AĞ BAĞLANTISI KURAMIYORUM

Kodla Büyü

nurertugay

Site Gezgini
LABDAKİ ÖĞRETMEN BİLGİSAYARIM ÇÖKTÜ VE FORMAT ATTIM FORMATTAN SONRA İNTERNETE BAĞLANIYORUM FAKAT AĞI KURAMIYORUM NETOP YÜKLEDİM AMA ÖĞRENCİLERİ GÖREMİYORUM YARDIM EDERSENİZ ÇOK MEMNUN OLURUM. ŞİMDİDEN ALLAH RAZI OLSUN.

hocam ağ ismi aynı olması lazım netopda görebilmeniz için diğer bilgisayarların bağlı olduğu ağın ismine bakın bunuda masüstü bilgisayar sağ tuş özellikler oradanda bilgisayar adı na tıklayın ağ ismine bakın ordan değiştir diyerek ağ ismini değiştirebilirsiniz

Hocam baştan ev veya küçük işyeri ağı kur deyin öğrenci bilgisayarlarında ağ adıyla aynısını verin. ağı ozaman görürsünüz. internete bağlanıyorsa ağı görmemesi için bir neden olmaz.

Arkadaşlar söylediklerinizi yaptım fakat hala öğrenci bilgisayarlarını göremiyorum. yardım ederseniz çok sevinirim.

hocam virüs tarama programu kurmuşsanız ondan olabilir
geçenlerde benimd ebaşıma geldi
onu kaldır öyle dene
(tabiki group adları aynı olması lazım makinaların)

VİRÜS PROGRAMI OLARAK NOD32 KULLANIYORUM FORMATTAN ÖNCE BİR SIKINTI VERMİYORDU FORMATTAN SONRA BİR DEFA GİRDİM SONRA GİREMEDİM. HEPSİ AYNI GRUPTA

öğrenci bilgisayarları sizin bilgisayarı görebiliyorsa ağda sorun yok demektir hocam...eğer görmüyorsa öğrenci bilgisayarlarındaki ağ adınıda sizin bilgisayrda vermeniz gerekiyr..yoksa son çare tüm ağı yeniden kurmak .

Öğrenci bilgisayarları öğretmen bilgisarını görmüyor arkadaşlar. Problemi çözemedim.Yeniden ağ kurmam çok uzun iş olacak ve formatör değilim boş vaktim olmuyor. Başka kısa yolu yok mu...

bir klasöre paylaşım ver.ağ kurulum sihirbazı çıkıyor ordan ağı kur tamamla.virüs programıda engelliyor olabilir.

Ekli dosyalar

• adsız.gif
    adsız.gif
    61.1 KB · Görüntüleme: 541
Bende ağ bağlantısı kuramıyorum her zaman bir sorun çıkıyor onu düzeltiyorum baska bir tane çıkıyor anlamadım gitti ltfn yardım edin

Problem Eset Hocam. Netopu Kullanacağin zaman görev çubuğundaki sağ tarafta(bilgisayarrın saatin orada)Esetin simgesine sağ tıkla ve 'ağ trafiğine filtre uygulama' de. yani Netopu kullanırken ağdaki filtre devre dışı bırak.Netopla işin bitince tekrar filtre uygulamasını aç:D :+1:

Geri