Açık kalan bilgisayarları otomatik kapat.(Türkçe)

Kodla Büyü

miraz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okuldaki bilgisayarların kapatılmadan bırakılması çok büyük enerji israfı oluşturuyor kuşkusuz. Kendi okulumda da sürekli açık kalan bilgisayarları kapatmaktan yorulmuştum artık. Bazen sabahları geldiğimde akşamdan açık kalan bilgisayarlar oluyordu.

Bu program çeşitli ayarlamalarla bilgisayarın otomatik olarak kapanmasını sağlıyor. İster belli bir saate kurarak, ister kronometre şeklinde ayarlayarak bilgisayarın kapanmasını sağlayabiliyoruz. Programda en beğendiğim özellik ise; bilgisayar kullanılmadığında belirlenen süre içerisinde bilgisayarı kapatması. Programın Türkçe dil desteği de bulunuyor. Ek'teki klasör içerisinde yer alan dil dosyasını programın bulunduğu klasördeki "lng" klasörüne kopyalayarak dil seçeneklerine Türkçe'yi de ekleyebiliyoruz.

4j7m7.jpg

Programın kendi sitesi: http://www.airytec.com/en/switch-off/

Ekli dosyalar

• SwitcOff.rar
    176.4 KB · Görüntüleme: 1,124
Çapanoğlu66' Alıntı:
windows closer daha kibar ve güzel hocam bence onu incele bide derim

Dediğin programa baktım hocam. Fakat benim asıl istediğim bilgisayar kullanılmadığında otomatik kapanması. Bu seçeneği göremedim.

miraz' Alıntı:
Çapanoğlu66' Alıntı:

Dediğin programa baktım hocam. Fakat benim asıl istediğim bilgisayar kullanılmadığında otomatik kapanması. Bu seçeneği göremedim.

Haklısın da hocam bazen öğretmen sabah açıyor 3 ders kullanmıyor bilgisayar kapanırsa gelirler kendi kendine kapanıyor diye bence Okul çıkış saatinden yarım saat sonraya programı ayarlamak.

Çapanoğlu66' Alıntı:
miraz' Alıntı:
Çapanoğlu66' Alıntı:

Haklısın da hocam bazen öğretmen sabah açıyor 3 ders kullanmıyor bilgisayar kapanırsa gelirler kendi kendine kapanıyor diye bence Okul çıkış saatinden yarım saat sonraya programı ayarlamak.

Hocam kusura bakmasınlar hiç. Öğretmenler odasındaki bilgisayarı 15 dakikaya ayarladım. 15 dk kullanılmazsa kapanıyor. Açık dosya varsa da ona göre ayarlasınlar kendilerini. Boşa giden elektrik daha önemli benim için.
Daha çok labaratuarlar için gerekli.

miraz' Alıntı:
Çapanoğlu66' Alıntı:
miraz' Alıntı:
Çapanoğlu66' Alıntı:

Hocam kusura bakmasınlar hiç. Öğretmenler odasındaki bilgisayarı 15 dakikaya ayarladım. 15 dk kullanılmazsa kapanıyor. Açık dosya varsa da ona göre ayarlasınlar kendilerini. Boşa giden elektrik daha önemli benim için.
Daha çok labaratuarlar için gerekli.
:alkis: :alkis: :alkis:
sonuna kadar katılıyorum size hocam...

Teamviewer ile yapılabiliyormu hocam ana bilgisayardan ağdaki bilgisayarları kapatma işlemleri..

hbasdereli' Alıntı:
Teamviewer ile yapılabiliyormu hocam ana bilgisayardan ağdaki bilgisayarları kapatma işlemleri..

bilgisayara girip başlatttan kapatabilirsin hocam. Başka yol görmedim ben

paylaşım için teşekkür ederim. bu paylaşımla bu programı birçok kişi birçok bilgisayarda kullanmaya başlıyacak. bence şuan siz maaşından çok daha fazlasını her ay devlete kar olarak verdiniz. birde teknolojiyi bilenlerin kıymetini bilse devlet iyi olurdu..

tayinci42' Alıntı:
paylaşım için teşekkür ederim. bu paylaşımla bu programı birçok kişi birçok bilgisayarda kullanmaya başlıyacak. bence şuan siz maaşından çok daha fazlasını her ay devlete kar olarak verdiniz. birde teknolojiyi bilenlerin kıymetini bilse devlet iyi olurdu..

İbrahim hocam çok doğru söylemişsin. Katılmamak elde değil...

bunun istediğimiz zaman kapananı ve de istediğimiz saatte de açılş yapabileni yokmu...hatta haftalık vaye aylık periyotlarda...

Geri