Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

AdemHoca 2017 UEFI Multiboot - Usb Alet Çantası

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında ademola tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. bilkolik

bilkolik Üye

windows 10 32-64 iso kullandım. ama boot.wim bulunamadı yazdı

2. e_mrehan

e_mrehan Üye

Hocam, AOMEI ile 32GB'lık flash belleğe imajı yüklemeye çalıştığımda sizin flash belleğin boyutu 14.9GB olarak aynen benimkini yeniden boyutlandırıyor. Kalan kısmı kullanamıyorum.

3. theArcher

theArcher Seçkin Üye Seçkin Üye

Aynı sorun bende de oluştu.Disk yönetiminden kalan partitionu biçimlendirip kullanabilirsin.Adem Hocam bu sorunun başka yolu var mı? Aomei ve acronisle recovery yapıldığında flash belleğin boyutunu 14 yapıyor diğer alanı olluşturmuyor?

e_mrehan bunu beğendi.
  4. e_mrehan

e_mrehan Üye

normalde böyle sürücü kapasitesini azalmadan imajı yüklemesi lazımdı ama. Acronisle farklı mı olur acaba? Siz hangi program ile imajı flash belleğe yüklediniz?

5. karinca52

karinca52 Aktif Üye

bu süper oldu

6. theArcher

ikisiylede aynı sorunu yaşadım..

7. ademola

ademola Süper Üye Süper Üye

Marka marka degisiyor sanırım. Ben hep acronis kullanıyorum bazılarında otomatik boyutlandiriyor bazılarında ise dediginiz gibi kalan kısım ham olarak duruyor. Hdd Partition programları ile düzeltiyorum

e_mrehan bunu beğendi.
  8. aakcakaza

aakcakaza Hiperaktif Üye Hiperaktif

ben acronis ile aldım problem olmadı. birde onunla deneyin isterseniz.

9. eridim

eridim Seçkin Üye Seçkin Üye

Teşekkürler

10. erkantuzcu

erkantuzcu Aktif Üye

Adem Hocam öncelikle çalışma için teşekkür ediyorum. Uzun bir zamandır kullanıyorum bu çalışmayı. Kullanabileceğimiz araçların hemen hemen hepsi mevcut. Senden ricam 2015 versiyonunda olan Clonezilla'yı 2017 versiyonuna nasıl ekleyebilirim. Bizde tüm imajlar acronis değil bazıları clonezilla imajı olduğu için bu konuda yardımcı olabilirsen büyük bir problemi çözmüş olursun. Teşekkürler, kolay gelsin...

11. akrep4531

akrep4531 Aktif Üye

Eyv hocam

12. ademola

ademola Süper Üye Süper Üye

hocam ilk sayfada yazmıştım: siz bunun dışında bir clonezilla çalıştırmak istiyorsanız komutlar değişecektir. bu vestelin ilk verdiği imaj için. yeni versiyon bir clonezilla iso kullanıyorsanız komut daha alttaki gibi olacaktır

vestelin verdiği clonezilla imajını bu menü altında kullanmak isteyenler için :
    clonezilla.iso yu winrar yardımıyla usb ana dizinine açın;
    ardından flash belleğimizde oluşturduğumuz MENU.LST dosyasını notdefteri ile açıp
    aşağıdaki satırları ekleyin.

# =========================================================================

title Clonezilla (vestel)
    kernel /live/vmlinuz boot=live hostname=oneiric config quiet noswap nolocales edd=on nomodeset noprompt ocs_live_run="ocs-live-restore" ocs_live_extra_param="-g auto -e1 auto -e2 -r -j2 -p poweroff restoredisk 65 sda" ocs_live_keymap="NONE" ocs_live_batch="YES" ocs_lang="en_US.UTF-8" video=uvesafb:mode_option=800x600-16 ip=frommedia nosplash
    initrd /live/initrd.img

# =====================================================

#clonezilla isonuzu usb ana dizininde clonezilla isimli bir klasöre çıkartırsanız komut aşağıdaki gibi olacaktır

title Clonezilla 2014 (from folder)
    kernel /clonezilla/live/vmlinuz boot=live live-config noswap nolocales edd=on nomodeset ocs_live_run="ocs-live-general" ocs_live_extra_param="" ocs_live_keymap="" ocs_live_batch="no" vga=788 ip=frommedia nosplash live-media-path=/clonezilla/live toram=filesystem.squashfs
    initrd /clonezilla/live/initrd.img

13. theArcher

Adem hocam iso dosyalarından format atabilmek için ne yapmamız gerekiyor? 64 gb usb belleğe 3-4 farklı kalıp dosyası koydum fakat bu kalıp dosyalarından istediğimi seçip yükleme yapamıyorum..?

14. madeinmeser

madeinmeser Üye

merhaba Adem Bey acronise sürücü yüklemeyi faz1 ve faz2 için mi yaptınız ? nasıl eklediğinizi açıklar msıınız?

15. bymurat

bymurat Üye

a

Son düzenleme: 14 Ekim 2018
  16. SHİFT+DEL

SHİFT+DEL Seçkin Üye Seçkin Üye

16 gb flash belleğe yüklenmıyor. 32 olmasımı lazım?

17. jrerkan

jrerkan Aktif Üye

Size katılıyorum hocam, bende bu sorundan müzdaribim, hemen hemen bütün forum sitelerinde aynı sorun var, Adem Hocam beni mazur görsün emek harcamış vakit harcamış bir çalışma ortaya koymuş ve her soruya da cevap vermeye çalışıyor tek tek, ama bu tip konuların ilk mesajında adım adım ilk defa yapan birine anlatır gibi anlatılırsa çok daha faydalı olur, mesela ben şimdi uzun süre sonra yeniden ihtiyacım oldu ve o usb acronis imajını usb diske nasıl yazdıracağımı bilemedim, hatta acronis imajını yazdırdıktan sonra diğer dosyalar yine kopyalanacak mı onu da anlamadım. Tüm mesajları tek tek sayfa sayfa okuyorum şuanda.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal