AdemHoca 2017 UEFI Multiboot - Usb Alet Çantası

Kodla Büyü
merhaba ben acronis ile yazdırdım 2 dosyayı. Daha sonra 2 dosya haricindeki tüm dosyaları flash belleğe kopyaladım.
ve başarılı oldu.
Ben hdd regenerator programını nasıl çalıştırırım onu anlamadım.
Şöyle bir ekranla karşılaşıyorum.
hdd regenerator.jpg
bu ekrandan sonra ne yapmam gerekli

merhaba ben acronis ile yazdırdım 2 dosyayı. Daha sonra 2 dosya haricindeki tüm dosyaları flash belleğe kopyaladım.
ve başarılı oldu.
Ekli dosyayı görüntüle 57224
hocam nasıl yaptığımızı anlatabilir misiniz ben her şeyi indirdim nasıl yapmam gerekiyor

hocam nasıl yaptığımızı anlatabilir misiniz ben her şeyi indirdim nasıl yapmam gerekiyor

hocam ben önce flash belleği biçimlendirdim ntfs olarak. Çünkü yazma korumalı yapacağım flash belleğimi daha sonra
hocam önce indirdiğin dosyaların hepsini aynen usb belleğin içine yapıştırmayı dene olacağı kanaatindeyim.
olmazsa ona göre cevap yazayım.

ve başarılı oldu.
Ekli dosyayı görüntüle 57224
Hocam sizin sata driver ini tanımamış sanırım. Birde sstr altında var aynı programın güncel versiyonu birde onu deneyin

adem hocam selamlar
herhangi bir iso dosyasını bu yaptığınız çalışmaya ekleyip, tekrardan o iso dosyasını nasıl çalıştırabiliriz.
yer önemli değil,

adem hocam selamlar
herhangi bir iso dosyasını bu yaptığınız çalışmaya ekleyip, tekrardan o iso dosyasını nasıl çalıştırabiliriz.
yer önemli değil,
eklemek istediğiniz isonun grub4dos komutlarını bulursunuz menu.lst ye eklerseniz istediğiniz gibi çalışır hocam. mevcut menu lst de örnek dosyalar var onlardan kopya çekebilirsiniz :)

Teşekkürler Adem hocam. İçindeki Acronis sürümüyle Universal imaj alabiliyor muyuz?

Teşekkürler Adem hocam. İçindeki Acronis sürümüyle Universal imaj alabiliyor muyuz?
dokunmatik olan 2016 onda universal restore yok. ama Acronis 2014 ACTI14.ISO diye kayıtlı onda dahili universal restore var.
ayrıca SSTR içinde de actı 14 ve universal restore ayrıca var.

Ben sürekli acronisten imaj alıyorum ama universal imajın ne olduğunu bilmiyorum. Bana açıklar mısınız?
Hocam ben de ilk defa deneyeceğim. Kaç gündür sağlam program arıyorum. Farklı konfigürasyonlara ait bilgisayarlara imaj atma yöntemi. Daha ben de deneyemedim.

Hocam ben de ilk defa deneyeceğim. Kaç gündür sağlam program arıyorum. Farklı konfigürasyonlara ait bilgisayarlara imaj atma yöntemi. Daha ben de deneyemedim.
farklı konfigirasyon derken, ide , sata , uefi gibi ayarları farklı olup ama tüm bilgisayarlara atılabilen bir imajdan mı bahsediyorsunuz.

farklı konfigirasyon derken, ide , sata , uefi gibi ayarları farklı olup ama tüm bilgisayarlara atılabilen bir imajdan mı bahsediyorsunuz.

universal restore ile amd işlemcili bir bilgisayardan aldığınız imajı intel işlemcili bir bilgisayara yükleyebilirsiniz.
bazı durumlarda universal restore başarısız olur:
1. aldığınız imaj uefi bilgisayardan alındı ise uefi desteği olmayan eski bir bilgisayara atarsanız doğal olarak çalışmaz. ama eski bir bilgisayardan aldığınız imajı uefi desteği olan makineye atabilirsiniz (tabi bios dan legacy mod u etkinleştirmek lazım.
2. sata diskten aldığınız imaj maalesef ide diskte çalışmıyor ide diskte ahci desteği olmadığı için... (bazı bioslarda ide mod ahcı mod ayarı yapılabiliyor. ozamn ide sata farketmiyor)

genelde anakart dğiştirdikten sonra windows mavi ekran verir ya, universal restore uygularsanız tüm driver lar sıfırlanır ve windows açılır.

Windows isolarini yada isonun içindeki install.wim dosyasını usb belleğe kopyalayın yeter. Windows kur u başlatınca program sizden isonun yerini isteyecek

Hocam tekrardan ellerinize sağlık,
iki sorum olacak;
Geçen sene sizin hazırlamış olduğunuz ET imajının isosundan install.wim dosyasını kullanarak kurulum yapabilir miyiz bu usb ile?
ikinci sorum mail.ru da extra adında bir klasör var o klasörü indirmeden sadece usb içeriği klasörünü indirirsek dokunmatik acronisle imaj işlemlerini ve normal windows kurulumlarını gerçekleştirebilir miyiz bu usb ile?
teşekkürler.

Hocam tekrardan ellerinize sağlık,
iki sorum olacak;
Geçen sene sizin hazırlamış olduğunuz ET imajının isosundan install.wim dosyasını kullanarak kurulum yapabilir miyiz bu usb ile?
ikinci sorum mail.ru da extra adında bir klasör var o klasörü indirmeden sadece usb içeriği klasörünü indirirsek dokunmatik acronisle imaj işlemlerini ve normal windows kurulumlarını gerçekleştirebilir miyiz bu usb ile?
teşekkürler.

2 sorunun cevabı da evet hocam :)

Hocam xp kurmak için gereken dosya linkini alabilir miyim? 2014 sürümünü kullanıyordum senin multibootun.Dosyaları silmişin yanlışlıkla

Adem hocam eline sağlık,
Win10 Sources klasöründe install.wim yerine install.esd var. bunu usb içerisine nasıl, hangi klasör içerisine koyacağız?

yazıda çok soru cevap olmuş. bir eğitimci olarak sizden şunu istesem çok mu zor olur acaba? gerekli iso ların hangi adreslerden indirileceğini yazmışsınız, bununla ilgili bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. ama benim gibi birçok kişi şunları merak ediyor. windows 7,8.1 ve 10 un hem 32 bit hem de 64 bit ve türkçe destekli iso larını veya wim lerini nereden bulacağını bilmiyor. ve bunları hangi dizinlere nasıl atılacağını da bilmiyor. öncelikle hazırladığınız usb nin içindeki dizinlerin fotoğraflarını (video olarak daha kolay olabilir aslında) paylaşırsanız çok yararlı olacaktır ve soruların büyük kısmı ortadan kalkacaktır. sonra da iso ve wim leri nereden bulup usb ye nasıl aktarılacağını. şimdiden teşekkür ediyorum. bazı telefon rom paylaşım sitelerinde de görüyorum aynı sorunları, o yüzden açıklama yapma gereği duydum. orada da insanlar sürekli bu işi yaptıkları için üstünkörü kısa bir anlatım ile yayınlıyorlar. sonra da dünya kadar soru yanıtlamak zorunda kalıyorlar. bu usb yi hazırlanışını bir video ile anlatmak çok da zor olmasa gerek diye düşünüyorum. yazdıklarımla vaktinizi aldıysam kusura bakmayın. herşey için teşekkürler

hocam install.wim dosyalarını source dosyasına isimlerini de belirttiğin gibi attım . fakat ön yükleme başarısız hatası veriyor nedeni ne olabilir.

Geri