acilll......exelde aynı hücreye yazdığımız bilgiyi sıralama

Kodla Büyü

beybolu

Üye
selam aleyküm... bilişim dünyası...

exelde kitap okuma programı yapıyorum.. ama kafamdakilerin birazını yansıtamadım. bir hücreye değişik zamanlarda yazdığım bilgiyi tarihiyle beraber alt alta başka bir sekmede kaydetmesini istiyorum.. ama makro namına bir gr bilgim yok... bu konuda hassasiyet gösterebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

ekleyeceğim dosyada sorular sekmesinde sorumu ayrıntılı olarak yazdım...

Ekli dosyalar

• KİTAP OKUMA-DENEME.rar
    14.9 KB · Görüntüleme: 33
arkadaşım excel dosyasını inceledim, bence hatalı bişey yapıyorsun, çünkü öğrenci listendeki öğrenci sayısı kadar çalışma sayfasına ihtiyacın olması gerek, bu da sıkıntılı olur, ekle çıkar uğraştırır. bence tasarımı öğrenci listesi sayfasını bozmadan sadece tablo olarak üst taraflara alan adlarını ekle (SIRA NU, AD SOYAD, KİTAP ADI, SAYFA SAYISI, ALDIĞI TARİH, VERDİĞİ TARİH)
kod kısmına gelince öğrenci başka bir kitap okuduğunda değişiklik olduğunu tespit etmen gerekecek, bunun yerine sadece her yeni kitapta bir satır atlamak için ekle düğmesi konabilir. Ya da hiç bunlarla uğraşmayayım dersen senin istediğin okunan sayfa sayısını kayıt edebileceğin hazır kütüphane takip programlarını kullanabilirsin.

SORULAR

1. bütün sekmelerin c sütunlarında geçen "keşmekeş" kelime sayısının formulü nasıl olur? =eğersay(c:c;"keşmekeş") bu formül sadece o sekmedeki c sütunundaki keşmekeş yazan hücre sayısını veriyor.... oysa ben bütün sekmelerin c sütununda geçen keşmekeş kelime sayısını bulmak istiyorum...

2. BİR DE HER KİTABIN SAYFASINA O KİTABI OKUYAN ÖĞRENCİLERİN İSİMLERİNİ YAZDIRMAK İSTİYORUM.... EXCELLDE MÜMKÜNMÜ BUNLAR....

Geri