Acronis imaj atma problemi.

Kodla Büyü

sezar10

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Okulumuza yeni lab. kuruldu. Makineler Casper n100 masaüstü. Ve hepsinde garanti bandı var kasaları açamıyoruz.42 makine var.bir tanesini tamamen kurup harici bir diske imajını alıp diğer makinelere bu imajı yüklemek istedik. Sorunsuz bir şekilde imajı aldık. Sorunsuz bir şekilde(en azından hata vermeden) diğer makineye yükledik. ancak diğer makineyi açarken "windows açılıyor" ekranında windows logosu geldiği ekranda donuyor ve devam etmiyor.bizde imaj almak yerine harici hardiske masaüstünün diskini klon aldık. Ve bu klondan diğer makinelere clone disk yapalım dedik. aynı yerde hata aldık. her seferinden (hem imaj atmada hemde clone disk yapmada) "windows açılıyor" ekranında windows logosu geliyor ve orada kalıyor. Sorunu bir türlü çözemedik. Casper masaüstüne özel bir durum mudur anlamadık. Hatta driver problemi olabilir diye clone disk yaparken "universal restore" yaptık. driver ları sonradan yüklemek için. gene aynı yerde aynı hata. Çözemedik, varmı yardım edebilecek bir arkadaş?

işletim sistemleri nedir? Loader yüklü mü? windows 7 ise bazen loader yapıp klonayınca donuyor. Bende bir labı o şekilde kurayım dedim açılma ekranında takılıp kalmıştır. Loader'ı kaldırıp imajladım açıldı loader'ı sonra yüklemiştim.

işletim sistemleri nedir? Loader yüklü mü? windows 7 ise bazen loader yapıp klonayınca donuyor. Bende bir labı o şekilde kurayım dedim açılma ekranında takılıp kalmıştır. Loader'ı kaldırıp imajladım açıldı loader'ı sonra yüklemiştim.
işletim sistemlwei windows 7. loader yüklü değil. etkinleştirme yapmadım henüz. clonlamadan sonra yapmayı planlıyorum.

İmaj aldığınız bilgisayara antivirüs ya da benzeri bir şey kurmuş muydunuz?
Tavsiyem bir bilgisayara sadece windowsu kurup, ne sürücü ne de program olmadan imajını alıp, yükleyin. Problemin en azından sürücülerden ya da programlardan olup, olmadığını anlarsınız.
Acronis yerine clonezilla kullanın. Hem daha pratik hem de tüm sabit diski komple imajlayıp, yükleyebilirsiniz.

Geri