Açık lisenin 10 saatini yönetici koordinatörlükle alır mı ?

Kodla Büyü

albeyaz

Aktif Üye
Müdür Yardımcısı Açık liseden alınabilecek 10 saat ücreti derse girmeden sadece koordinatörlük yazarak alabilir mi ?

Bununla ilgili MEB görüş yazısı vardı yöneticiler açık liseden koordinatörlük alamaz diye fakat Türk Eğitim Sen in açtığı dava sonucu
"yöneticilere mesleki açık Lise Öğrencilerinin İşletmelerde meslek eğitimine bağlı olarak görev verilmemesi gerektiğine" cümlesinin yürütmesinin durulmasına karar vermiştir." Kaynak:http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_goster.php?haber_id=15496

bu karar üzerine müdür yardımcıları açık liseden hiç derse girmeden koordinatörlük yazarak +10 saat ücret alabiliriz diyorlar bu konuda görüşleriniz nedir

hocam kesinlikle alamaz bununla ilgili görüş yazısı var..ayrıca mesleki teknik eğitim müdürlüğünü telefonlada arayıp sorabilirsiniz...kesinlikle zimmet çıkar..idareci sadece ve sadece 6 saat koordinatörlük alabilir.bunu ister örgünden ister açık liseden olsun sadece 6 saat alır..açık lisede fiilen derse girerse 10 saate kadar ücret alabilir...

bu yazı olmasa alamaz, yazı olunca alır hocam.

Ekli dosyalar

• koord (1).jpg
    koord (1).jpg
    285.6 KB · Görüntüleme: 705
  • koord (2).jpg
    koord (2).jpg
    137.8 KB · Görüntüleme: 704
yenersonmez' Alıntı:
bu yazı olmasa alamaz, yazı olunca alır hocam.
hocam koordinatörlük alır mı diye sormuyorum açık liseden gece girilmesi gereken 10 saat yerine koordinatörlük alabilir mi ? yani yönetmelikte fiilen girilmesi gerekir diyor ya ondan soruyorum

Yaw koordinatörlük başka
Derse girmek başka...
Yönetici gelir resmi anlamda derse girme yetkinliğine sahipse (branşı, sertifikası vb) derse girer 10 saatse 10 saat 3 saatse 3 saat... Kaç saat ders verilmişse girer anlatır çıkar parasını alır...

Koordinatörlük ise ister açık ister kapalı olsun farketmez... Biz zaten işimize gelen kelimeyi alır çıkarır kullanırız... Görüş mörüşü salla... Yönetmelikte açık ve nettir. Koordinatörlükte evvela böşüm öğretmenleri alınabilecek maksimum koord.ekdersi alır. Bunun sonucunda hala koord. artmışsa en yakın bölümden başlamak üzere koordinatörlük dağıtılır. Yönetici hiçbir şekilde koordinatörlük alamaz.
Eğer ki bu yönetici, koordinatörlüğün yapıldığı branştaysa (bilişimci yönetici ve bilişim bölümü koord) bölüm öğretmeni gibi hesap edilip maksimum hesabına dahil edilir. Bölüm öğretmeni değilse kesinlikle alamaz. Teknik müdür yard. Sadece 6 saat koord alır. Onun dışında onu almış gibi yapam bunu alam gibi birşey sözkpnusu değil

cyln hocam
güzel anlatmış..idareci sadece ve sadece 6 saat koordinatörlük alabilir...ister örgünden ister açık liseden sadece ve sadece 6 saattir.

Geri