acer marka laptop nasıl?

Kodla Büyü

cagdas

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ACER AS5742G-5464G64 Core i5-460M 4GB 640GB GT420M 2GB 15.6" Win 7 Prem. LX.R8C02.004

Aspire 5742G

Üretici Kodu : LX.R8C02.004
Renk : Siyah
İşlemci : Intel Core i5-460M 2.53GHz 3MB L2 Cache - Maks. Turbo Frekansı : 2.8 GHz
Yongaseti : Mobile Intel® HM55 Express Chipset
Sistem Belleği : 4 GB DDR3 1066 Mhz
Ekran : 15.6" Led 1366 x 768 CineCrystal HD TFT Lcd 16:9
Ekran Kartı : Nvidia GT420M 2GB Harici Ekran Kartı, DirectX® 11 Destekli
Sabit Disk Kapasitesi : 640 GB 5400 Rpm
Optik Sürücü : DVD Super Multi Sürücü
Ses Kartı : 5.1 Dolby®-Optimize Surround Ses Sistemi
Webcam : Acer® Crystal Eye Webcam, 1280 x 1024 çözünürlük
Ağ Kartı : 10/100/1000 Mbps
Klavye : Numerik Tuş Takımı
Mouse : Touchpad
Bluetooth : Var - Bluetooth 3.0
HDMI : Var
Vga Portu : Var
E-Sata : Yok
IEEE1394 Firewire : Yok
İşletim Sistemi : Windows 7 Home Premium 64Bit TR/Eng
Geliştirilmiş Portlar : 3x USB 2.0, 1x Vga, 1x HDMI
Kablosuz Haberleşme : Acer® InviLink Nplify 802.11b/g/n
Bellek Kart Yuvası : 2-in-1 kart okuyucu

Batarya : 6 Cell Li-lon
Boyutlar (GxDxY) : 381 x 253 x 25 - 34 mm
Ağırlık : 2.6 Kg

Garanti Süresi : 24 Ay
-------------------------------------------------------------------

bimeks'de 1364 TL. özellik*fiyat kıyaslaması çok iyi görünüyor. fakat acer'a güven olur mu? Acaba bu modelde anakart düşük seviyeli olduğu için mi ucuz? laptoplarda anakartın kalitesi ve hızı nasıl anlaşılır? Laptoplar hakkında pek bilgi sahibi değilim. Bilenler aydınlatabilir mi :?:

Core i5, 4 GB Ram, 2 GB Harici Ekran Kartı ve 640 GB Hard Disk özelliği bulunan bir dizüstü için çok uygun bir fiyat,ben Acer kullanıyorum tavsiye ederim... :+1:

zaten bu kadar iyi fiyat olması beni düşündürüyor hocam acaba anakartı mı dandik diye kıllandım :)
yarın bir gün anakartı yakarsak daha pahalıya mal olmasın :|

acer çok iyi bir markadır kuşkulanmana gerek yok
hp
dell
acer
bu 3 markadan şaşma

başka acer kullanan yok mu acep. bugün alacağım son günmüş. :mrgreen:

Hocam aynı laptobun 1 gb rami düşük olanını aldık arkadaşa 1.700 liraya eğer bu fiyata veriyolarsa hiç kaçırma ben dahil acer kullanan bir çok arkadaşım var sorunsuz maaşallah..

sas7979' Alıntı:
Hocam aynı laptobun 1 gb rami düşük olanını aldık arkadaşa 1.700 liraya eğer bu fiyata veriyolarsa hiç kaçırma ben dahil acer kullanan bir çok arkadaşım var sorunsuz maaşallah..
birde 640 GB harddiski 7200rpm yapsalar tadından yenmeyecekmiş amma, bu haliyle de iyi. Bugün alıyorum hayırlısıyla :++:

ACER Aspire 5520G kullanıyorum
özellikleri iyi ama hiç memnun kalmadım.2 yıl önce indirimli diye almıştım hatta bikaç arkadaş beraber aldık..sürekli ısınıp kapanmaya başladı,cdrom sorunlu ne okuyor ne yazıyor ,kafası esince yapıyor yani.. belkide ben sorunlu bir versiyonu almış olabilirim..ama birdaha asla Acer almam!

nermin_böte' Alıntı:
ACER Aspire 5520G kullanıyorum
özellikleri iyi ama hiç memnun kalmadım.2 yıl önce indirimli diye almıştım hatta bikaç arkadaş beraber aldık..sürekli ısınıp kapanmaya başladı,cdrom sorunlu ne okuyor ne yazıyor ,kafası esince yapıyor yani.. belkide ben sorunlu bir versiyonu almış olabilirim..ama birdaha asla Acer almam!
servis ile irtibata geçtiniz mi hocam :?:

laptopumu aldım gayet memnunum inşallah senelerce devam eder bu memnuniyet :lol:

acer 5738g kullanıyorum nerdeyse 2 yıldır çok memnunum laptoptan. bugüne kadar herhangi bir servis problemi çıkarmadı ama duyduğum kadarıyla servis konusunda iyi değilmiş. özelliklerine göre fiyatı gayet iyi

arkadaşlar ben yarın inş acer marka laptap olcam ttnet bayisinden ama orjinal olduğunu nasıl anlarım

yardımcı olursanız sevinirim :)

Acer aspire 6930g kullanıyorum en ufak bi sorun çıkmadı canavar gibi Maşallah

birader yardımcı olur musun bir zahmet yarın alıcam kararlıyım orjinal olduğunu nasıl anlayabilirim

amigo' Alıntı:
arkadaşlar ben yarın inş acer marka laptap olcam ttnet bayisinden ama orjinal olduğunu nasıl anlarım

Orjinaldir bir sıkıntı yaşamazsınız da kampanya mı var hocam hangi modelden alacaksınız?

amigo' Alıntı:

Baktımda güya kampanya yapmışlar notebook fiyatlarına 200 - 250 tl fazla koymuşlar...

konuyu açtığımdan beri 1 yılı geçmiş hala acer'i kullanıyorum ve memnunum :++:

hocam özellikler ve fişyat iyi görünüyor da söz konusu acer olunca 1 adım egri durmak lazım.kronik sorunluı bi marka bence

ben 2 dir yaklaşık 6 yıldır acer kullanıyorum . çok memnunum arkadaşım. tavsiye ederim. en son i5 6gb ram 2.5 işlemcisini aldım. harika.

Acer beceremedi bu işi sayın hocam. Benim anakart 3 kere, ekran kartı 1 kere laptop toplamda 7 kere arızalandı.

4 senedir kullanıyorum 5920g modelini maşallah pil hariç bi sorunuyla karşılaşmadım ,bence notebook birazda şans işi

BENDE ACERDEN MENMUM DEĞİLİM.

3 kez arıza yaptı. servise gönderdim 35 günde döndü. ayrıca 20 dolarlık bir parça için 100 dolar ödedim. yaptırmazsan arıza tespit ücreti vereceksin dediler(50 tl+ işlem ücreti+ kdv )

cagdas' Alıntı:
ACER AS5742G-5464G64 Core i5-460M 4GB 640GB GT420M 2GB 15.6" Win 7 Prem. LX.R8C02.004

Aspire 5742G

Üretici Kodu : LX.R8C02.004
Renk : Siyah
İşlemci : Intel Core i5-460M 2.53GHz 3MB L2 Cache - Maks. Turbo Frekansı : 2.8 GHz
Yongaseti : Mobile Intel® HM55 Express Chipset
Sistem Belleği : 4 GB DDR3 1066 Mhz
Ekran : 15.6" Led 1366 x 768 CineCrystal HD TFT Lcd 16:9
Ekran Kartı : Nvidia GT420M 2GB Harici Ekran Kartı, DirectX® 11 Destekli
Sabit Disk Kapasitesi : 640 GB 5400 Rpm
Optik Sürücü : DVD Super Multi Sürücü
Ses Kartı : 5.1 Dolby®-Optimize Surround Ses Sistemi
Webcam : Acer® Crystal Eye Webcam, 1280 x 1024 çözünürlük
Ağ Kartı : 10/100/1000 Mbps
Klavye : Numerik Tuş Takımı
Mouse : Touchpad
Bluetooth : Var - Bluetooth 3.0
HDMI : Var
Vga Portu : Var
E-Sata : Yok
IEEE1394 Firewire : Yok
İşletim Sistemi : Windows 7 Home Premium 64Bit TR/Eng
Geliştirilmiş Portlar : 3x USB 2.0, 1x Vga, 1x HDMI
Kablosuz Haberleşme : Acer® InviLink Nplify 802.11b/g/n
Bellek Kart Yuvası : 2-in-1 kart okuyucu

Batarya : 6 Cell Li-lon
Boyutlar (GxDxY) : 381 x 253 x 25 - 34 mm
Ağırlık : 2.6 Kg

Garanti Süresi : 24 Ay
-------------------------------------------------------------------

bimeks'de 1364 TL. özellik*fiyat kıyaslaması çok iyi görünüyor. fakat acer'a güven olur mu? Acaba bu modelde anakart düşük seviyeli olduğu için mi ucuz? laptoplarda anakartın kalitesi ve hızı nasıl anlaşılır? Laptoplar hakkında pek bilgi sahibi değilim. Bilenler aydınlatabilir mi :?:

ACER'den uzak durun hocam

Geri