A3'ü A4'e Çevirme

Kodla Büyü

jahr

Aktif Üye
Arkadaşlar elimde A3 sayfa düzenine hazırlanmıs bir belge var bunu A4'e çevirmek istiyorum çıktı almak için, A4'ü seçtiğimde belgenin yarısı cıkmıyor belgeyi tamamen bozulmadan nasıl A4'e çevirebilirim yardımcı olursanız sevinirim

Yazıcı ayarlarından olması gerek diye biliyorum. Fakat dosyayı buraya eklerseniz arkadaşlar inceleyip fikirlerini söyleyeceklerdir.

eğer office belgesiyse yazdırma penceresinde ölçeklendirmeyi oradanda a4 secerek yazdırma yapabilirsin....
lakin office belgesi degilse yazdırma penceresinde yazıcı ayar penceresine gecip olceklendirebilmen lazım....

biltek2007' Alıntı:
Yazıcı ayarlarından olması gerek diye biliyorum. Fakat dosyayı buraya eklerseniz arkadaşlar inceleyip fikirlerini söyleyeceklerdir.
belgemiz bu hocam inceleyip fikirleriniz söyler iseniz çok memnun olurum

Ekli dosyalar

• Fen_Lisesi_ hizmet standartları.zip
    18.4 KB · Görüntüleme: 371
Hocam denemedim ama olabileceğini düşündüğüm bir yöntem var. Şöyle ki:

Dosyayı PDF formatında kaydedin. Dada sonra dosyayı açıp yazdırma kısmında kağıt olarak A4 Seçin ve Fit to Page (sayfaya sığdır) diyerek yazdırın.

İkinci yöntem ise yazdırma bölümünde yazıcı olarak varsayılan yazıcınızı seçmeyin, document image writer seçerek yazdırın. Yeni nesil office programları bu işlem sonucunda size tif uzantılı bir resim dosyası veriyorlar. Bu dosyayı istediğiniz resim işleme programı ile açıp A4 olarak yazdırabilirsiniz. Ben bu konuda Windows Resim ve Faks görüntüleyicisinin yazdırma işlemi için yeterli olabileceği kanaatindeyim.

enestar' Alıntı:
Hocam denemedim ama olabileceğini düşündüğüm bir yöntem var. Şöyle ki:

Dosyayı PDF formatında kaydedin. Dada sonra dosyayı açıp yazdırma kısmında kağıt olarak A4 Seçin ve Fit to Page (sayfaya sığdır) diyerek yazdırın.

İkinci yöntem ise yazdırma bölümünde yazıcı olarak varsayılan yazıcınızı seçmeyin, document image writer seçerek yazdırın. Yeni nesil office programları bu işlem sonucunda size tif uzantılı bir resim dosyası veriyorlar. Bu dosyayı istediğiniz resim işleme programı ile açıp A4 olarak yazdırabilirsiniz. Ben bu konuda Windows Resim ve Faks görüntüleyicisinin yazdırma işlemi için yeterli olabileceği kanaatindeyim.
teşekkürler hocam deneyecem dediklerinizi

ölçeklendirmeden istediğiniz kağıt ölçüsünde basabiliyorsunuz.

Ekli dosyalar

• 2.png
    2.png
    43.5 KB · Görüntüleme: 16,987
A4 olarak boyutlanmış ekte. Sadece biçimlendir yeter hocam....

Ekli dosyalar

• Fen_Lisesi_ hizmet standartları_A4.rar
    16.7 KB · Görüntüleme: 310
bu da word belgesi şeklinde

Ekli dosyalar

• Yeni Microsoft Word Belgesi.rar
    6.3 KB · Görüntüleme: 250
çok teşekkürler hocam yardımlarınız için hallettik saolun, 'enestar' hocamın ilk dediğini yapmıstım PDF ye cevirdim oyle yaptım ama sayenizde farklı yollarıda öğrendik

Geri