Acronis

Kodla Büyü

sadece susarak

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar şimdiye kadar hiç imaj almadım genelde format atıp program kuruyordum. artık imaj işine el atmak istiyorum. acronis programının kullanımı ve özellikleri ile ilgili bilgi verebilirmisiniz.
sistem ve harddisk yedeklemeleri nasıl yapılır, tekrar geri yükleme nasıl olur. püf noktaları nelerdir, windows çökerse dos tan çalışırmı vs...
şu an Back up My System seçeneğinden sistemi yedeklemeye çalışıyorum ama yaklaşık 1 saattir %0 gösteriyor.

kullanılması çok kolay bir program boot cdsi oluşturun yeniden başlatın kendisi açılacak biraz bekledikten sonra ingilizceniz varsa olay bitmiştir zaten Backup'a tıklıyorsunuz yedekleyeceğiniz dsiki soruyor seçiyorsunuz ve yedeği kaydedeceiniz yeri soruyor seçiyorsunuz ve bitti.

Yüklerkende aynı şekilde recovery tıklamanız yeterli yedğei seçiyorsunuz hangi diske yüklenmesi gerektiğini seçiyorsunuz ve bitti.

daha ayrıntılı bilgilendirirseniz sevinirim. boot cd sini acronis programımım oluşturuyor. Backupa tıkladım ama 1 saattir yedeklemedi %0 görünüyor ve devam ediyor. resimlerle detaylı anlatırsanız makbule geçer.

daha yeni %1 oldu bu kadar yavaş ilerlemesi normalmi, birde windows çöktüğü zaman acronis etkili olurmu ve olursa nasıl yapılır.

1 saatte yüzde bir mi?
hocam bir saatte 15 PC yedek almıştım. :)
Acronis o bilgisayarda düzgün çalışmıyor olabilir.

Yedekleme için Hirens Boot CD edinmeni tavsye ederim.

Geri