Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Açık Meslek Lisesi Koordinatörlük Görevi

Konu, 'Mevzuat-Yönetmelik' kısmında study tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. study

  study Site Gezgini

  Kayıt:
  19 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  77
  Beğeni:
  2
  Açık Meslek Lisesi koordinatörlük görevi norm hesaplanırken ders saati olarak eklenir mi hocalarım ?
   
 2. kendir_li

  kendir_li Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  26 Aralık 2007
  Mesajlar:
  783
  Beğeni:
  23
  Hayır hesaplanmaz, açık liseyle alakalı derslerin hiç biri eklenmez.
   
 3. victory86

  victory86 Üye

  Kayıt:
  30 Kasım 2015
  Mesajlar:
  11
  Beğeni:
  0
  Mesleki açık lise de koordinatörlük için ücret alıyormuyuz. Alıyorsak haftalık girebildiğimiz 10 saatin içinde mi oluyor.?????
  Bize okulda vermiyorlar.Ücret almadan açık lise öğrencileri için koordinötörlük görevi yapıyoruz. Ücret almamız gerekiyorsa hangi maddeyi dayanak göstermemiz gerekiyor.
   
 4. sezar10

  sezar10 Aktif Üye

  Kayıt:
  8 Ekim 2009
  Mesajlar:
  215
  Beğeni:
  3
  İşletmelerde meslek eğitimi MADDE 15- (1) İşletmelerde meslek eğitimi yapılan okul ve kurumlarda görevli yönetici ve öğretmenlerin öğrenci, çırak ve aday çırakların işyerindeki uygulamalı eğitimini izlemek, programa uygunluğunu ve sistemin iş yerindeki işlerliğini sağlamak, meslekî rehberlikte bulunmak üzere yaptıkları bu görevler ek ders görevi sayılır. (2) Bu dersler, ders dağıtım çizelgelerinde “işletmelerde meslek eğitimi” adıyla gösterilir ve işletmelerin okul ve kuruma uzaklığı, öğrenci, çırak ve aday çırak sayısı gibi kıstaslar esas alınarak okul ve kurum müdürlüğünce hazırlanacak ve millî eğitim müdürlüğünce onaylanacak programlara göre haftada; a) Meslekî eğitim merkezlerinde; 1) Büyükşehir belediyesi sınırları içindeki ilçelerde 24 saati, 2) Diğer il ve ilçelerde 18 saati, b) Diğer okul ve kurumlarda; 1) Büyükşehir belediyesi sınırları içindeki ilçelerde 20 saati, 2) Diğer il ve ilçelerde 16 saati, geçmemek üzere okutabilecekleri azamî ek ders saatleri kapsamında verilir. (3) Okul ve kurumun bulunduğu il veya ilçe merkezinde yeterli sayıda işletme bulunmaması halinde ilgili mevzuatına göre meslek eğitimi ve stajlarını kendi okullarında yapan öğrencilerin eğitiminde görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerin ek ders görevleri de bu maddenin birinci ve ikinci fıkraları kapsamında belirlenir.


  bu maddede örgün eğitim veya yaygın eğitim olarak ayırmamıştır. Esas olan toplamda alınabilecek der yükü içerisinde dağıtılabilecek koordinatörlüğü dağıtmaktır. .Tabi grup sayıları dikkate alınarak. Örnek olarak okulumuzda 21 kişiden oluşan AMP grubu , 10 kişiden oluşan mesleki açık lise 12.sınıf öğrencisi bulunmakta. Bu durumda örgün eğitim için 21 kişiden 2 grup, açık lise 10 kişi için 1 grup, toplamda 3grup*24=72 saat bölümde koordinatörlük var. bizde bunları öğretmenlere olarak dağıtıyoruz.Mesela ben 8 saat alıyorum, 4 saat örgünden 4 saat açık liseden alıyorum.
   
  bach-tr bunu beğendi.
 5. f_dogan76

  f_dogan76 Site Gezgini

  Kayıt:
  8 Ekim 2017
  Mesajlar:
  70
  Beğeni:
  13
  oök yönetmeliğinin 88. maddesindeki aşağıdaki hükümlere de bakmak faydalı olacaktır.

  (5) (Değişik:RG-13/9/2014-29118) Koordinatörlük görevi, Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 8 inci maddesi kapsamında yapılan faaliyetler için verilmez. İşletmelerde mesleki eğitim gören mesleki açık öğretim lisesi öğrencileri ile örgün mesleki eğitim gören öğrencilerin koordinatörlük görevi birlikte planlanabilir.
  (6) (Ek:RG-1/7/2015-29403) Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri ile 3308 sayılı Kanunun 35 inci maddesi hükümlerine göre telafi eğitimi görenlerin işletmelerde mesleki eğitim ve staj çalışmaları için de hafta içi günlerde birinci fıkra kapsamında koordinatör öğretmen görevlendirilir.
   
 6. study

  study Site Gezgini

  Kayıt:
  19 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  77
  Beğeni:
  2
  Cevap için teşekkürler
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal