adım adım arduino uygulamaları için kaynak

Kodla Büyü

bilgisayarmax

Süper Üye
Süper Üye
merhaba.adım adım arduino uygulamaları için kaynak arıyorum blog veya web sayfası ya da youtube videosu değil basılı kaynak kitap arıyorum. ve hiç bir elektronik bilgim yok.okuma yazma öğrenir gibi sıfırdan basitten zora doğru giden uygulamalar içeren kitap var mıdır?

hocam zerre arduino bilgim yoktu bir kitap buldum instagramdan içerik örnekler okuma yazma öğretir gibi .şimdi herşeyi yapabiliyorum .yazarı orhan celep.instagram adresi adim_adim_arduino_uygulamalari .incelemenizi tavsiye ederim

hocam öcelikle bulunduğun yerde meb tarafından açılmış mahalli hizmetiçi eğitim kursu var mı onu takip et. ben önce temel seviye,sonra da ileri seviye kursuna gittim. sonra da kendim uğraştım. zerre elektronik bilgim yok. anadolu lisesi mezunu ve bote okumuş biriyim. ama şimdi çocuklarla ufak tefek bişeyler yapabiliyoruz. buraya yazınca kimse bir şey yazmıyor. herkes süper arduino bilgisiyle başlamış sanki. birbirimize yardımcı olunca her şey nasıl da kolaylaşıyor oysaki... daha sonra da bazı siteleri takip ettim. robotistandaki falan örneklere baktım. http://kodlamayap.com/2017/11/10/kodlamayap-com/ adresinde m block örnekleri var. epeydir güncellenmedi ama hocamızda Allah razı olsun. ilk aşamada çok faydalandım. şimdilik edindiklerim bu kadar. kolay gelsin

udemy de güzel eğitimler var adım adım. kitap alacağına udemy video al

Bu
kodlama-seruveni-scratch-ve-mblock-ile-arduino-26446-81-B.jpg

Ekli dosyalar

• images (84).jpeg
    images (84).jpeg
    32.2 KB · Görüntüleme: 12
Bende başlayalı 5 ay oluyor hocam, web sitemde örnekler var ama çok detaya inmedim, elektronik bilgim var diye anlatımlar kısa, anlaşılır yaptım, basit uygulamaları ekledim ama tek tek sensörler ile ilgili örnekleri ekliyorum(mblock), siteye daha eklenmeyi bekleyen 30dan fazla uygulamam var, bir yandan da kitap yazar gibi wordde yazısını hazırlıyorum, onuda bitirince paylaşırım.. Amaç öğrenciye faydamız olsun, terli toplu bulunsun..
http://www.nuxoe.com/yazilar.asp?oku=140

Son düzenleme:
herkese teşekkür ederim arkadaşlar.videolardan zaten faydalanıyorum ancak ben elimde basılı materyal olsun istiyorum yeri geliyor altını çiziyorum yeri geliyor devre şemasını çocuklara veriyorum veya tekrar dönüp bakıyorum. eski kafalıyım diyelim :)

Geri