Acil yardım!!! ses çalışmıyor

Kodla Büyü

böteci

Site Gezgini
Müdürümün odasındaki bilgisayarda ses kartının dosyasında bir hata var. Bilg. ilk açıldığında yeni donanım bulundu diyor. drivers CD takıp aratıyorum. Conexant Fusion 878A drivers üzerindeki cxxbar.sys bulunumudı diyor. int. te de bulamadım böyle bir dosya. yardımcı olur musunuz?

driver cd sinden setup la hallet tekrardan kurulsun hocam düzelir ozaman oda olmadı manuel olarak o dosyayı sisteme göstermelisin ozaman düzelir.

yanlzı ibrahim hocamın dediği gibi Conexant Fusion 878A tv kartı driveri gibi geliyo sesle alakalı bir sıkıntı cıkarmamsı gerekir

yada ses kartınız yanmıştır en azından ön panelden bir kulaklık takıp ses çıkışının çalışıp çalışmadığına bakn

ibrahim hocamın dediği gibi sistmi geri yükledim. yazılımsal bi sorun kalmadı fakat ses hala yok. Dediğiniz gibi ses kartı yanmış olmalı. Ses kartı alıp takalım o zaman dediler fakat kasayı açıp baktım ses kartı on board. Bu durumda ne yapabilirim bilmiyorum??? Yeni bi ses kartı alsam takacak yer yokki :oops:

onboard olan ses kartı yanarsa ne yapılır? Yenisini nereye talacağımı tarif edebilirmisiniz?

Hocam onboard ise ses kartı Anakart (Mainboard) CD si içerisinde sürücüsü vardır.

Yanmış olma ihtimali de var tabiki. O zaman Ses kartı satın alıp PCI yuvası (Anakartta beyaz renkli yuva) na takıp CD si ile tanıtmanız yeterli.

hocam ses kartı kolay kolay yanmaz..ama yanma ihtimalinin dışında siz önce şunları yapın..ses kartı sürücüsünü kaldırın ( bil. sağ tıklayın -özellikler-donanım-aygıt yöneticisinden) sonra anakart Driver CD sinden tekrar yükleyin..winamp veya mediaplayerdan bi parça açın eğer parça çalıyorsa ses kartı sorunsuzdur..ama ses gelmiyorsa büyük ihtimal ayarlarla ilgilidir..hoparlörü felan değiştirin vs..

diyelimki yine olmadı ozaman BİOS tan belki on board ses kapatılmış olabilir..aklıma gelenler bunlar..

arkadaslar fujitsu siemens amilo si 1520 bi laptop geldi yurt disindan...bilisim ögretmeni bi arkadsim format atip türkceye cevirdi.hard diskide problemli idi .onu da degistirdi.ama simdi kablosuz nete baglanmiyor.kablosuz modemi bukuyor ama baglan dedigimde 65 den fazla 128 vs bi uyari veriyor.önce sesi calisiyordu simdi ses te cikmiyor ne yapmaliyim? driverlerini kendi sayfasindan indirdim ama acaba hepsini indirmis miyim.bilmiyorum.ses ve kablosuz baglanti sorununu nasil cözebilirim yardimci olursaniz sevinirim.

arkadaşlar bi yardımcı olabilir misiniz...ACİLLL..fujitsu sıemens amilo si 1520 bi laptop geldi yurt dışından.geldiğinde sorunu yoktu calışıyodu.sonra harddiskinde problem oldu .Harddisk değiştirdik ve formatattık.sürücülerini fujitsunun sayfasından indirip kurduk.ama ses olmuyo bi türlü ses calıamıyor sürücünüz yüklu olmayabilir diyor.AYRICADA KABLOSUZ AĞI GÖRÜYOR BULUYOR AMA BAĞLANDEDİĞİMDE BİT Lİ BİŞLER SÖYLÜYOR SU BİTTEN AZ OLAMAZ SUBİTE KADAR FALANDİYE. yardımcı olursanız sevinirim
sanırımuzun ve detaylı bişe yazdıklarım.eğer msn den yardımcı olmak isteyen olursa msn vereyim
prettym27@hotmail.com
yardımcıolursanızsevinirim TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN

Geri