9. ve 10. sınıflarda ne anlatıyorsunuz?

Kodla Büyü

ucamus

Süper Üye
Süper Üye
10 yıl sonra bu sene ilk defa bir anadolu lisesinde 9. ve 10. sınıflara derse gireceğim fakat liselerin müfredatından ve konularından o kadar uzağım ki nerden başlayacağım ne anlatacağım bilmiyorum.Benim gibi ilk defa başlayan arkadaşlar için tavsiyeleriniz neler? Neler anlatmalıyım? Takip ettiğiniz yada uygulama aldığınız siteler var mı? Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum

Normal Anadolu liselerinde dersimiz 2 saat seçmeli hocam.
Bilgisayar Bilimi, Kur1 ve Kur2 programı var. İlk defa seçiyorsa öğrenci Kur1, ikinci kez seçiyorsa Kur2 programı anlatılıyor. Kitap Eba da mevcut. Kur1 de python programlama var. Kur2 de andorid, robotik, web programlama vardı sanırsam. Bunlardan seçip anlatılıyor..

Bilgisayar Bilimi, Kur1 ve Kur2 programı var. İlk defa seçiyorsa öğrenci Kur1, ikinci kez seçiyorsa Kur2 programı anlatılıyor. Kitap Eba da mevcut. Kur1 de python programlama var. Kur2 de andorid, robotik, web programlama vardı sanırsam. Bunlardan seçip anlatılıyor..
Hocam kur 1 ve 2 var 9 ve 10. Sınıf

9. sınıfda algoritma ile başlıyorum sonra python programlama dili

10. sınıfarda robotik eğitim

abi bu sene bende ilk defa giricem. python u ben bilmiyorum çocuklara nasıl öğreticem??? rezil bi durum..ortaokulda geçiş çok zor gerçekten. çok uzağım mevzuya

abi bu sene bende ilk defa giricem. python u ben bilmiyorum çocuklara nasıl öğreticem??? rezil bi durum..ortaokulda geçiş çok zor gerçekten. çok uzağım mevzuya
Geçen sene aynı durumdaydım. Evde çalışıp anlattım hocam. Başka bi dile asinaniz varsa benzer zaten

hocam kitapta python anlatılıyor ama python anlatmak zorunda değilsiniz C yada java da olabilir öğretim programında anlatılması gereken dilin özellikleri anlatılıyor, bilgisayar bilimleri programını inceleyebilirsiniz http://mufredat.meb.gov.tr/ProgramDetay.aspx?PID=335
kur 1 bilgi işlemsel düşünceden başlıyor , güvenlik ile devam ediyor , algoritma ardındanda programlama ,kur2 de üç seçeneğiniz var robot programlama , web programlama ve mobil programlama , planınızı yaparken bu üç konudan isterseniz birini isterseniz en fazla ikisini seçiyorsunuz.
kur 1 için kitap eba da mevcut , kur2 kitabı için çalışma olduğunu, bittiğini biliyorum talim terbiyeden onay bekliyor yayınlanması için ayrıca python dilini gözünüzde büyütmeyin oldukça basit bir dil

geçen sene python anlattım bu sene 10.sınıflar için kur 2 var 9 lara mecbur python 10.sınıflara da web programlama html ile başlayıp php anlatacağım.

Arkadaşlar odtü' nün AB projesi destekli ücretsiz sertifikalı Python uzaktan eğitimleri var. Oradan kendinizi geliştirebilirsiniz. Bilge İş diye bir bakın isterseniz.

Korkulacak bir şey yok arkadaşlar.Burada yeterince kaynak var.Python notlarımı toparladım diye bir link var oradan işleyebilirsiniz.Normal bir öğrenci gibi çalışıp derse gireceksiniz.Geçen yıl python anlatım bu yılda web çalışıp anlatacağım.Robotik için malzeme yok.O olsa çok daha iyi olurdu.Bizde bilmiyoruz.Sadece 14 yıl önce gördüğün programlamayı tekrar etmiş oluyorsun.kimse çok iyi değil geliştiriyoruz kendimizi.Ayrıca kendi aşina olduğun programla dersi varsa onu da anlatabilirsin

Python anlatmak yerine 9.sınıflar için direkt arduino ile başlasak olurm mu?

yine fonksiyonlar
işleçler
işlemler mantıgı öğretilir

Arkadaşlar merhaba, bu sene ilk defa Anadolu lisesine geçtim.
Web tabanlı programlama seçtim 10. sınıflara. Elinizde doküman varsa paylaşabilir misiniz? Teşekkürler

Hocam benim okulumda geçen sene öğretmen yokmuş ,2.dönem kısa süre gelmiş ama hiçbir konu bitmemiş
Bende o yüzden 9 ve 10. Sınıflara kur 1 anlatmaya başladım, hata mı yapıyorum acaba, 10. Sınıflara kur 2 mi anlatmalıyım, bende ilk defa lisede çalışıyorum cahilligimi maruz görün

Bu arada bt sınıfımda yok hocam

Merhaba hocam, benim planda değişiklikler yaptım. Öğrenciler geçen sene kur1 almadıkları için, başlangıçta yine de bir 6 hafta problem çözme eklemiştim. Şu şekilde hocam

Ekli dosyalar

• KKur-2-10.docx.zip
    23 KB · Görüntüleme: 25
Geri