Access Point'e poe üzerinden elektrik nasıl verebilirim?

Kodla Büyü

ataa

Aktif Üye
iyi çalışmalar...
öğretmenler odasındaki akıllı tahta sınıfa taşındı. öğretmenler odasındaki access pointi bilişim sınıfına taşımak istiyorum. sınıfta iki adet uç bulunmakta. bu access pointe nasıl elektrik verebilirim. çözüm bulamadım. teşekkürler...

Kabinet içindeki switchlerin portları poe özelliklidir. Bu switchlerden gelen bir ağ kablosu ile access point çalışır hocam. BT sınıfındaki alt yapı üzerinde yer alan boş uçlardan birine AP'yi takıp deneyin çalışması lazım.

Switchten bt sınıfına kablo mu çekmemiz gerekiyor. Çünkü uçlardan birine access pointi taktım enerji gelmedi.

Sistem odasındaki kabinetin içindeki poe özellikli switchden kablo çekmeniz gerekiyor hocam.

Switchten bt sınıfına kablo mu çekmemiz gerekiyor. Çünkü uçlardan birine access pointi taktım enerji gelmedi.
APyi BT sınıfındaki switche network sağlayan PVC kanallar üzerindeki ana porta takip denemelisiniz. BT sınıfındaki switchten dağılan portlarda poe özelliği yoktur.

Hocam peki kablo çekmek yerine poe adaptör varmış. O işe yarar mı?
Denemeden bilemezsiniz hocam ama Fatih Projesinde tahtaya giden kablo, idari odalara giden kablo ve accesspointlere giden kablolar ayrı ayrı kurgulanmış. O yüzden sorun yaşayabilirsiniz. Hatta poe switchden kablo çekseniz bile Bakanlıkla görüşüp konfigürasyon yaptırmanız gerekebilir.

Ayrıca Bilgi Güvenliği kapsamında Bakanlık işleri sıkı tutmaya çalışıyor. Yetkisiz bir müdahalede başınız ağrıyabilir. İsterseniz fatih projesi destekten biriyle görüşüp fikir alın. Daha sağlıklı olur.

Hocam peki kablo çekmek yerine poe adaptör varmış. O işe yarar mı?
Yarar hocam. Şöyleki AP çalışır ama birden fazla bilgisayara interneti dağıtmayabilir çünkü portlar kapalıdır. Bakanlıktan ilgili porta AP taktığınızı belirterek açtırmanız gerekir.
Ayrıc kesinlikle kendiniz sistem odasından herhangi bir yere kablo çekmeyin başınıza iş alırsınız.

Yarar hocam. Şöyleki AP çalışır ama birden fazla bilgisayara interneti dağıtmayabilir çünkü portlar kapalıdır. Bakanlıktan ilgili porta AP taktığınızı belirterek açtırmanız gerekir.
Ayrıc kesinlikle kendiniz sistem odasından herhangi bir yere kablo çekmeyin başınıza iş alırsınız.
Galiba en mantıklısı en zahmetsizi bu. Çünkü 12 v 1.5 a giriş var. Ama adaptör yok.

Geri