ağdaki access point IP öğrenme

Kodla Büyü
tracet diye bi komut vardı. komut istemine onu yazdığınızda bide bir adres verin. o adrese gidene kadar yol üzerindeki birçok aygıtın routerlar dahil ip adreslerini görebilrisiniz.

ör: c:\tracert www.google.com

mutlucan' Alıntı:
access pointin ip sini nasıl öğrenebilirim arakdaşlar..

Arkadaşım, AP ip adresi tahminen;
192.168.1.254
192.168.2.254

olabilir.
Ama; ap bağlanıp ayar yapacaksan, bağlanacağın bilgisayarın ip adresini elle ataman lazım. oda kitapcığında vardır bu bilgilerin hepsi. eğer kitapcığı yoksa ; internetten indir. ama tahminen atayacağın ip adres; 192.168.1.100 olur.
AP ayarladıktan sonra otomatik yap.
kolay gelsin.

BAHADIRHAN' Alıntı:
mutlucan' Alıntı:

192.168.1.254
192.168.2.254

olabilir.
Ama; ap bağlanıp ayar yapacaksan, bağlanacağın bilgisayarın ip adresini elle ataman lazım. oda kitapcığında vardır bu bilgilerin hepsi. eğer kitapcığı yoksa ; internetten indir. ama tahminen atayacağın ip adres; 192.168.1.100 olur.
kolay gelsin.

bu dediklerinin hepsini yapmıştım zaten ama niyeyse yine olmadı ..

192.168.3.1 ile ulaştım arkadaşlar.. daha önceden yapılandırılmış sanırım..
ilgilenen bütün arkadaşlara teşekkür ederim..

mutlucan' Alıntı:
BAHADIRHAN' Alıntı:
mutlucan' Alıntı:

192.168.1.254
192.168.2.254

olabilir.
kolay gelsin.

ip yi daha sonra kendinizde belirlediğiniz için daha önce ip si değiştirilmiştir default kalmamış olabilir

manhem' Alıntı:
mutlucan' Alıntı:
BAHADIRHAN' Alıntı:
mutlucan' Alıntı:

192.168.1.254
192.168.2.254

olabilir.
kolay gelsin.

ip yi daha sonra kendinizde belirlediğiniz için daha önce ip si değiştirilmiştir default kalmamış olabilir

evet aynen öyle olmuş hocam..

Etkileşimli tahtaların arkasındaki access pointi aktif duruma getirmek istiyoruz.
Access pointi kablo ile kullandığımız ağa dahil ettik. Modem üzerinden almış olduğu ip adresini öğrendik. Fakat ip adresini adres çubuğuna yazınca AP' e bir türlü bağlanamıyoruz. Acaba bilmediğim bir detay mı var?

Geri