9.Sınıftan Başlayan Meslek Lisesi Müfredat-Meslek Dersleri

Kodla Büyü

memo-x

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İyi günler, arkadaşlar Mtal, Bilişim Teknolojilerinde uygulanacak olan yeni ders ve içerikleri ile ilgili bilgisi olan var mıdır ?
9.Sınıfta 3 farklı ders 13 saat,Tasarım ve üretim,Endüstri 4.0 kavramları,Algoritma ve prog. giriş
10.sınıfta
3 farklı ders 14 saat,Bilgisayar donanımı, yazılım proje geliştirme,yapay zeka ve makine öğrenmesi temelleri,
11.sınıfta
3 farklı ders 17 saat, Mobil uygulamalar, web tabanlı uygulama geliştirme,network tasarımı ve yönetimi
12.sınıfta
1 ders 5 saat, 32 saat ibe,

Bu konuda bilgisi olan var mı ? Seneye kademeli olarak mı ? uygulanacak
veya derslerin hepsini yazamadım ama, bu dersler bölümdeki dallara göre mi ? seçilecek,
bilgilerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Okuldaki zümre başkanı arkadaşımız bu derslerden bahsetti,

hocam meslek liselerinin programlarını güncelleyeceklerini duyuyordum ama bu dersleri ilk defa duydum. arkadaşınız biraz daha detay verebilir mi? Nereden duymuş. pilot uygulama mı tüm meslek liseleri mi geçecekmiş.

bilgi edinince yazarım buraya, taslak mı ? veya başka zümreden mi ? duydu, görünce sorucam , geçenlerde mesleki eğitimle ilgili çalıştay yapılmıştı , belki bununla ilgilidir.

Hocam bu çalışmalar şu an devam ediyor. Kesinleşen bir şey yok. Taslaklar üzerinde çalışılıyor. Bu öğretim yılı sonu veya önümüzdeki öğretim yılı başına kadar son halini alıp resmi olarak yayınlanınca uygulanır. Çok acele etmemek lazim. Her taslak birbirinden farkli şu anda.

Söz konusu dersler için hazırlanan içerikler ne alemde acaba? (Varsa eğer) Malum hala BTT modüllerinin yenilerinin yayınlanmasını bekliyoruz...

İyi günler, arkadaşlar Mtal, Bilişim Teknolojilerinde uygulanacak olan yeni ders ve içerikleri ile ilgili bilgisi olan var mıdır ?
9.Sınıfta 3 farklı ders 13 saat,Tasarım ve üretim,Endüstri 4.0 kavramları,Algoritma ve prog. giriş
10.sınıfta
3 farklı ders 14 saat,Bilgisayar donanımı, yazılım proje geliştirme,yapay zeka ve makine öğrenmesi temelleri,
11.sınıfta
3 farklı ders 17 saat, Mobil uygulamalar, web tabanlı uygulama geliştirme,network tasarımı ve yönetimi
12.sınıfta
1 ders 5 saat, 32 saat ibe,

Bu konuda bilgisi olan var mı ? Seneye kademeli olarak mı ? uygulanacak
veya derslerin hepsini yazamadım ama, bu dersler bölümdeki dallara göre mi ? seçilecek,
bilgilerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.
Hocam 2 yıl önce tanımlanan kademeli geçiş henüz tamamlanmamışken yeni dersler ve müfredat getirebilirler mi? Bilemiyorum.

Hocam 2 yıl önce tanımlanan kademeli geçiş henüz tamamlanmamışken yeni dersler ve müfredat getirebilirler mi? Bilemiyorum.
Gelecek hocam. 9. Sınıflardan itibaren meslek bölümlerine gelecek öğrenciler ve yeni müfredata göre kademeli başlayacak. Yeni dediğimiz kademeli geçiş de eski olacak ve böyle devam edecek.

17. sene mi çalışıyorum 10 sefer değişmiştir belki program. 2 yılı bırak; planı programı yapıp, eğitim-öğretime başlayıp, 2 hafta sonra o geçerli değil bak böyle yapın denilince, her şeyi çöpe atıp, yeniden plan yapılan yıl bile olmuştu.

17. sene mi çalışıyorum 10 sefer değişmiştir belki program. 2 yılı bırak; planı programı yapıp, eğitim-öğretime başlayıp, 2 hafta sonra o geçerli değil bak böyle yapın denilince, her şeyi çöpe atıp, yeniden plan yapılan yıl bile olmuştu.
+1

Bunların da ötesinde Bilişim Teknolojileri Alanı git gide içi boşaltılan bir alan haline geliyor.

bir arkadaş bana da bu derslerden bahsetmişti ama henüz resmi bir açıklama yok herhalde bu konuda.. hayırlısı olsun ne diyelim..

Dersleri bırakın öğrencilere göstermeyi bu dersleri verecek öğretmenler ne ile verecek. Hangi kaynaktan yararlanılacak. Öğretmen eğitimi olmadan nereye gidiyoruz.

Orada bulunan her bir ders ayrı ayrı uzmanlık isteyen dersler meslekçiler olarak herkes bu derslere girecek fakat "Dersin hakkını vermek" olayı için öğretmen yeterliliği şart bunun için olayı hep öğrenci temelli görmek yanlış gerçi nerden tutsan elinde kalıyor sistem...

Dersleri bırakın öğrencilere göstermeyi bu dersleri verecek öğretmenler ne ile verecek. Hangi kaynaktan yararlanılacak. Öğretmen eğitimi olmadan nereye gidiyoruz.

Orada bulunan her bir ders ayrı ayrı uzmanlık isteyen dersler meslekçiler olarak herkes bu derslere girecek fakat "Dersin hakkını vermek" olayı için öğretmen yeterliliği şart bunun için olayı hep öğrenci temelli görmek yanlış gerçi nerden tutsan elinde kalıyor sistem...

kesinlikle katılıyorum.

9.sınıfta hangi dersler olacak peki bellimi hocam toplam 11 saat meslek dersi var 2 saati mesleki gelişim 9 saat hangi dersler acaba

Dersler belli arkadaşlar. İki dal görünüyor şu an...

Yazılım geliştirme - Ağ İşletmenliği & Siber güvenlik

9.sınıfta 6 saat programlama 3 saat btt 2 saat teknik resim olmak üzere 11 saat var...

Kitap yazım dosyasında ders saatleri yazıyordu;
Btt 3 saat,
Prg tem 4 saat,
Tekres 2 saat.

Geri