acil!! excel kendiliğinden açılıyor

Kodla Büyü

gozturkgs

Aktif Üye
sorun mudur yardımcımızın bilgisayarında açılıp kapandıktan sonra, bilgisayarı o anda kullanmıyorsa eger 5 dakkıka içinde excel acılıyor kullandıgı sırada çıkmıyor. yaklaşık 10 gundur bu problem var . ne yaptıysam olmadı artık olmazsa format atıcam. böyle bır sıkıntıyla karsılasan oldu mu arkadaşlar yardım lütfen

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    116.7 KB · Görüntüleme: 651
hocam neler yaptın da çözülmedi söylersen aynı şeyleri önermeyelim, mesela office i kaldırıp tekrar kurmayı denedin mi?

ofis kaldırıp yukleme, sistem geri yukleme klavyeyi çıkardım takılı bı tus falanmı var dıye kac gundurde araştırıyorum işe yarayan bi çözüm bulamadım

hocam msconfig başlangıç programlarından olabilir mi
pc kullanılmayınca çıktığına göre pc beklemeye alıyordur 5 dk. sonra ve açılışta excell açılıyor olabilir.

seffff' Alıntı:
hocam msconfig başlangıç programlarından olabilir mi
pc kullanılmayınca çıktığına göre pc beklemeye alıyordur 5 dk. sonra ve açılışta excell açılıyor olabilir.

olabilir hocam ne yapmak lazım

başlat
çalıştır
msconfig yaz
açılan pencerede başlangıcı seç
oradaki programlardan excel ya da excel uygulamalarındaki tik işaretlerini kaldır.
pc yi tekrar aç

seffff' Alıntı:
başlat
çalıştır
msconfig yaz
açılan pencerede başlangıcı seç
oradaki programlardan excel ya da excel uygulamalarındaki tik işaretlerini kaldır.
pc yi tekrar aç
baktım hocam excelle ilgili birşey yok

Hocam Saniyesi saniyesine 5 dk. mı? Belki Makro Virüsüdür.
Alıntıdır
"* Macro virüsü nedir?

Bazı programların, uygulama ile birlikte kullanılan "kendi yardımcı programlama dilleri" vardır. Söz gelimi, popüler bir kelime islemci olan "MS Word", "Macro" adı verilen yardımcı paketlerle yazı yazma sırasında bazı işleri otomatik ve daha kolay yapmanızı sağlayabilir. Programların bu özelliğini kullanarak yazılan virüslere "macro virüsleri" adı verilir. Bu virüsler, sadece hangi macro dili ile yazılmışlarsa o dosyaları bozabilirler. Bunun en popüler ve tehlikeli örneği "Microsoft Word" ve "Excel" macro virüsleri. Bunlar, ilgili uygulamanın macro dili ile yazılmış bir şekilde, bir word ya da excel kullanarak hazırladığınız dökümana yerleşir ve bu dökümana her girişinizde aktif hale geçer. Macro virüsleri, ilgili programların kullandığı bazı tanımlama dosyalarına da bulaşmaya (normal.dot gibi) çalışır. Böylece o programla olusturulan her döküman virüslenmiş olur. Microsoft Office (word, excel vb) macro virüsleri ile başetmek ve korunmak için, http://www.microsoft.com/msoffice adresinde gerekli bilgiler bulunabilir."

http://bid.ankara.edu.tr/yardim/virus.html sitesinden alınmıştır.

hocam arkadaşın da dediği gibi makro çalışıyor olabilir eğer ona giremiyorsan başka bir excel sayfası aç ve Alt+F8 ile makro penceresini aç ve varsa makroyu sil. Onun dışında "BOş Form.xls" yi aratıp korumasını internetten bulabileceğin bir program ile kır ve sil.

Geri