900-1100 TL arası Telefon Tavsiyesi

Kodla Büyü
1- General Mobile GM 5 Plus
2- Sony Xperia M4 Aqua
3- Sony Xperia E5
4- Samsung Galaxy J7 4G

Samsung j7 arkadaşımda var bence gayet yeterli o fiyat aralığında samsung un kendi bayide 1050 tl idi 1 ay önce

Asus telefonlara da bir göz atın bende laser 5.5 var 3000 mah çok güzel kullanışlı ve çok şık bir telefon 700 tl civarı sıfırı bir elektronik markette inceleyin

j7 2016 alabilirsiniz. henuz distributor getirmedi fakat ithalatci garantili olarak hepsiburada ve n11de satista 49000 antutu skoru var

Teşekkürler arkadaşlar ilgilendiğiniz için.

Şuan TT Honor 7 ye bakıyorum. Kararsız kadlım :(

Bende düşünüyorum...

lg g4 - samsung j7 - samsung a5- GM 5 plus ... Sizce hangisi olmalı.

bu fiyata sadece lg g3. 3 gb ram olan başka telefon yok(z2 de 3gb ancak bana göre eksileri var-ekran küçük, batarya sabit vs.) .tabiki garip markaları saymıyorum.ikincisi telefonu alırken kullanacağınız diğer sistemlerle (tv, pc gibi) kolaylıkla bağlantı kurabilmesine, ek donanımlarının (kılıf, dock gibi) çeşitliliğine de bakmak gerekir.bütün bunları birleştirince sadece g3. 6 aydır kullanıyorum f-p yüzde 100 bence...

G3 çok güzel telefon.
Artılarını saymakla bitmez.
Eksileri artık eski sayılacak bir telefon o yüzden yazışım desteği beklemeyin
Ekran 2k olduğu için şarj sorun olabiliyor.
Oaralel ithalat alırsanız anakart sorunu olması muhtemel

LG telefonlarda DONANIM SORUNU vardır.
En önemli bilinen sorun kasa çatlamaları mesela,
Ekran sorunları, yere düşünce ekran çalışır ama dokunmatiği bozulur mesela...
LG kronik sorun derseniz internette bolca okursunuz...

ben yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum,etrafımda kullanan en az 6-7 farklı kişi var.hiçbirisinde ne kasa çatlaması ne de benzeri sorun var.özellikle g3 ilk çıktığında o serilerde bu dedikleriniz vardı, ancak şu anda g3 yada g4 g5 bunlarda bu sorunlar yok.yazılım desteğine gelince marsmallow 6 geldi zaten.diğer markalara da yazılım desteği çok hızlı değil.eski olduğunu kabul edebiliriz ancak performans olarak yukarıda sayılan telefonların çoğundan ileridedir.

Re: Ynt: 900-1100 TL arası Telefon Tavsiyesi

Ailecek Samsung kullanıyoruz.(Neo-s4-s5)
Zaman içinde yavaşladığı ve donmalar yaşandığı, (yüklü gereksiz fazla program olmadığı halde) gibi olumsuzluklar olduğu, bizzahiti yaşadığımız gerçeklerdir.

Bence Markaya değil, işlemciye, çözünürlüğe, kameraya (13mpx) ve büyüklüğe ( 5.5') parayı say.
Özetle;
Şimdi telefon alacak olsam LGg4 diyorum. (Aynı fiyattaki SonyXperia ile kamerasını şahsen mağazada mukayese ettim)
İthalatçı garantili olarak hepsi burada.com da peşin/krediKartı 1300 TL civarında bolca var.
Not; LG g5 i henüz satın alma ve uzun süreli deneme şansım olmadı lakin, fiyat / fayda oranı olarak olumlu buldum.

dorian' Alıntı:
LG telefonlarda DONANIM SORUNU vardır.
En önemli bilinen sorun kasa çatlamaları mesela,
Ekran sorunları, yere düşünce ekran çalışır ama dokunmatiği bozulur mesela...
LG kronik sorun derseniz internette bolca okursunuz...

1 yıldır LG G2 kullanıyorum.ithalat garantili aldım. bi kaç kez ben düşürdüm birkaç kez de bizim oğlan sinirlenip sağa sola fırlattı buna rağmen hiç bir sıkıntısı yok. Tabii bundaki en büyük etken spigen kılıf kullanıyor olmamdır.
Buna rağmen LG diğerlerinden daha iyi ya da daha kötü demiyorum. Bahsettiğiniz sorunların olmadığı bir telefon vardır o da iphonedur. Google'a kronik sorun yazdığımızda nerdeyse her marka karşımıza çıkacaktır. Eğer LG bu anlamda dillere düşmüşse, sebebi kullanıcısının çok olmasıdır.
Forumlarda "telefonum çok güzel harika" gibi bir başlık hayatta göremezsiniz ama bir sorun yaşayan ilk iş forumlara yazıp çözüm bulmaya çalışıyor. Dolayısıyla en çok olumsuz yorumu en çok satan telefonda görmeniz gayet doğal bir hal alıyor.
Bir dönem GM Discovery'nin kronik sorunları vardı. Şu sıralar Asus Zenfone 2 ilgili bir sürü şikayet duyuyorum. LG, ASUS, GM gibi markalar sürekli f/p ürünleri piyasaya sürdüğü için talep fazla oluyor.

Bahsettiğiniz sorunları yaşayanların çoğunun kullanımla alakalı olduğunu sanıyorum. Mesela aktif kullanım sonucu telefonun ısınması tüm donanımların dayanıklılığını etkiliyor.

Son olarak telefon alacaklara tavsiyem çok para vermeden f/p ürünlerinden birini almalarıdır. Sürekli yeni modeller çıkıyor ve aldığınız telefon 1-2 yıl içinde teknolojinin gerisinde kalıyor. 2-3 telefon alacak paraya sadece 1 telefon alanlara hayret ediyorum doğrusu :)

1100 tl civarında tlf baksaydım LG G4 kampanyalarını beklerdim. Aceleniz yoksa 11. ve 12. ayda LG G4 1000 tl civarına alınabilir diye tahmin ediyorum.

Kötü tecrübelerimden dolayı samsungla aram yok. Sony htc huawei gibi markalarla ilgili hiç tecrübem yok.

İlginiz ve verdiğiniz cevaplar için çok çok teşekkür ederim arkadaşlar. :+1: :++:

Araştırmalarım sonucunda GM 5 Plus(1000TL) ve Honor 7(1300TL) arasında kaldım ve kararımı Honor 7'den yana kullanıp bir kaç gün içinde alacağım inşALLAH. Kullandıkça tecrübelerimi buraya yazarım (Honor 7 hakkında bilgi isteyen olursa).

Geri