'Adil Kullanım Kotası' yükseliyor

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), internet hızını belli bir kullanımdan sonra düşüren ve bu nedenle tüketiciler tarafından tepkiyle karşılanan 'adil kullanım kotası' için harekete geçti.

Yeni düzenlemeyle, hızın alt sınırının 2 Mbps artırılarak 5 Mbps’e yükselmesi bekleniyor.

Bu durumda düşülen hızda alt sınır kat yükseltilecek. BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, bu konuda bir düzenleme yapacaklarını belirterek, “Tüketici taleplerini dikkate alacağız. Operatörleri, hızı artırmaya davet ediyorum. Adil kullanım kotası makul seviyelere çekilecek” dedi.

BTK’nın 16’ncı kuruluş yıldönümünü kutladığını hatırlatan Sayan, adil kullanım kotasında regülasyon çalışmaları yaptıklarını belirtti.

Tüketici talepleri ve altyapıya uyumlu düzenleme yaparak kamuoyu görüşüne açacaklarını kaydeden Sayan, kotanın kaldırılmasının şimdilik mümkün olmadığını söyledi. Sayan, operatörlerin uygulamaya temkinli yaklaştığını ve sınırı artırmak istemediklerini belirtti. Sektör yetkilileri de uygulamanın yeni yatırım anlamına geldiğini ve hız artışının sıkıntı doğurabileceğini savundu.

Adil kullanım kotası, özellikle ‘sınırsız’ olarak satılan internet paketlerinde devreye girerek bağlantıyı yavaşlatıyor. Yeni düzenlemeyle kota dolduğunda hızın 3 Mbps yerine 5 Mbps’e düşmesi beklenebilecek.

Kaynak

Ekli dosyalar

• net.jpg
    net.jpg
    46.3 KB · Görüntüleme: 1,099
Sakın kaldirmak akliniza gelmesin, sanki ilacmis gibi gidim gidim verin hep boyle tamam mi :alkis:

Bunların dertleri adil kullanım olsa fatura kesim tarihini abone istediği bir vakit seçebilir
yada aboneye trafik durumuna göre tarih önerebilirler.
Her ayın ilk günlerinde sağlanan yoğunluğu kaldırabiliyorsa altyapıları, adk abonelerden para almanın bir yöntemi olmuş demektir.

yurt dışında günlük 50 gb gibi bir akn söz konusu

bizde aylık
bari şunu çok değil aylık 200 gb yapın şimdilik vicdansızlar

Rezalet resmen faturana zaman varken kotana sınırlama koy fatura tarihinde kullanıma acmayip ay başında 10 gün ara verip hızı kullanıma acıyor Uydunet böyle ayin 20 fatura günün ay başında Hızım açılıyor rezillik hemde param rezillik

Re: Ynt: 'Adil Kullanım Kotası' yükseliyor

AKK benim umrumda değil.

Evelisi Gün ISS ler kampanya varmış geldiler. İNANMAYACAKSINIZ.
Ayda 70 tl dediler.
O ne ya...Ayda 70tl olurmu? Hız kota bana NE?
Ayda 20 tl yapın sınırsız.İsterse hızı 1mb olsun.Herkes alsın şu interneti.
Babama pahalı. geliyor.Ama Ne diyor biliyormusunuz?
wi-fi girmeyen eve, torun girmez.Gelse de fazla kalmaz.
Gelin ISS ler...sınırsız 20tl olsun.

COBOL' Alıntı:
AKK benim umrumda değil.

Evelisi Gün ISS ler kampanya varmış geldiler. İNANMAYACAKSINIZ.
Ayda 70 tl dediler.
O ne ya...Ayda 70tl olurmu? Hız kota bana NE?
Ayda 20 tl yapın sınırsız.İsterse hızı 1mb olsun.Herkes alsın şu interneti.
Babama pahalı. geliyor.Ama Ne diyor biliyormusunuz?
kalma :verymad: .
Gelin ISS ler...sınırsız 20tl olsun.

:alkis: hocam atasözü gibi olmuş ifade. İzin verirsen kullanacam.

8 gunde genelde benım bıtıyor 50gb sonra 3 dıyorlar ama ınanmıyorum 3 olması sorun degıl dalgalanmalar yapıyor ve vıdeolar oynamaz oluyor dns dusmelerı oluyor arıyorum hallettık dıye donuyorlar neyı halletıtın dıye donuyorum yanıt gene yok ay basında duzelır dıyorlar kontrant yapmıcan benım ulkemde yada max 12 ay yapıcan

Kontürlü niye yok?
HIZ=50mb sabit AKK=0
1GB =1tl olsun
♡Alman usulü♡
Ne kadar harcarsan o kadar ödersin.
Eskiden 145 hattı ile öyleydi

Geri