a4 e ayarladım ama ordan %100 yapınca görüntü çok büyüyor?

Kodla Büyü

nurhayat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar okulumuz için bir dergi hazırlıorum.dergi a4 boyutunda olacak.
ben boyutu "uluslar arası kağıt" tan a4 e ayarladım.ama ordan %100 yapınca görüntü çok büyüyor.

bi de varsayılan boyuttan uzunluk=29.7cm, genişlik 21cm ayarladım yani a4 ün tam cm karşıılığı..o zman da gözüme a4 tn küçük göründü.ne yapmalıyım tam a4 olması için??

Re: HASARİ KESİN BİLİR--PHOTOSHOP::)

A4 cm karşılığını manuel olarak girmişsiniz. Ama bence siz cm ile px karıştırmışsınız. Yada cm yerine mm giriyorsunuz. :)
Uluslar arası kağıdı A4 olan sayfa yapısını %100 yapınca büyümesi doğaldır hocam sıkıntı yok yani, bu değerde çalışın. İlerde küçültmek istediğinizde büyük çözünürlüğe sahip olduğunuzdan sıkıntı yaratmaz.

hocam ben sayfaları uluslar arası kağıt'tan A4 yaptım.
büyük görünmesinin nedeni dpi ayarlarındanmış az önce nette buldum.bizim monitörler 72dpi mi ne ayarındaymış:)
yani baskıya gönderdiğimde normal olcakmış onlar 300dpi de çalışıomuş..anladığım kadarıyla bu şekilde..ama ben elimle 21 e 29.7 girdğimde cm ayarladım eminim.orda neden a4 den küçük çıktı anlamadım??

nurhayat' Alıntı:
hocam ben sayfaları uluslar arası kağıt'tan A4 yaptım.
büyük görünmesinin nedeni dpi ayarlarındanmış az önce nette buldum.bizim monitörler 72dpi mi ne ayarındaymış:)
yani baskıya gönderdiğimde normal olcakmış onlar 300dpi de çalışıomuş..anladığım kadarıyla bu şekilde..ama ben elimle 21 e 29.7 girdğimde cm ayarladım eminim.orda neden a4 den küçük çıktı anlamadım??
Sorunu kendiniz çözmüşsünüz evet ondanmış. :)

Geri