Admin Şifresini Kırma(Başka yerde Bulamazsın)!!!

Kodla Büyü

rusensahin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar biliyorsunuz hepimizin başına gelir. PC'nin şifresini kaybetmişizdir açılmıyordur. Admin şifresini de unutmuşuz. Ne yapmamız gerek Bilen var mı? Ben Söylim o zaman...

Önce PC'yi dos ortamında başlatın.
Ve komut satırından c:\Windows\system32\config\ dizinine geçin. Config klasörü içinde bulunan sam adlı dosyayı bulun ve silin. Hepsi bu kadar.

Bir Teşekkür Yeter!

Teşekkürler hocam. Yani programla falan boşuna uğraşıyor muşuz.

Xp işletim sistemindede elbette MS-DOS ortamında açma olanağı tabiki kullanıcı
olarak oturumu açmakla bu işlem gerçekleşmekte.
Bilgisayarı açarken F8 ilk açılışta birkaç defa basın seçenekler karşınıza gelecek
tir. Oradan Komut sistemiyle açın oklarla gelin üzerine enter e basın ve MS
DOS ortamında açın kullanıcıyı seçin. komut sistemi karşınızda.. Kolay gelsin..

peki sildikten sonra bilgisayar açılışında ne oluyor denemeye korktum şimdi bilgi verirseniz sevinirim.

bunu yaparken 98 cd ile başlatarak mı yapmamız lazım , yoksa XP nin dos ortamında başlangıcı oluyor mu oluyor ise nasıl oluyor .
teşekkürler. . . :idea:

teşekkur ama NTFS biçimlendirilmiş harddiski nasıl doz ortamında başlatacaz onun bir çarasi varmı

Teşekkürler hocam ! Paylaşılmayan bilgi bilgi değildir ! Bazılarına örnek olsun... :wink:

eksik bilgi olmuş arkadaşlar ,dikkat edin sisteminiz zarar görebilir
bu yöntem sadece fat32 de işe yarar C:\Windows\repair klasörü içerisindeki SAM dosyasını da ayrıca silinen dosyanın yerine kopyalamak gerekir ,ntfs de işe yaramaz sistemin zarar görebilir ,o yüzden programla kırmak daha mantıklı bana göre

benim dosya sistemin ntfs , ben dos ortamında başlatıyorum bilgisayarı ve sam dosyasını silmek için komut yazıyorum ama sam dosyası kullanımda diyor ve silmeme izin vermiyor. tam bir bilgi alabilirmiyiz?

Geri