaptırıyorum, 4 haftadır, sonraki haftalarda konular belirleyip (türkiyenin illerinin tarihi turistik özellileri ilçeleri akarsu gölleri vs. veya dünya ülkeleriyle alakalı bi çalışma) sunu yaptıracam sesli müzikli falan 4 haftada o surer zaten.movimakerdenda anlatmak istiyorum bakalım.

programlama konusunun tecrübelerine dayanarak bu sene bu konuyu pas geçtim.
şimdi onun yerine hepsine portable photoshop gönderdim.
günlük hayatta işlerine yarayacak şeyleri gösteriyorum photoshopta.
Her ders başında bir kurban seçip onun fotoğrafı üzerinde montaj yapıyoruz, çok keyifli ve yararlı geçiyor.

aycag' Alıntı:
her geçen yıl daha kötüye gidiyor bu 8ler.ergen sıfatının arkasına saklanıp yapmadıkları densizlik saygısızlık yok.
Ben genelde davranışçı şekilde yaklaşıyorum ama diğer arkadaşların rehber öğretmenin yanına gönderdiği öğrenciler, bu sıfatın arkasına saklanma konusunda daha da cesaretli bir hal sergiliyorlar. Sanki yaptıkları herşeyi olağan karşılamamız,onların bize değil bizim onlara saygı göstermemiz gerekiyormuş gibi geri geliyorlar. Bende bundan rahatsızım.

xapex' Alıntı:
Her ders başında bir kurban seçip onun fotoğrafı üzerinde montaj yapıyoruz, çok keyifli ve yararlı geçiyor.
7 lerde 10 parmak ve Excel üzerinde fazla durdum.
Access i sadece 2 hafta gösterdim. Programlamaya hiç girmedim. Geçen yıl 6. basamakta algoritma ve akış diyagramından bahsetmiştim.

Bir süredir photoshop işliyorum sınıftan gürültü patırtı yine eksik olmuyor ama katılım da çok fazla oluyor hiç bir ünitede olmadığı kadar benim gösterdiğimi kendi kendilerine yapmaya çalışıyorlar.
Sonraki haftalarda temel HTML, publisher , movie maker göstereceğim power pointte sunuya ses ekleme işlemlerini tekrar edeceğim.

ben 7 ve 8'lere giriyorum. 7lerde 6. basamak, 8lerde de 7. basamak gösteriyorum. basamak içindeki konuları atlamıyorum. bu şekilde bizim okuldaki çocukların seviyelerine uygun olduğunu düşünüyorum.

ancak hiçbir sınıfta istek ve de ilgi yok. dönem başı ve dönem sonundaki hafta hariç hiç bir ders tamamen serbest bırakmıyorum. her ders etkinliği yaptırıyorum. bitiren serbest kalıyor.

derslerine gireli 2 yıl oldu. ama hala her derse geldiklerinde "hocam bu ders serbest miyiz" diye soruyorlar. "tabi ki hayır" cevabından sonra bir süre mızmızlanıyorlar. sonra bir an önce yapalım da serbest kalalım moduna giriyorlar. başka öğretmenlerin yanında da soruyorlar serbest miyiz diye. gören de her ders serbest bırakıyorum sanar. ben de buna sinir oluyorum.

Bende visial basic anlatmaya calisiyorum ama iste. Gecen hafta beni de delirttiler :verymad:
Sonra biraz konustum bu dersi bilgisayarda oyun oynamak internete girmek icin olmadigini. Sorun ne neden gurultu yapiyorsunuz diye sordum bana dersin notu olmadigindan ve 1saat oldugundan dolayi dediler. İste alin dersi ne hale getirdiklerinin kaniti.

8 lere 3 senedir 2.dönem Photoshop gösteriyorum.
Sınıflar şöyle 35 olsa süper olacak ama kalabalıkta yoruluyor insan.

11. yılım,ağır geleceğini ve yapamayacaklarını bildiğim için bu seneye kadar vb konusuna hiç girmemiştim.genelde 2.dönem web sayfası yaptırıyordum.1.dönem html publisher anlattım.movie makerda film de yaptık.tabi hepsi benim zorlamamla...başıma gelecekleri biliyordum ama bu sene herşeye rağmen anlatmaya karar verdim.ağzımın payını aldım.6 ve 7lerle oldukça eğlenceli.not olmasa da yapıyorlar ilgileniyorlar.ama 8lerde biliyoruz havası ukalalık ve ...bakanımız bile derse herkes bilgisayar biliyor diye.çocuklardan ne bekliyoruz ki....

photoshop adı çocuklara ilginç geliyor ama yapmaya gelince sürekli dırdır...bıkkınlık var hepsinde ya..geçmişe dönüp düşünüyorum her sene daha kötüye gidiyorlar.sınav sistemi bu hale getiriyor bunları herhalde....çalış çalış çalış.evde tv yasak bilg yasak.bizim derse gelince ipinden boşalmış gibi oyunlara saldırıyorlar....konuşmak da kar etmiyor.....adım nutuk çeken hocaya çıkacak yakında...

xapex' Alıntı:
Keşke photoshopla çalışabileceğim bilgisayarlarım olsa bizimkiler çokkk eskiii.

Ben 8 leri zorlamıyorum artık. Öğrenmek ıstemeyene zorla da öğretmeme ya isteyen yapıyor diğerlerini de dersin huzurunu bozmadınız sürece görmezden geliyorum. Eğer gorup onları derse katmaya çalışırsam ders daha çok bölünüyor. Nasıl olsa SBS de çıkmıyor müfredat yetiştirme derdimiz yok. Rahat olun bence.

ben 2dönemden beri sketchup ile modeller oluşturuyorum ve ilgilerini 4 haftadan beri kaybetmediler fakat yavaş yavaş ilgisizleşmeye başladılar. Fotoğraf düzenleme programlarına geçerim bakalım. Aklıma gelen ilginç şeyleri yapmaya çalışıyorum yoksa ders işkence oluyor...

Valla benimde 12 lere (anadolu lisesi) dersim var başta anlatayım dedim hepsinin elinde birer soru bankası şakır şakır test çözüyorlar ders hiç umurlarında değil bir bakımada haklılar hedefleri var bende işlemiyorum bıraktım n yaparlarsa yapsınlar.

Her zaman savunduğum gibi hele hele lisede bu ders gereksiz artık

Ne yapıyorsunuz arkadaşlar şu sıralar 8lerle.....

Geri