actions script 3.0

Kodla Büyü

6fatma8

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
actions script 3.0 koduna daha yeni başlıcam hızlı ilerleyemiyorum flash dersinde kitabı incelediğimde öğrenci seviyesine ağır gibi geldi bana en azından benim öğrenciler için ağır.
siz nasıl işliyorsunuz bu kısmı takip ettiğiniz bir site varmı

bende karar veremedim 2 mi anlatsam 3 mü anlatsam
örnek elimde 2de çok var ama 3 hiç yok

Hocam 2 ye hiç bulaşma,öğrencilere güncel bilgiler ver. Zaten okulların kapanmasına 1 ay var. Ne kadar derinlemesine girebilirsin ki?

bencede kesinlikle as3 anlatılmalı. arkadaşın önerdiği siteyi hatırlıyorum, geçen sene faydalanmıştım.
kimi oyun yapımlarında bildiğin fizik formülleri devreye giriyor.

dğrudur öğrenciler as3'ü zor kavrıyorlar. bunun için code snippets'ı kullanmak öğrenci işini kolaylaştırıyor.

imkanım olursa her perşembe örnekleri bu başlıktan atabilirim bende.

Yıllardır AS2 kullanıyorum. Özellikle 3 boyut olmak üzere nesne programlama için AS2'nin çok da uygun olmadığını düşünüyorum.
Uygulama geliştirmek için AS2 yetersiz kalıyor bir noktada ve şurada 2, başka bir yerde 3 kullanayım diyemiyorsunuz.
Ayrıca 2'den 3'e geçiş, çok profesyonel değilseniz sizi zorlayabiliyor. Ancak birkaç tane programlama dilinde geçmişiniz varsa sıkıntı yaratmaz.
Öğrencileriniz yeni başlayacağı için 2 yerine 3'ü göstermenizi tavsiye ederim. Ancak 3'de de kaynak ve örnek bulmak konusunda zorlanacaklar. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

tsigalko' Alıntı:
bencede kesinlikle as3 anlatılmalı. arkadaşın önerdiği siteyi hatırlıyorum, geçen sene faydalanmıştım.
kimi oyun yapımlarında bildiğin fizik formülleri devreye giriyor.

dğrudur öğrenciler as3'ü zor kavrıyorlar. bunun için code snippets'ı kullanmak öğrenci işini kolaylaştırıyor.

imkanım olursa her perşembe örnekleri bu başlıktan atabilirim bende.
valla hocam çok iyi olur

Geri