Acil Asus sorun

Kodla Büyü

Aylinhoca

Aktif Üye
arkadaslar Bilgisayarda Asus yazısı çıkıyor sonra çıt diye bi ses gelip kapanıyor sonra bu sürekli tekrarlanıyor ve acılmıyo sizce neden olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim

arkadaslar Bilgisayarda Asus yazısı çıkıyor sonra çıt diye bi ses gelip kapanıyor sonra bu sürekli tekrarlanıyor ve acılmıyo sizce neden olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim
bu sorunun çeşitli nedenleri olabilir. pil bitik olduğu için anakart kendini korumaya alıyor olabilir. pili çıkarıp elektrikle çalıştırmayı deneyin.
işlemci soğutması düzgün çalışmıyor olabilir. İçini açıp fan temizliği, termal macun yenilemesi yapabilirsiniz.
Anakart yada ekran kartı gibi donanımlar arızalı olabilir. tespit edilmesi gerekir.

bu sorunun çeşitli nedenleri olabilir. pil bitik olduğu için anakart kendini korumaya alıyor olabilir. pili çıkarıp elektrikle çalıştırmayı deneyin.
işlemci soğutması düzgün çalışmıyor olabilir. İçini açıp fan temizliği, termal macun yenilemesi yapabilirsiniz.
Anakart yada ekran kartı gibi donanımlar arızalı olabilir. tespit edilmesi gerekir.
Sagolun yanıtladığınız için deneyeceğim

valla hocam aynı dert dell marka laptopumda da vardı. tamirciye götürmeyi düşündüm. sonra başka bir harddisk takıp laptopu açtığımda açıldı ndense. hemen win yükleyip kullanmaya başladım. sende bir dene istersen başka bir hdd ile.

Bu tip sorunlar genelde ısınmadan ve bataryadan oluyor. Öncelikle bunları kontrol etmek lazım.

Benim laptopta ısınma kaynaklı oluyordu. İçini açıp fan temizliği yaptığımda hiçbir sıkıntısı kalmamıştı.
Tabi tek başına çözüm bu diyemeyiz, donanımsal diğer problemler de gözden geçirilmelidir.

Geri