Acronics süre ve boyut sorunu?

Kodla Büyü

botecii00

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar acronics true image programını usb ye boot edip kullanmaya başladım, az önce deneme amaçlı d diskimin back up'ını aldım ve harici hard diskime attım ama iki sorum var sizlere ;
1) D diskim 50 gb dolu idi back up dan sonra boyutun sıkıştırılacağını düşünürken yedek yine 50 gb boyutunda bir alan kapladı.
2) Back up işlemi ve restore işlemi süre olarak bana uzun geldi sadece back up işlemi 40 dk sürüyor kullandığım sürüm 2011 i de denedim 2013 ü de.

D bölümünde film, müzik veya resim yoğunluktaysa, bunlar zaten sıkıştırılmış dosyalar olduğundan acronis bunları sıkıştıramayacağından boyut kazancı olmayacaktır.
USB 2.0 portunu kullanarak harici diske aktarım yapıyorsanız, 40 dakikalık süre normal sayılabilecek bir süre.
Tahtalar için kullandığımda 28 GB'lik C bölümünü 17 GB'ye yaklaşık 15 dakikada sıkıştırıp, back up aldım. Restore işlemi ise 10 dakikada hallediliyor. Tabi bu hızı sağlayan usb 3.0 portunu kullanıp, usb 3.0 harici disk kullanmamdı.

Ayarlarda sıkıştırma seçenekleri diye bir bölüm var. Bir de oradaki ayarları değiştirip deneyin.

Geri