Adana- Antalya seyahati için hangi yolu önerirsiniz

Kodla Büyü

realforever

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İyi günler arkadaşlar.adanadan antalya'ya gideceğim.arabada iki bebek var hangi yolu kullanmamı önerirsiniz.

Adana Konya Seydişehir Akseki
Adana Mersin Silifke Gazipaşa

Daha önce bu yolları kullanan var mı acaba.

Son düzenleme:
Konya üzeri daha az virajlı hocam son zamanlarda yapılan yollar ile mersin üzeri de düzeldi biraz ama benim görüşüm konya üzeri daha güvenli

Konya üzeri daha az virajlı hocam son zamanlarda yapılan yollar ile mersin üzeri de düzeldi biraz ama benim görüşüm konya üzeri daha güvenli

Mersin yolundan geçmeyi düşündüm ama bebekler için zor olacak.Cunku gündüz yolculuğu olacak.
Akseki yolu nasıl hocam.nette araştırdığımda tenha bir yol oldigu soylenior

Konya üzerinden git hocam biraz uzar ama daha güvenli diğer yol çok virajlı dar

Mersin Antalya gidiş için tercihim sahil yolu. Ama dönüş için Konya yolu. Ben gittiğimde bebek vardı. Ani fren yapmaz ve virajlara hızlı girmezsen bol manzaralı keyifli yolculuk yaparsın.

Dogal guzellik goreyim mavi yesil bir arada olsun yolda durayim koylerden muz kiraz cilek alayim dersen sahil yolu ayrica yol uzerinde bol bol gozleme cay icecek yerlerde olur. Diger guzergah ise pozanti eregli konya ustu genis yol ama bozkir aksekide alacabel gecidi var 1800 rakimli tabi yazin gidecekseniz sorun olmaz. Bu arada iklim cok degisken ustunuze yagmurluk filan alin derim.Tercih sizin. Tek sofor gidecekseniz sabah cikin hocam. Bu arada karaman ustu de bir yol daha var ayranci uzeri ama hic gitmedim o yoldan.

Son düzenleme:
Dogal guzellik goreyim mavi yesil bir arada olsun yolda durayim koylerden muz kiraz cilek alayim dersen sahil yolu ayrica yol uzerinde bol bol gozleme cay icecek yerlerde olur. Diger guzergah ise pozanti eregli konya ustu genis yol ama bozkir aksekide alacabel gecidi var 1800 rakimli tabi yazin gidecekseniz sorun olmaz. Bu arada iklim cok degisken ustunuze yagmurluk filan alin derim.Tercih sizin. Tek sofor gidecekseniz sabah cikin hocam. Bu arada karaman ustu de bir yol daha var ayranci uzeri ama hic gitmedim o yoldan.
Teşekkür ederim hocam..tek şofor gidecek.sabah cikacam.bebekler küçük dönemeclerde yormak istemiyorum .ne tepki vereceklerini de bilmiorum..o yüzden mola vererek gitmek istiyorum

Teşekkür ederim hocam..tek şofor gidecek.sabah cikacam.bebekler küçük dönemeclerde yormak istemiyorum .ne tepki vereceklerini de bilmiorum..o yüzden mola vererek gitmek istiyorum
donemeclerde yormak istemiyorsaniz adana pozanti eregli konya seydisehir akseki yolu daha uygundur sizin icin. bu arada konyada gezici radarlar cok oluyor dikkat edin. Bu arada navigasyondan baktim hocam eregliden sonra karaman guneysinir sonra akseki manavgat bu yol en kisa hat hem km hem zaman olarak bi bakin derim google maps ten.

Son düzenleme:
donemeclerde yormak istemiyorsaniz adana pozanti eregli konya seydisehir akseki yolu daha uygundur sizin icin. bu arada konyada gezici radarlar cok oluyor dikkat edin. Bu arada navigasyondan baktim hocam eregliden sonra karaman guneysinir sonra akseki manavgat bu yol en kisa hat hem km hem zaman olarak bi bakin derim google maps ten.

İlginizden dolayı çok teşekkür ederim hocam.evet bende şimdi gördüm o yolu.daha kısa .onuda bir araştırayım

eregliden sonra karaman guneysinir sonra akseki manavgat bu yol da guzel sakın jkısa

Hocam eşim Adanalı ve Bozkır'da çalışıyoruz, yıllardır da gidip geliyoruz. En kısa ve düz yol Adana-Pozantı-Ereğli-Ayrancı-Karaman-Güneysınır-Bozkır-Akseki-Antalya yoludur. Ama manzara adına bir şey yok. Dağ, taş, uçsuz bucaksız ova görürsünüz bol bol :) Sahil yolu manzara olarak güzel ama çok virajlı, bebeklere sıkıntı olur.

En iyi kısa ve düz yol bu dediğim gibi.
https://www.google.com.tr/maps/dir/...f73f9e32e33!2m2!1d30.7133233!2d36.8968908!3e0

En son 15 tatilde gitmiştik ve şu haldeydi; Adana'dan Ereğli'ye kadar otoban, son 20 km civarı çift şerit. Ereğli-Ayrancı arası 20-30km civarı tek şerit yer var ama dümdüz. Ayrancı-Karaman arasında da yapılan yerler vardı ama yine dümdüz bir yol ve çoğu yeri çift şerit. Karaman Güneysınır arası da çift şerit. Son 15-20km tek şerit ama kaplama asfalt. Güneysınır-Bozkır arası tek şerit ama kaplama asfalt, son 30 km civarı eski tip asfaltlardan. Ama daha 1 ay önce çukurları falan yamadılar :) Bozkır'dan Seydişehir'e gitmeyin sakın. Bozkır'ı geçtikten 10 km sonra yayla yoluna dönüyorsun. 40 km civarı kısaltıyor yolu. Yine eski tip asfalt. Yayla yolundan sonra da Konya-Antalya yoluna çıkıyorsun baya rampalı, inişli-çıkışlı bir yol. 3 şerit çoğu yeri. Çıkanlara 2 şerit, inenlere 1 şerit şeklinde. Bu yola çıktıktan sonra manzara görmeye başlarsınız yavaş yavaş :) Seyrek falan değil baya da işlek bir yoldur.

Başka soracağınız bir şey varsa cevaplarım.

Ben iki yoluda kullandım ; Konya üzerinden gidersen yol daha rahat çift şerit aksekiden sonra inişe geçiyorsun sürekli aşağıya gidiyorsun orada da virajlar var ama yol geniş olduğu için sorun olmuyor ve yol biraz uzar , silifke üzerinden gidersen yol sıkıntılı bol viraj , kamyon, tır çok, tek şerit yol macera severler için güzel ve yol kısalır birde bol vol çilek ve muz yersin :) sana kalmış..

Konya yolu daha kolaydır, biraz uzun olur ama güvenli şekilde gelirsiniz. Birkaç yıl önce mersin tarafından gelmiştim, o yolu hiç unutamıyorum çok zorlu ve virajlı bir yoldu.

Hocam eşim Adanalı ve Bozkır'da çalışıyoruz, yıllardır da gidip geliyoruz. En kısa ve düz yol Adana-Pozantı-Ereğli-Ayrancı-Karaman-Güneysınır-Bozkır-Akseki-Antalya yoludur. Ama manzara adına bir şey yok. Dağ, taş, uçsuz bucaksız ova görürsünüz bol bol :) Sahil yolu manzara olarak güzel ama çok virajlı, bebeklere sıkıntı olur.

En iyi kısa ve düz yol bu dediğim gibi.
https://www.google.com.tr/maps/dir/Adana,+Reşatbey+Mahallesi,+Seyhan/Adana/Antalya/@36.9149073,31.1440084,11.5z/data=!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x15288f38a79c7193:0xd61674d8580bea06!2m2!1d35.3308285!2d36.9914194!1m5!1m1!1s0x14c39aaeddadadc1:0x95c69f73f9e32e33!2m2!1d30.7133233!2d36.8968908!3e0

En son 15 tatilde gitmiştik ve şu haldeydi; Adana'dan Ereğli'ye kadar otoban, son 20 km civarı çift şerit. Ereğli-Ayrancı arası 20-30km civarı tek şerit yer var ama dümdüz. Ayrancı-Karaman arasında da yapılan yerler vardı ama yine dümdüz bir yol ve çoğu yeri çift şerit. Karaman Güneysınır arası da çift şerit. Son 15-20km tek şerit ama kaplama asfalt. Güneysınır-Bozkır arası tek şerit ama kaplama asfalt, son 30 km civarı eski tip asfaltlardan. Ama daha 1 ay önce çukurları falan yamadılar :) Bozkır'dan Seydişehir'e gitmeyin sakın. Bozkır'ı geçtikten 10 km sonra yayla yoluna dönüyorsun. 40 km civarı kısaltıyor yolu. Yine eski tip asfalt. Yayla yolundan sonra da Konya-Antalya yoluna çıkıyorsun baya rampalı, inişli-çıkışlı bir yol. 3 şerit çoğu yeri. Çıkanlara 2 şerit, inenlere 1 şerit şeklinde. Bu yola çıktıktan sonra manzara görmeye başlarsınız yavaş yavaş :) Seyrek falan değil baya da işlek bir yoldur.

Başka soracağınız bir şey varsa cevaplarım.
Konuyu tekrardan açtım. 15 tatil için için hangi yolu önerirsiniz hocam? Yazın genelde Seydişehir yolunu kullandık ama Akseki kış mevsiminde nasıldır hiç bilmiyorum.

15 tatile kadar ne olur bilmiyorum ama bu aralar baya bi kar yağışı var bu civarlarda. Akseki'de ki Alacabel mevkiinde 1 aydır kar yağışı var zaten. Hatta 2-3 gün önce arkadaşlar Antalya'ya gittiler, yol kapalıymış baya beklemişler. Sürekli yol açma araçları oluyor ama kapalı bir ana denk gelirseniz açılana kadar bekleyebilirsiniz. Güneysınır, Bozkır ve Ahırlı'da kar tatili oldu dün. Seydişehir'den Ahırlı'ya gelen öğretmen servisi takla atmış hatta. Ölen yok çok şükür. Dediğim gibi 15 tatile kadar ne olur bilemem.

Geri