9 ay sonra fatura

Kodla Büyü

kakababa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar iyi aksamlar iyi bayramlar. Geçen yıl kasım ayında evdeki sınırsız interneti kapattırdım ve 9 ay boyunca ne evime ne iş yerime ne de cep telefonuma fatura felan gelmedi fakat dün bir mesajda bilmem kaç lira borcunuz var diyor. Bu paranın dışında benden faiz talep etme hakları var mı? Böyle birşey isterlerse dava açmayı düşünüyorum buna benzer dava açan birisi var mı?

Öncelikle borcunuzun kaynağını öğrenin. Ne borcu çıkarmışlar size. Bana yıllar sonra digiturk borcu çıkarmışlardı mesela...

DaMieN' Alıntı:
Öncelikle borcunuzun kaynağını öğrenin. Ne borcu çıkarmışlar size. Bana yıllar sonra digiturk borcu çıkarmışlardı mesela...
Borcun kaynağı büyük ihtimal kapattıktan sonraki ayın faturasıdır

Bir sonraki fatura dönemi içinde iken kapatma işlemi yaptıysanız kullanım süreniz ile ilgili olarak fatura çıkabilir. Yasal olarak iyice araştırmak lazım elbette ama 9 ay geçtiyse eğer faiz de vardır içinde...

Evet hocam ama bu süre içinde ne iş yerinde ne adreste ne de telefon numarasına değişiklik yapmadım buna rağmen en ufak bilgilendirme yapmadılar. 9 ay sonra akıllarına gelmiş uyanıkların.

Bunlar cidden şerefsiz 34 lira fatura çıkarmışlar son ayım kullanım bedeli olarak geçen süre ile birlikte 34 liralık para faizle 48 lira olmuş. 48 lira verilir sorun değilde bu heriflerin yaptığı ayıp kaç ay geçmiş anca geliyor bilgilendirme mesajı

Geri