Acil..disiplinlik öğrenci için Dilekçe Tavsiyesi

Kodla Büyü

spider23

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar selamlar; kusura bakmayın şu an çok sinirliyim;14. yılımı çalışıyorum bugün resmen 1 öğrenci bana fiziksel olarak saldırmaya niyetlendi..

Öncesinde olayı özetlyeyim; nöbetçi olduğum katta kalemin kapağına vurup birbirlerine pas atıyolardı; en son önüme kadar gelince; kendisini uyardım; çöpe at şunu dedim; anında bir babalanma geldi 9. sınıf tekrar öğrencisinden;
çöpe doğru kapağa tekme attı ;tabi bende sinirlendim kolunan tutarak idareye götürmek istedim bu bağırıp çağırıp bana yine senli-benli hatta "Adama bak" tarzı ifadelerde bulundu..

idarede de sürekli cevap verdi müdür yardımcısının yanında;dedi velisi gelsin görüşelim..bu ne şiddet bu ne celal?
her neyse çıktım tekrar nöbet yerine; muhtemelen idareci özür dile diye peşimden yolladı; yine eller kollar açarak "kusura bakma hocam" tarzından son derece samimiyetsiz bir tavırla sözde özür diledi...bende bakarım kusura dedim ;yine başladı bağırmaya ; neyse en son ağzından " ....cem okulunu " diye koridorda bağırdı ;ve tüm 9. sınıflar duydu en son kolunu tuttum;resmen öbür kolunu gerdirip bana yumruk atma konumuna getirdi ; hiç fark etmez bende de adrenalin tavan yapmıştı ama asla ben vurmadım...tekrar götürdüm idareye..

velasıl kelam bu adama şimdi bir DİSİPLİN dilekçesi ne yazayım nasıl yazayım? idare topu taca atamasın...

Allah hepimize sabırlar versin; yani bana doğru bir havle daha yapsa orada koridorda öğrenci - öğretmen yumak olacaktık ve muhtemelen bende ceza alacaktım..

Hocam geçmiş olsun. Okul müdürlüğüne ilgili durumu belirtir bir dilekçe yazın. Nöbetçi olduğum katta şu saatte şu numaralı ve isimli öğrenciyi şu davranışından dolayı uyarmama rağmen davranışına devam etti vs diye burda yazdığınız şekilde yazın. Gereğinin yapılması deyin ve memura verin dilekçeyi. Dilekçe sayı numarası alsın müdür ekranına düşer zaten. Oradan ilgili Mdr yrd havale edilir ve disiplin işlemi başlar. Affetmeyin derim direk bugün bu işi halledin hocam

affetmemek ve üzerine gitmek lazım bu adamları görmezden gele gele biz bu hale getirdik utanmasalar koridorda omuz atacaklar.

Hocam geçmiş olsun moralinizi bozmak istemem ama maalesef hiç bir şey olmayacak siz yapmış olsaydınız haber bile olurdunuz öğrenci yapınca hiç bir şey olmuyor
Tabi yapacağınız olayı bütün ayrıntısıyla yazıp tutanak tutmak o da en fazla işte bi uyarı kınama o kadar bitti gitti.

Son düzenleme:
Hocam geçmiş olsun. Allah kolaylık versin. Idarenin tavrı önemli. Her dilekçe doğrudan disiplin kuruluna gitmiyor. Müdür rehberliğe yönlendirip orada görüşülüp hemen cezai işlem uygulamayabiliyor. Bu da öğrencileri daha da cesaretlendiriyor. Inşallah idare böyle yapmaz ve disiplin kuruluna gider.

Çok geçmiş olsun hocam..
Öğrenciye fizikî müdahalede bulunduğu için öğrenci velisi tarafından karakola şikayet edilen, hakkında savcılığı suç duyurusunda bulunulan sonrasında da mahkeme huzuruna çıkan/çıkarılan ve neticede idari olarak kınama, adli olarak ise muhtemeldir ki bir cezaya müstahak olacak bir meslektaşınızım.
Sakın hocam sakın, öğrenciye kat'iyyen fiziken bir temasta bulunmayınız.
Mesleğimizi icra ederken bu uğurda çok şeyleri feda edebilecek bir zamanda olduğumuzu sakın aklınızdan çıkarmayınız.
Sakın aniden hiddetlenip, kendinizi leş kuşlarının gagasındaki bir bebeğe dönüştürmeyiniz.
Biliyorum, bu tarz hadiseler ne ilk olacaktır ne de son bulacaktır.
Şimdi sakin kafayla hadisenin muhasebesini yapınız.
Böyle bir durumda kendinize hâkim olup, meseleyi idareye intikal ettirdiğiniz için tebrik ederiz.
Benzer bir hadise yaşadım. İnanın daha önce yukarıda bahsettiğim mesele patlak verince bu sefer Allah' tan hiç bir tepki vermedim. İdareye giderek durumu izah ettim. İdare veliyi çağırdı, veli özür diledi.
Ne yazık ki böyle bir hakaretin cezası yönetmeliğe göre okuldan kısa süreli uzaklaştırma.
Çok üzgünüm, hocam maalesef hakikat-i hâl bu.
Bu sebeple kendinizi heder etmeyin, yıpratmayın.

sağolun arkadaşlar..idareye verdim dilekçeyi...sağolsun disiplin kurulunda ki arkadaşlar da ne gerekiyorsa yaparız dediler..en azından bir yaptırımı olduğunu görsün..
artık bunlarla avunur hale geldik..inanın şu koşullarda işini düzgün yapmaya çalışan öğretmenlerin hele meslek lisesindekilerin başı cidden rahatlıkla derde girer..

14. yılımı çalışıyorum hiç bu kadar ileri giden bir öğrenci ile bire bir karşılaşmadım..hele ki bunun daha 9. sınıf olması ...olayı daha da dramatik hale getiriyor.

Benim bir fikrim ar böyle durumlarla ilgili; vukuatı olsun ya da olmasın bir öğrenci 5 öğretmen 1 idareci imzasıyla soruşturmaya gerek kalmadan okuldan atılmalı.Kimin imza attığını velinin,öğrencinin bilmemesi 2. tekrarda ise örgün eğitim dışına çıkarılması ,bu şekilde olup diploması olmayan adamın 24 ay askerlik yaptırılması böyle olayları %5'e kadar düşürür.1 tane çürük domatesin tüm kasayı mahvetmesini izliyoruz.

Geçtiğimiz hafta ilçemizde bir meslek lisesinde de öğrenci öğretmene tokat atmış. Küçük ilçede olduğumuz için herkes duyuyor tabi hemen. Kaymakam öğrenciyi örgün eğitim dışına çıkarın demiş. İlçe Disiplin kurulu toplandı bakalım ne olacak. Demem o ki Bu olaylar iyice arttı. Sert yaptırım olması gerekiyor yoksa daha kötü günler bizi bekliyor

Boşver hocam evime 250m mesafede mdr yrd şimdi mezarda yatıyor.Salla gitsin.Meb öğretmenlikle ilgili tüm bütçeleri erteledi sen de ertele gitsin.

söyleyeceğim şeylerin benzerlerini arkadaşlar söylemiş zaten de,
bir de şu var hep aklıma gelir; öğretmen öğrenciyi karakola şikayet edemez mi peki?
görevi başındaki kamu görevlisine hakaretten vs.
polise yapılsa şu dayılanma ve küfür mutlaka yaptırımı olur da öğretmene yapılınca neden olmasın?

bir de şu var hep aklıma gelir; öğretmen öğrenciyi karakola şikayet edemez mi peki?
polise yapılsa şu dayılanma ve küfür mutlaka yaptırımı olur da öğretmene yapılınca neden olmasın?
kesinlikle katılıyorum;benzer olay polise karşı yaşansa; görevli memura mukavemet- görevi yapmasına engel olmak vs..vs.. bir ton suç ile en azından ifadesi alınır-belki gözaltına alınır..ama işte bu adamların sözde "öğrenci" sıfatı olduğundan ve yaşları 18 altı olduğundan her yaptıkları yanına kar kalıyor

kesinlikle katılıyorum;benzer olay polise karşı yaşansa; görevli memura mukavemet- görevi yapmasına engel olmak vs..vs.. bir ton suç ile en azından ifadesi alınır-belki gözaltına alınır..ama işte bu adamların sözde "öğrenci" sıfatı olduğundan ve yaşları 18 altı olduğundan her yaptıkları yanına kar kalıyor
Hocalarım 15 yaş altı çocuklara ceza verilemiyor. 15 yaş üstündeyse savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Okulun kamera kayıtları vs varsa delil olarak sunabilirsiniz. Müdürünüz kamera kayıtlarını verme taraftarı değilse savcılık istediğinde kuyruğunu kıstırıp verecektir.
İdarecilik yaptığım zamanlardan tecrübemdir bu olay en güzel veliyi çağırıp gerekirse tehdit yoluyla halledilir. Öğrenciyi savcılığa vereceğinizden görüntü kaydı olduğundan bu işin disiplin cezasıyla sonlanmayacağından bahsederek gözünü korkutursanız o çocuk ömrü billah daha ne sizlere ne başkasına böyle efelenebilir. Ergenlik olunca aile çevre vs etkisiyle böyle şeyler oluyor. Sizin adınıza ve eğitim sistemi adına gerçekten çok üzüldüm. Umarım ne sizin ne bir başkasının yine başına gelmez.

Geri