A4 e tam sayfa nasıl çıktı alınır ?

Kodla Büyü

bilgogr51

Aktif Üye
İyi çalışmalar arkadaşlar photoshopta bir broşür hazırladım a4 kağıdının ebatlarında ama çıktı aldığım zaman kenarlarında beyaz boşluklar oluyor. ben broşürün hiç boşluk olmadan tam sayfaya yayılmasını istiyorum nasıl bir ayar yapmam gerekiyor?

Ben de denemiştim biara, naparsak yapalım yazıcı bir pay bırakıyor, 0 a 0 başlamıyor yazdırmaya diye biliyorum, matbaa seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Hocam matbaaya göndermeden haletmem lazım elimizde renkli fotokopi makinası var kaliteli baskı alabiliyorum ama tek sorun kenarlık çıkması .

yazıcı ile o işi çözemezsiniz. mutlaka her kenarda 3 mm kadar boşluk bırakır.

photosoptan jpg olarak farklı kaydet normal tam sayfa yazdırmayı dene. kenarlarda boşluk varsa picture managerle kırp aklıma gelenler bunlar..

o zaman yazıcı ayarlarından sayın hocam.. bazen modul çıkartırken kenarları çıkmasın toner gitmesin diye oraları sabit ayarlıyorlar. ctrl+p yapınca ordan yazırma ayarlarını bi kontrol et. en son olmadı başka yazıcıdan çıktı al..

benim bildiğim yazıcılar illa bir boşluk bırakıyor.

ama illa boşluk kalmasın diyorsan matbaaya gideceksin.

saygılar

yazıcının özelliklerinde kenar boşluklarını iptal et seçeneği yoksa olmuyor hocam.

Hocalarım bu 0 boşlukla çıktı alma yazıcıların özelliği. Çoğu yazıcı bu desteği vermiyor. Fotoğrafçıların kullandığı yazıcılar genellikle bunu destekliyor.

ben wordde bir davetiye yapmıştım. kenarlarına da sıfılayıp kenarlık koymuştum. kendi imkanlarımla çıkardığımda boşlukları sıfır bile yapsam boşluk bırakıyordu. matbaaya götürdük. ilk olarak wordü pdfye çevirdi. daha sonra corel draw ile pdfyi açıp düzenleme yapıp boyutu a5 ayarladı ki biz boyut a5 istiyorduk. ve baskıladı.... sonuç tam istediğim gibi... isterseniz bir deneyin corel biliyorsanız.

yazıcıda öyle kenar boşluğu bırakmama gibi bir seçenek yok hocam. ebat önemli değilse kenarlarını elinizle keseceksiniz o zaman.

a3 kağıdına yazdır sonra kırp
renkli fotokopi makinası ise a3'ü alır.
matbaa'ya gidecekse neden çıktı alıyorsun dosya olarak gönder, ben öyle yapmıştım.

Geri