acronisli pc açılmıyor, yardım

Kodla Büyü
cd sürücüsü bozuk bilgisayarın güzelce aldığım image dosyası d de duruyor.Cd bozuk olduğu için botlu cd kullanamıyorum, usb ile boot etmek anakarttan dolayı çalışmıyor.Bu durum için açılmayan pcde ne yapayaım ???

xcrocodilex' Alıntı:
cd sürücüsü bozuk bilgisayarın güzelce aldığım image dosyası d de duruyor.Cd bozuk olduğu için botlu cd kullanamıyorum, usb ile boot etmek anakarttan dolayı çalışmıyor.Bu durum için açılmayan pcde ne yapayaım ???
tabiki hdd den boot :)
arızalı bilgisayarın hddsini söküp başka bir bilgisayara bağladıktan sonra aşağıdaki programı bilgisayarın harddiskine kurabilirsiniz, ardından diski yerine takıp acronisle imaj atarsınız.
yapmanız gereken adımlar :
1. https://cloud.mail.ru/public/cd27901f40 ... 5lite4.rar indirip hedef sürücü kısmında küçük bi kutucuk var onu işaretlerseniz bilgisayarın c d e f sürücüleri görünür.. arızalı bilgisayarın c sini seçin (belki f olmuştur) ve alttaki seçili sürücüyü biçimlendirme tikini de kaldırın
2. https://cloud.mail.ru/public/6115a2bee5b0/ACTI14.ISO indirip seçtiğiniz diskin eski c sürücüsünde oluşan IMAGES klasörü altına kopyalayın.

bilgisayarı yeniden başlattığınızda resimdeki menü gelir
acronis 2014 ile sorunsuz şekilde yedek alıp geri yükleyebilirsiniz.

menü
file.php

flash belleği hazırlama:
file.php

bu yöntemde güzelmiş ademola hocam, bende merak ettim acaba acronis gibi bir program bu tür durumlar için recovery tuşu falan atamıyor mu? halihazırda zaten bozuk olan sistemde acronis yüklü illede cd mi lazım ki?

acronisi windows a kurduktan sonra f9 u etkinleştirmişse ne ala :)
ama etkinleştirmemişse, mecbur böyle yapıcak..
böyle diski multi boot a çevirerek çok format attım zevkli de oluyo :)

iyi kötü windows çalışsa 2. bilgisayara da gerek yok. çalışan windows a kuruyorum menüyü windows kurulum dosyalarını yada imajı d ye atıyorum, yeniden başlatıp format atıyorum :)

Acronis i çalışan bir windows a kurdugunuzda menü lerde acronis secure zone diye bir menü var onu oluşturun ve yedeği buraya alın f11 i o zaman aktif edebilirsiniz

Çok teşekkürler hocam, örneğin D olarak ayarladığımızda o bölüme gizli olarak mı kuruluyor yoksa 3 bir bölmemi oluşturuyor ?
birde tavsiye edermisiniz?

harddikte 3. bir gizli partition oluşturuyor. f11 kullanışlı tabii ama şahsen ben bilgisayarıma acronisi hiç kurmuyorum. sürekli usbden boot ederek kullanıyorum yedekleride normal d sürücüsüne koyuyorum.

Geri