Adım Adım Fotoğraf Galerisi Oluşturma

Kodla Büyü
ya arkadaşlar galeriyi ekledim ama bende böyle bir uyarı verdi "The resource you are looking for has been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable". ne yapmam gerek

uzun uğraşlar sonucu fotoğraf galerisini oluşturmayı başardım :puhaha: :puhaha: :puhaha:
şimdi de şöyle bir sorunum var.
bir galeriyi koyduğum zaman diğer galeri siliniyor. Bazı arkadaşların sitelerinde gördüm "fotoğraf galerisi" menüsüne giriyorum orda galeri başlıkları var, istediğime basıp bakabiliyorum resimlere ama bende sadece bir tane galeri görünüyor. neyi yanlış yapıyorum acaba ?
bu arada açılır menü olarak yapmak istemiyorum.

emrahsahan' Alıntı:
Bazı arkadaşlar mesaj atmışlar adım adım yazar mısınız diye.Aşağıya ekliyorum.İyi çalışmalar.

Fotoğraf Galerisi Oluşturma Adım-Adım
Adım-1)İçerik > İçerik Kategorisi Ekle > Fotoğraf Galerisi yazın ekleye basın.
Adım-2)Galeri > Fotoğraf Galerisi Ekle> Galeri adını yazın ekleye basın
Adım-3)Galeri adına tıklayın > Fotoğraf ekle > Fotoğraf türünü Genel seçerek on adet fotoğraf seçin ve açıklama yazarak ekleyin.
Adım-4)İçerik > Fotoğraf Galerisi kategorisine tıklayın > Bağlantı ekle
Sayfada görünecek manşet resim seçin
Galeri başlığını yazın
İçerik bağlantısı > seç> Fotoğraf Galerisi bağlantısı
Kısa içerik yazın
Ekle.
Adım -5 ) Menü > Menü düzenleme ya da yeni menü öğesi ekleyin >
Menü adı > Fotoğraf galerisi
Menü bağlantısı > İçerik kategorisi listeleme bağlantısı > Burdan fotoğraf galerisini seçiyoruz.

Sitemizden çalışır haline bakabilirsiniz.
http://natal.meb.k12.tr

hhtc hocamın dediği gibi fazla galeri yoksa menü şeklinde oluşturabilirsiniz.Aşağıdaki dosyayı indirip bakabilirsiniz.
Teşekkürler hocam...

gulumse27' Alıntı:
resimleri 432 270 yapıyorum olmuyor hangi programda ayarlamam lazım. boyutlarını
photoshoptan rahatlıkla yapabilirsiniz hocam, ben sorun yaşamadım. ama galeride yapılan değişiklikler siteye çok geç yansıyo sizde de öyle mi?

ya arkadaşlar galeriyi ekledim ama bende böyle bir uyarı verdi "The resource you are looking for has been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable". ne yapmam gerek
aynı hayatı bende alıyorum ilk sayfada anlatılan şekilde yaptım ama

aeness' Alıntı:
aynı hayatı bende alıyorum ilk sayfada anlatılan şekilde yaptım ama
hocam 5.adımda içerik kategori listeleme bağlantısı yerine fotoğraf galerisi bağlantısını seçin sorun düzelecektir.

her meb web'i kendi sitem sanıyorum ikide bi ben bu menuyu mu eklemişim diyorum sonra bakıyorum bizim okulun değil :oops:

tşk ederiz anlatım için zorlanmadan yaptım rehberliğinizle :alkis:

ya ben yeni girdim de bu site işine fotoğraf ekleyemiyorum. fotoğrafın boyutu 0 byte diyo :S yardımcı olur musunuz?

Geri