Aday Öğretmenin BTR olması

Kodla Büyü

eyuperol

Aktif Üye
Merhabalar öğretmenlerim. Başlıkta dediğim gibi aday öğretmenlerin BTR olması için Türk Eğitim-Sen in Milli Eğitim Bakanlığına gönderdiği yazıyı sizle paylaşıyorum. Muhtemelen gün içinde görenler vardır ama sizlerle tekrar paylaşmak istedim.

Bu durum bana göre çok saçma, ne yani aday olan öğretmen yetersiz mi ki adaylık kalkmadan BTR verilemiyor.
Ki olmaz denildiği halde hem aday olup hem de BTR olan arkadaşlarımız var gruplarda. Demek ki olabiliyormuş işlerine gelsin yani lazım olsun yapılabiliyor demek ki adaylar BTR.

Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda? sizce olumlu dönüt olur mu?

80073243_3220478561300533_7054504588501581824_n.jpg

Hocam aday öğretmen yetişme sürecinde bir nevi. Adaylık kursu var, memuriyete alışma süreci var. 1 yıllık bir süre. Bu süreçte verimli bir btr gorevi olmaz bence. Yetersizlikten degil de adaylik kursu, sınavı vb. Den dolayı zaman ayirmasi zor olur diye olabilir. 1 yıl sonra adaylığı kalkınca zaten olabilir.
Gecmiste uzman ogretmen olabilmek için gerekli sürenin hesabında da adaylıkta geçen sureler sayılmamış ve bu yüzden binlerce kişi bu unvanı alamamıştı. Bir daha da uzmanlık başvurusu alınmadığı için de öylece kaldı gitti. Bu bile büyük hak kaybı iken hiç bir şey olmadı ne yazık ki.

ihtiyaç varsa olabilir herhangi bir sıkıntı yok. sonuçta valilik oluruyla verilen bir görev.

30.12.2015 tarihinde çıkan fp btr görevlendirmesi adlı yazının bilmem kaçıncı maddesinde diyor ki "aday ve ücretli öğretmenlere btr görevi verilmez"..İl koordinatörleri de resmi yazıya göre hareket eder. Okul müdürünüz resmiyette olmayan şeyi yapar mı arkadaşlar tabi ki yapmaz kendini riske atmaz kimse için..

Ha yapan iller var mı ben de duydum var evet, ama bu her yerde böyle olmalı anlamına gelmiyor...

Bence de artık bu 2015 tarihinde çıkan yazı güncellenmeli yeni atanan öğretmenlere de görev verilmeli...

aday öğretmenler de bu görevi alabilmeli tebrikler TES

Tecrübe sahada kazanılır.

BTR ye imaj yüklemeyi öğreten aday öğretmenlik süreci midir?

Yoksa BTR görevi yapmış olmasımıdır.

Bırakın işi öğrensinler.

Bu ülkenin en büyük problemi bu ve buna benzer saçma sapan prosedürler

Forum>Fatih Projesi
Merhaba arkadaşlar , Bilisim teknolojileri ogretmeniyim. Temmuzda girecegim adayliga kaldirma sinavi itibariyle adayligim kalkmis olacak. Bulundugum ilde adaylik kalkmadan formatorluk verilmiyor. Mudurum formator olmama onay veriyor. Dönemin basinda neler yapilmasi gerekiyor? Okulda 8 saat dersim var. Köy okulundayim formator oldugum takdirde beni baska okullara yollamalari olasiligi varmi? Cevremizde de baska okul yok. Neler yapmam gerekiyor konu hakkinda bilgi sahibi olan varsa bana yardimci olabilir mi ? Simdiden cok tesekkur ederim. Bu arada okulumuzda akilli tahtalar ve bt sinifi mevcuttur. Ama okulumuz proje okulu degil sanirim.

Okulun proje okulu olup olmaması önemli değil, Eylül gibi görevlendirme yazıları gelir başvuru yaparsınız. Okulunuzdaki ders görevini yaparsınız, bulunduğunuz bölge, ilçede açık varsa ders tamamlamanizi isterler. Yoksa okulunuzda bulunmanız yeterlidir. Yapacağınız işlemler aslında çok basit bakımları yapmak, o da zor olmasa gerek, zaten e.t sayısı az pekppek çıkmaz.

Geri