ADEY CEVAP ANAHTARI...(uzaktan eğitim)

Kodla Büyü
üf beee 2 bölümü en az 9-10 kez bitirdim ama hala bitmedi diyor. bölüm 2 tamamlandı bölüm 3 e geçin diyor, ana sayfaya dönünce hata mesajı çıkıyor :(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

xp ve windows 7 de denedim

ie7,ie8 ve ie9 da denedim.
firefox 4-7-8 de denedim.
opera, chrome ,dragon da denedim

birazdan ubuntu kurup onda deneyecem deli etti yahu...

alimurat58' Alıntı:
üf beee 2 bölümü en az 9-10 kez bitirdim ama hala bitmedi diyor. bölüm 2 tamamlandı bölüm 3 e geçin diyor, ana sayfaya dönünce hata mesajı çıkıyor :(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

xp ve windows 7 de denedim

ie7,ie8 ve ie9 da denedim.
firefox 4-7-8 de denedim.
opera, chrome ,dragon da denedim

birazdan ubuntu kurup onda deneyecem deli etti yahu...
anlaşılan inatçı bir yapınız var :) bu kadar hırs etmeyin hocam daha çok zaman var, sistemsel de olabilir sorun, bir de son kez yavaş yavaş ilerleyerek deneyin yani her sayfada 20-30saniye falan durun belki hani etkisi olur...

hocam iş artık inada bindi okulda adey eğitiminde 1 bölüme ilk ben geçtim. nerdeyse tüm okul 3/3 yaptı ben hala 1/3 :(((((((((((((((((((((((((
zaten şanşsınızımdır ama üçün biri hiç hoş durmuyor :))))))))))))))))))))))) esas zor olan konu ben her sayfayı okudum arkadaşlar okumadan ve nerdeyse hiç beklemeden ilerlediler .....

bende 2. aşamayı farklı zamanlarda, farklı hızlarda, az yanlışlı- yanlışsız vs. vs. vs. geçemedim gitti. Müdür tamamlayın diye yazı göndermişti. İmzalamadım, ben bu işte artık yokum dedim... :D

Arkadaşlar çokk teşekkür ederim cevaplar için biz de malum deprem bölgesi olduğumuz için daha bugün müdürümüz bunu anlattı. Bakalım biz de başlayacağız ve çoktan bitmesi gerekiyormuş, sizden ricam çok kısa olarak baştan aşağı bütün yapılması gereken işlemleri birisi anlatabilir mi??

http://uzaktanegitim.meb.gov.tr/ adresine giriş yapılır...

sol tarafta kullanıcı adı şifre yazıyor oraya mebbis girişi gibi bilgileriniz yazılır ve giriş yapılır...

açılan sayfada sağ tarafta yuvarlak simgeli görev seç var o tıklanır...

daha sonra sol tarafında adey yazan yerler yani ilk üç bölüm sırayla seçilir seç kısmı ve simgesi var sol tarafta o tıklanır ve ders seçilir...

açılan sayfada art işaretler seçilerek derse ulaşılır (solda tek kısım zaten eğitim ağacı o açılır)...

Aşamalı Devamsızlık Yönetimi Eğitim Programı Bölüm 1 seçilir, buraya tıklayın tıklanır...

sonra ileri ileri diyerek ilerlenir ve karşınıza gelen sorulara cevaplar işaretlenir (bu konunun ilk sayfasında var)

bu şekilde ders bitti diyene kadar ilerleme devam edilir...

ve diğer anasayfada ki kısımlar içinde aynı işlemler yapılır ve ilk üç kısımda yazan tamamlanmadının artık yeşil renkte tamamlandı yazması sağlanır...

son olarak anasayfanın en alt kısmında test var o da aynı mantıkla çözülür...
ve toplamda 4 bölümde tamamlandı yazar ve adey işlemleri tamamlanmış olur...
afet için ilgili konu açan arkadaşlar olduğu için cevapları yazmadık, hemen hemen mantık aynı, orada biraz daha bekleme ve video olayı var sanırım,
bu şekilde hocam,sorun olursa yazarsınız bilen cevaplar...

VE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN, UMARIM YARALARINIZ SARILMIŞ AÇILAN YENİ SAYFANIZ HEM SİZİN HEM de VAN İÇİN DAHA HAYIRLI VE GÜZEL GEÇER...
iyi çalışmalar...

strom hocam, çokkkkk teşekkürler, yeniden açıkladığınız için, forumu ilk sayfadan itibaren yeni okuyabildim , bu arada kore hayranı olduğunuzu öğrendiim, beğer bir fan açacaksanız beni de ekler misiniz? çnkü son 4 yılda izlediğim tek dizi kore dizileri , :)))

Bunları doldurmak neden zorunlu ki? bizim sınıfımız yok ki, sınıf rehber öğretmenliğimiz yani.

Bende 3. aşamayı geçemiyorum bit türlü hepsini geçiyorum 3te tıkanıyor :)) MEB Eğitimi tamamlamamızı istemiyor galiba:)

Hızlı geçmemek gerekiyormuş çözdüm olayı biraz zamanı artırınca tamamladım :)

Hocam sınavda iseniz soruları eğitimde iseniz açıklamaları konu anlatımlarını belli bir sürede tammalayınız ben öyle yaptım sonunda hepsini sınavda dahil tamamladım. İlk başta hızlı hızlı geçince tamamlamadı yazıyordu. zamanı artırınca tamamladı yazdı :)

Teşekkürler hocam. Ellerinize sağlık. 28-30 sefer girdim. Sıkıntılı bi gün girmişim herhalde. Anca bugün halledebildim.

Dosyayı indirip numara sırasına göre uygularsanız sorunsuz bitecektir.

Ekli dosyalar

• adey.rar
    1.1 MB · Görüntüleme: 454
storm' Alıntı:
dj_alper' Alıntı:
hocam ben ADEY Bölüm1'den sonrasına bir türlü geçemedim :?: dediğiniz şıkları hızlı hızlı işaretledim ama 2.bölüm açılmıyor... Neden olabilir acaba?
Bölüm sonunda bölüm bitti dedi mi hocam,dediyse anasayfa simgesinden bölüm 2 yi seçebilirsin aynı işlemleri yapabilirsin hocam nşa da...
bendede aynı sorun var bölüm 1 tamamlanıyor bitti diyor ana sayfaya dönüyorum 2 yine de seçilmiyor

sinefil' Alıntı:
Uzaktan eğitim sayfasına giriş yaptıktan sonra tamamlamadı yazan yere tıkladıktan sonra saatin yanındaki java işaretine sağ tıklayın console yazan yeri tıklayın.Sol altta clear ya da temizleyi tıklayın.Sonra javayı -tıklayarak aşağı indirin.Konuya girişte isim soyisim yazın.sonra ok işaretiyle ileri ileri tıklayın.Okumaya cevaplamaya gerek yok.Sol altta süre işlemeye devam edecektir.İki taraftaki süre eşit olduğunda bitmiştir.Kapatıp anasayfaya dönün tamamladı yazacaktır.Yeni konuya girmeden önce consoldan tekrar clear tuşuna basın.Ben bu şekilde 20 dakikada hepsini bitirdim.Resimleri ters yüklemişim.Sıra tersten olacak.

Öncelikle paylaşım için teşekkürler. Ancak biraz daha ayrıntılı anlatabilirmiyiz acaba. ikinci resimdeki yer nasıl açılacak. buraya kadar geldim. bundan sonrası nı anlamadım.
Teşekkürler...

konuları dediğin hibi geçiyor ama en sondaki soruları mecburen cevaplamamızı istiyor.
bundan nasul kurtulacağız???

Gözden geçirme bölümlerinde soru cevaplamanız isteniyor zannedebilirsiniz.Gerek yok .Gözden geçirme yazan yerleri tıklayın.Altta play düğmesine arka arkaya basarak süre iki tarafta da eşitleniyor.Her iki tarafın süresi de aynı olunca kapatıp anasayfaya dönün tamamlandı yazdığını göreceksiniz.Sonraki konuya geçmeden önce java konsolunu clear tuşuyla sıfırlayın.

meraba ben bi türlü ikinci konuyu gecemedim tamamlanmadı diyor sürekli "adey bölüm2" yi gecemedim console dan clear diyorum ama işe yaramıyor bunun bi yolunu bilen varmı

OLAY BUDUR, hocam süpersin, 1dk da 32 dk eğitim bitti , türk milletiyle baş etmek çoook zor yaaa :D

yaa biri şu olayı ayrıntılı olarak anlatsada bizde bu eziyetten kurtulsak

sinefil' Alıntı:
Dosyayı indirip numara sırasına göre uygularsanız sorunsuz bitecektir.
Sinefil Hocam Allah Razı Olsun. Ne zamandır uğraşıyordum. Kafayı sıyırmadan sen yetiştin hallettim hepsini çok şükür. Sağolasın...

çok sağol hocam.
gönderdiğiniz sıra ile denedim ama bende en sonunda süre eşitlenmiyor.
Olması gereken 32:51 ken bende 32:42 de kalıyor.
son videoda tamamladınız diye sesli uyarı vermesine rağmen tamamlanamıyor?

xapex' Alıntı:
çok sağol hocam.
gönderdiğiniz sıra ile denedim ama bende en sonunda süre eşitlenmiyor.
Olması gereken 32:51 ken bende 32:42 de kalıyor.
son videoda tamamladınız diye sesli uyarı vermesine rağmen tamamlanamıyor?

alttaki play tuşuna basın.

Geri