Açık kalan bilgisayarları otomatik kapat.(Türkçe)

Kodla Büyü
Rica ederim arkadaşlar. İnşallah faydalı olur.
Ama asıl teşekkürü hak edenler programın yazılımcıları.
Bazı arkadaşlar programda yer almayan özellikler istemişler. Aşağıdaki linkten programı yazan kişilere hem teşekkür edip, hem de programdaki hata ve eksiklere yönelik programın daha da geliştirilmesi adına fikirlerimizi sunabiliriz. En azından bir teşekkürü çok görmeyelim programı bedava sunan bu kişilere. Site İngilizce olduğu için artık dilimiz döndüğünce yazmaya çalışalım. :)

http://www.airytec.com/en/switch-off/contact.aspx

zaten windowsta gelişmiş güç yönetimi seçeneklerinde belirli süreden sonra bilgisayarı kapatıyorsun programa gerek yokki

teşekkürler hocam paylaşım için ilk önce kendi bilgisayarımda kullanıcam birşeyler izlerken uyumaya başlıyorum :D

miraz' Alıntı:
Okuldaki bilgisayarların kapatılmadan bırakılması çok büyük enerji israfı oluşturuyor kuşkusuz. Kendi okulumda da sürekli açık kalan bilgisayarları kapatmaktan yorulmuştum artık. Bazen sabahları geldiğimde akşamdan açık kalan bilgisayarlar oluyordu.

Bu program çeşitli ayarlamalarla bilgisayarın otomatik olarak kapanmasını sağlıyor. İster belli bir saate kurarak, ister kronometre şeklinde ayarlayarak bilgisayarın kapanmasını sağlayabiliyoruz. Programda en beğendiğim özellik ise; bilgisayar kullanılmadığında belirlenen süre içerisinde bilgisayarı kapatması. Programın Türkçe dil desteği de bulunuyor. Ek'teki klasör içerisinde yer alan dil dosyasını programın bulunduğu klasördeki "lng" klasörüne kopyalayarak dil seçeneklerine Türkçe'yi de ekleyebiliyoruz.

4j7m7.jpg

Programın kendi sitesi: http://www.airytec.com/en/switch-off/
tekrar teşekkürler ben türkçeye nasıl çevriliyor anlamadım bi açıklama yapan olursa memnun olurum.

aydin67' Alıntı:
tekrar teşekkürler ben türkçeye nasıl çevriliyor anlamadım bi açıklama yapan olursa memnun olurum.
Hocam Türkçeleştirmek için öncelikle ilk mesajın Ek'inde yer alan "tr-TR.lng" dosyasını "C:\Program Files\Airytec\Switch Off\lng" klasörünün içine kopyalıyorsun.
Daha sonra programı çalıştırıp simgesinin sağ alt köşede bulunan sistem çubuğuna yerleşmesini sağlıyoruz. Sistem çubuğunda yer alan SwitchOff programının simgesine sağ tıklayıp - Seçenekler diyoruz.
4k3mw.jpg

Çıkan pencerede "Dil" bölümünden Türkçe'yi seçerek Tamam diyoruz.

4k3q8.jpg

Hocam ağ üzerindeki bilgisayarları değil de sadece kurulduğu bilgisayarı kapatıyor bu program değil mi? Sadece kurulduğu bilgisayarsa güç seçeneklerini kullanmak daha mantıklı değil mi?

paylaşım için teşekkürler
fakat nasıl ayar yapıldığını tam anlayamadım
örneğin 5dk kullanıcı aktivitesi veya bilgisayar aktivitesi olmadığı zamanlarda uyku moduna geçsin istiyorum
ama her uygulama sonrası yeniden açtığımda aynı ayarlar geçerli olmuyor
yada ben beceremedim
yardımcı olursanız sevinirim

Hocam teşekkürler. Dil desteği de varmış. Fazlasıyla iş görür. Birkaç gündür arıyordum ama bulamamıştım. Sayenizde buldum aradığım programı.

çok teşekkürler hocam sizin bu paylaşımınız belki de binlerce lirayı çöpe atmaktan kurtaracak
:alkis:

Geri