acronisle başım belada

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
mrb arkadaşlar. sabah dan beri bu program ile uğraşıyorum. ama vazgeçme durumuna geldim. bikaç sorum var

1. programı kurdum flash bootable yaptım ama bios ayarlarından first boot flash yaptım ama bilgisayar normal açıldı.bunu 4-5 bilgisayarda denedim ama flashla açamadım. sadece first boot flash yapmak yeterli değil mi ki
2. elimdeki bu flashla başka bilgisayarın (acronis kurulu olmayan) da yedeğini alabilrmiyim?

nese1982' Alıntı:
mrb arkadaşlar. sabah dan beri bu program ile uğraşıyorum. ama vazgeçme durumuna geldim. bikaç sorum var

1. programı kurdum flash bootable yaptım ama bios ayarlarından first boot flash yaptım ama bilgisayar normal açıldı.bunu 4-5 bilgisayarda denedim ama flashla açamadım. sadece first boot flash yapmak yeterli değil mi ki
2. elimdeki bu flashla başka bilgisayarın (acronis kurulu olmayan) da yedeğini alabilrmiyim?

2. soruyu yanıtlıyım :D flashla boot ettiğiniz sürece acronis kurulu olmayan her bilgisayardan yedek alabilirsiniz

Anakart desteği söylediklerinize göre var.

birincisi bazı flashlar boot özelliğine sahip değil - Çözüm için flash değiştirmekten başka çare yok gibi...
ikincisi flashla ya da cd ile boot ettiğinizde her bilgisayardan yedek alabilirsin.

Biostan first boot flash yerine, usb hdd'yi ilk sıraya alıp flash bellekten o şekilde boot ettirmeyi deneyebilirsiniz...

Çözümü yazıyorum : :D

Etkileşimli tahtalarda sadece ilk boot aygıtı olarak USB hard diski seçmek yetmez.
Yine Boot menüsünde Enable USB Boot gibi bir seçenek var. Onu da "Enable" veya "On" konumuna getirmeniz gerekiyor.

Açılışta F7 ye basarak açın hocam karşınıza seçenekler gelecek. Boot usb yi seçerek acronisi çalıştırabilirsiniz. Ben öyle yapıyorum.

btnotlari' Alıntı:
anakartınızın desteklemesı gerekır desteklıyorsa herturlu yapılır
benimki destekliyor mu acaba . bir de biosdan hangi ayarları yapcam. 1. ve 2. flash fdd yapıyorum olmuyor. başka ayar gereklimi

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    207.4 KB · Görüntüleme: 591
Geri