ACİL : Asker Öğretmen Hiç Derse Girmese ne olur ?

Kodla Büyü
Değerli arkadaşlarım, bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. Sorum şu:
Köyde asker öğretmen olarak görev yapıcam. Okul küçük, öğretmen çok. Diğer öğretmenlerin ek ders sıkıntısı yaşamaması için benim derslerimi de o öğretmenlere verip, benim idare işlerine yardımcı olmam istendi.Yani resmi bir idareci olmayacağım. Kabul edersem nasıl olacak hiç derse girmeyecem? Ama yönetmeliğe göre en az 15 saat derse de girmem gerekiyor ??

Sizin düşünmeniz gereken birşey yok bence.
Yönetmeliği İdareci düşünmeli, yönetmeliği uygulamak zorundadır ve bunun bilincinde değil.

senebası ogretmenler kurulunda ders sectırmedım (ama artık zorunlu kı bunları almak zorundasın) soonra dersımı muzık ve gorsel sanatlar dıye 2 hocaya sectırıp onlar derse gırdıler bende 0 bilişim vardı 1 yıl boyunca derse gırmedım ıdareyle takıldım , amaaaa cezasını gelecek yılcektım asker ogretmenken norm fazlası oldum terhis olur olmaz norm işlemlerini uyguladılar . bu yılı degıl seneyıde dusun , zorunlu olanları al 6 saatı kurtar dıgerlerını madem koydesın bakan eden olmaz ver gitsin

evet hocam aynı okulda olcam seneyede. ama 6 saat demissiniz. en az 15 saat değil mi? tek bilişimciyim okulda. seneye de aynı köyde olduğum için norm fazlası gibi bir sıkıntıyla karşılasmam sanırım değil mi değerli hocam?

g.cetin.66' Alıntı:
senebası ogretmenler kurulunda ders sectırmedım (ama artık zorunlu kı bunları almak zorundasın) soonra dersımı muzık ve gorsel sanatlar dıye 2 hocaya sectırıp onlar derse gırdıler bende 0 bilişim vardı 1 yıl boyunca derse gırmedım ıdareyle takıldım , amaaaa cezasını gelecek yılcektım asker ogretmenken norm fazlası oldum terhis olur olmaz norm işlemlerini uyguladılar . bu yılı degıl seneyıde dusun , zorunlu olanları al 6 saatı kurtar dıgerlerını madem koydesın bakan eden olmaz ver gitsin

evet hocam aynı okulda olcam seneyede. ama 6 saat demissiniz. en az 15 saat değil mi? tek bilişimciyim okulda. seneye de aynı köyde olduğum için norm fazlası gibi bir sıkıntıyla karşılasmam sanırım değil mi değerli hocam?

hocam ben ardahan da asker öğretmendim haftada 7 saat dersim vardı başka hiç olmadı :) ses çıkarmayın bence oluruna bırakın

SORUN ÇÖZÜLDÜ: asker öğretmen de olsan maaş karşılığı olan en az 6 saat derse girmek zorundasın. Daha sonra ister idareye yardımcı ol ister olma o sana kalmış. ama en az 6 saat ders almak zorundasın.aksi takdirde senin için ve idare için sıkıntı olur ;)

Ardahanda asker ogretmenim. 10 saat dersim var 4 gün okula gidiyorum. 1 günüm boş. Ders saatimi doldurmak için görevlendirme verebilirler mi? Btr gorevlendirmesi asker öğretmene verilmiyor diye biliyorum, btr verilebilir mi? Asker ogretmen maaş karşılığı kaç saate girmeli en az?

Geri