Acil yardım edin lütfen

Kodla Büyü
Ben lise 2 öğrencisiyim bu sene notlarım baya düştü ve artık içimde bi sınıfta kalma korkusu oluştu sevgili arkadaşlar , büyükleri ve öğretmenlerim kesin bir bilgisi olan herkes ben sınıfta kalıyor muyum .
İlk dönem agirlikli ortalama : 63
İkinci dönem agirlikli ortalama : 49.25 ve 7 zayifim var ikisi 49 da kaldi ne olur kafayi yiyecek durumdayim

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sanırım meslek lisesi öğrencisisin farklı bir prosedür var mı bilmiyorum ama geçersin büyük ihtimal...

bunun için ilk dönem bir dersten 100 üzerinden karneye düşen notun ile ikinci dönem karneye düşen notunun ortalamasını alman lazım(her ders için ayrı ayrı yapman lazım bunu).. sonra da her dersi ders saati ile çarpıp toplam ders saatine bölerek tüm ortalamanı bulabilirsin... 50 nin üstündeyse ki büyük ihtimal üstünde çıkar o zaman geçersin...

sadece dil ve anlatım ilk dönem veya ikinci dönem zayıfsa dil ve anlatımdan hangi dönem zayıfsa o dönemin dersinden sorumlu geçersin..

saaf' Alıntı:
sanırım meslek lisesi öğrencisisin farklı bir prosedür var mı bilmiyorum ama geçersin büyük ihtimal...

bunun için ilk dönem bir dersten 100 üzerinden karneye düşen notun ile ikinci dönem karneye düşen notunun ortalamasını alman lazım(her ders için ayrı ayrı yapman lazım bunu).. sonra da her dersi ders saati ile çarpıp toplam ders saatine bölerek tüm ortalamanı bulabilirsin... 50 nin üstündeyse ki büyük ihtimal üstünde çıkar o zaman geçersin...

sadece dil ve anlatım ilk dönem veya ikinci dönem zayıfsa dil ve anlatımdan hangi dönem zayıfsa o dönemin dersinden sorumlu geçersin..
Tesekkurler

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kalırsın 6 ve daha fazla dersten kalıyorsan ortalama 95 bile olsa yıl sonu kalırsın
MADDE 58- (Değ: 1/7/2015-29403 RG) (1) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez
meb-ortaöğretim kurumları yönetmeliğinden alıntıdır

yalnız dersin bu dönem 50 den aşağısı olması önemli değil önemli olan yılsonu puanı 50 den düşükse dersin karşısında başarısız yazar zaten öğrenci işlerinden sorumlu müdür yardımcısından rica et bakar şimdidden yıl sonu her dersin ortalmasını ve başarılımı başarısız mı diye

A.K.D' Alıntı:
kalırsın 6 ve daha fazla dersten kalıyorsan ortalama 95 bile olsa yıl sonu kalırsın
MADDE 58- (Değ: 1/7/2015-29403 RG) (1) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez
meb-ortaöğretim kurumları yönetmeliğinden alıntıdır

sanırım yanlış anlamışsınız... ikinci dönem 7 zayıfı var ve ilk dönem ortalaması 63. ikinci dönem 7 zayıf olması ortalamada 7 zayıfı olduğu anlamına gelmez, ki ikisi 49muş... yani toplamda 2 veya 3 zayıfı vardır en fazla...

bunun yanında maddeyi iyi okursanız... doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden diye bir ibare var yani ortalaması 50 nin altında olanlardan bahsediyor...

toplam 6 zayıf da bununla alakalı, yine diplomaya yansıyacak ortalaması 50 nin altındaysa ve 9.sınıftan 4 10.sınıftan 3 zayıfı varsa sınıfta kalır...yani toplam 7 veya daha fazla.

GEÇER

"İlk dönem agirlikli ortalama : 63
İkinci dönem agirlikli ortalama : 49.25 ve 7 zayifim var ikisi 49 da kaldi ne olur kafayi yiyecek durumdayim"

Yılsonu not ortalaman 50 üstü olur ve......GEÇER

Bu sistemde sınıfta kalmak baya başarı ister..

Geri