Aday Öğretmenlik ve Tecil

Kodla Büyü
Arkadaşlar tecilim 31 temmuzda bitiyor adaylığım da eylülde kalkacak. Ek A belgesi ile gerekli belgeleri doldurup erteleme talep ettim. Bu durumda askerliğim 2015 ağustosa kadar mı ertelenecek yoksa adaylığımın kalktığı eylül sonrası ilk dönemde askere gitmek zorunda mıyım?

Adaylığınız kalkana kadar ertelenir. Eylül ayının sonuna doğru Ek-A belgeniz ile askerlik şubenize gidip, öğretmen olduğunuzu ağustos ayında askere gitmek istediğinizi söyleyeceksiniz, böylece Ağustos 2015'e tecil edilmiş olacak.

yakuphan hocamın dediği gibi.benim de önceki yıllarda benzer bir durumum vardı. tecil adaylığın kalktığı tarihte bitti ve takip eden ilk celp döneminde askere çağırdılar ki o da nisan falan oluyordu. öğretmen olduğumu ve ağustos celbinde gitmek istediğime dair bir form doldurdum ve anında tecil yapmışlardı.

hocam benimde başıma böyle bir durum gelecek sanırım adaylığım boyunca ertelettiler fakat 2015 şubatta bitiyor adaylığım. Dolayısıyla nisan ayında askere gitmem gerekecek fakat ağustos ayında gitmek istiyorum bunu sizin dediğiniz şekilde gerçekleştirebilir miyim ?

Bildiğim kadarıyla İl ya da ilçe MEM 'e başvurduğunuzda EK-A belgesi öğretmen olduğunuz için zaten ağustos dönemine kadar erteleniyor.

semih26' Alıntı:
hocam benimde başıma böyle bir durum gelecek sanırım adaylığım boyunca ertelettiler fakat 2015 şubatta bitiyor adaylığım. Dolayısıyla nisan ayında askere gitmem gerekecek fakat ağustos ayında gitmek istiyorum bunu sizin dediğiniz şekilde gerçekleştirebilir miyim ?

Sayın hocam, askerlik şubenizden ya da belki e-Devlet'ten durumunuzu öncelikle öğrenin, ertelenmiş mi kontrol edin.
Ardından dediğimiz şekilde erteletebilirsiniz.

Geri