Adana norm fazlası atamaları açılan okullar!

Kodla Büyü

_mustang_

Üye
Çukurova - Emine Nabi Menemencioğlu Lisesi
Kendi ilçemizde açılan tüm okullar tercih edilecek, diğer ilçelerden de en az bir okul tercih edilmek zorundaymış klavuza göre...norm fazlası arkadaşlar ne yapmayı düşünüyorsunuz...

Ekli dosyalar

• adana.jpg
    adana.jpg
    94.7 KB · Görüntüleme: 2,665
ilçedeki tüm okulları yazmak zorunda isek bu zaten resen atama anlamına gelir. yüreğirdeyim ve çelemli belediyesinde bir okul var yumurtalığa yakın ya oraya gönderirlerse. ben sendikadan gelecek kararı beklemeyi ve tercih yapmamayı düşünüyorum. dün ebs den mesaj geldi ilmem ile görüştük resen atamaların olmamasını istedik (resen atama konusunda dava kazandık) cevap yarın verilecek dediler.bu gün cevap gönderirler.

ben çukurovadayım 145 puanım var, ama yine de tercih yapmamayı düşünüyorum. Diyelim ki tercih yaptım ilçemdeki tek açık okul daha yüksek puanlı birisine gelirse otomatikman ilçe dışına yapmak zorunda kaldığım tercih gelecek bana da...en iyisi yapmamak dediğiniz gibi beklemek...

Arkadaşlar Seyhan da tercih sayısı kadar okul açılmış ve hepsini seçmek zorundasınız diyor.bu nedemek anlamadım şimdi ilçe içi resen atama gibi bir şey heralde kendi elinle yap diyorlar yani ben istediğim bana uyan iki okul var seyhanda seçme hakkımız yok elimizden almışlar resmen sadece sıralamayı bize bırakmışlar Allah razı olsun :verymad:
seyhanda kaç kişi norm fazlası var bilgisi olan varsa paylaşsın

norm fazlası biri benim varan 1 in seyhan 115 hizmet puanım

**************************************************************************************
Açık ve net söylüyorum.Bu meslekten buz gibi soğudum. Nalet olsun
ders mers yok 2 senedir.
tamirci gibi
çağırıyorlar ayaklarına hocam ses gelmiyor ney hoparlörün fişini takmamış falan fistan böle poktan sidikten şeyler için mi 17 sene okudum bu hale getirenlerin Allah her türlü belasını versin
mesleğimden de kendimden de tiskiniyorum what is matrix ulen

Arkadaşlar adana yüreğir ilçesinde norm fazlası olanlar...Tercihlere baktınız mı? Yüreğir ilçesinde bir şehir efsanesine kurban gittik..Adamlar bilişim teknolojisi dersleri tamamen kaldırılmış deyip dersleri seçmemişler ve sıfır girmişler...Seyhanda adam icabında 6 saatle norm dışı olmayabiliyor...Bu şehir efsanesi yüzünden benim girmekte olduğum haftalık 12 saat ders yüküm girilmemiş ve norm dışı kalmışım..Arkadaşlar sizlerin ders yükünüz norm güncellemelerinde girilmiş mi? Haberleşmemiz lazım..Dava açarsam kazanır mıyım...Yüreğir ilçesi normu 4 görünüyor...bunun üçü meslek lisesinde..o ayrı..sadece biri tahsilli ortaokulunda..koskoca ilçe göçmüş ...akıllının biri kuyuya taş atmış bt dersleri tamamen kaldırıldı diye...okular da seçmemişler..ortaokullarda seçmeli bt dersi olduğunu bilmiyor kimse...

arkadaşlar ben dün adana ebs şube başkanı mehmet sezere durumu anlatan bir mail attım. il mem ile görüşmelerin devam ettiğini acele etmememi söyledi. inşaallah resen atamayı durdururlar. diğer sendikalardan haber varmı?

Türk Eğitim sen de il meb e norm fazlası atamaların ertelenmesi için yazılı ve sözlü başvuruda bulunduklarını ifade ettiler.

Ben de Çukurova'da norm fazlasıyım. Tercih hiç yapmasak ne olur?Çoğumuz aynı durumdayız.Hepimizin yerlerini nasıl değiştirecekler?

yıldırım' Alıntı:
Ben de Çukurova'da norm fazlasıyım. Tercih hiç yapmasak ne olur?Çoğumuz aynı durumdayız.Hepimizin yerlerini nasıl değiştirecekler?
eğer sendikalar resen atama işini çözmezlerse aramızdan birkaç kişi karombole gidecek.

Tayin isteme ekrarnında
Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nin 41.maddesi doğrultusunda norm kadro fazlası öğretmenler öncelikle kendi ilçelerinden başlamak üzere kurumlara dağıtılacağından bir ilçede bir branştaki norm kadro fazlası öğretmen sayısının o ilçede o branştaki boş kadro sayısından fazla olması durumunda bu seçenek dikkate alınacaktır! diyor .
Yani İlçe Dışına atama istenirse kesin olcak mı bilen var mı arkadaşlar...

Arkadaşlar birde anlamadığım bir nokta var.Çukurovada 3-4 kişi Anadolu lisesine geçti ya da yer değiştirdi.Ancak Normlar tekrar belirlenmedi.Aynı kişiler şimdi norm fazlası olarak aynen devam ediyor.Bence 2-3 kişi azalmalıydı

sendikadan cevap geldi. yine idarelerin insafına kaldık. idareye okulda yıl sonuna kadar derslere girecektir diye bir belge imzalatmamız gerekiyormuş.

okullara gerekli yazı gönderildi diyor eğitimbirsen mesajda, artık gelen yazıya göre hareket ederiz. yarın sendikaya gitmeyi düşünüyorum, bir gelişme olursa buradan bildiririm.

arkadaşlar bugün hem eğitim sen e hemde eğitim bir sen e uğradım. pek ümit vermediler bana. dediğim gibi idarecilerin eline düştük. sene sonuna kadar öğretmenin okulda ders yükü vardır diye bir yazı imzalatmamız gerekiyormuş. yoksa resen atamalar yapılacakmış. artık pazartesi yazının okullara gelmesini bekleyecez. ama bir konu hala muallak. kendi ilçendeki tüm okulları yazmak zorundasın seçeneği için ebs eğer diğer ilçeler için tercih yapacaksan önce kendi ilçendeki okulları yazman gerekir, diğer ilçeleri yazmayacaksan ilçendekilerin hepsini yazmak zorunda değilsin dedi. onuda bekleyip görecez. Allah yardımcımız olsun hakkımızda hayırlısını versin inşaallah...

benim okulumda ders yüküm yok o zaman bizi şutlasınlar o zaman
halkın iradesi seçmeli olarak bt dersini seçmedi ya suç yine bizde :verymad:

Geri